hematom decidual

hematom decidual | Autor: geo22

Link direct la acest mesaj

Buna, dragelor!
Sunt noua pe acest forum, dar ma bucur nespus ca l-am descoperit!
Sunt insarcinata in 8 saptamani si sunt tare bucuroasa ca voi avea un copil. Ingrijorarea mea este ca la ultima ecografie mi s-a spus ca am un hematom decidual. S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema? Cum a decurs sarcina? Si inca ceva: in primul trimestru de sarcina cum ar trebui sa fie secretiile vaginale?
Va multumesc si va !!
Cu bine,
geo22

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da,eu....am avut hematom decidual localizat sub sarcina,sarcina era practic decolata complet ,avea 7 cm embrionul cu sac si hematomul avea 6 cm.....

Am avut amenintare de avort ..toata sarcina,am sangerat pana in saptamana 26 si am facut progesteron injectabil.200 mg pe zi,trei scobutil si trei nspa pe zi timp de 24 de saptamani.Plus stat in pat primele 28 saptamani....

Trebuie sai foarte multa grija,sa nu faci efort deloc si sa-ti faci eco de cate ori ai vreun simptom neplacut.Pentru mine a fost un chin dar rezultatul a meritat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo22 spune:

Multumesc mult, Madalina, pentru raspunsul tau prompt! Sunt mai linistita acum ca auzind ca cineva a trecut cu bine peste aceasta problema. Numai bine!!
Geo22

Mergi la inceput