Mester parchetar

Mester parchetar | Autor: b.nica

Link direct la acest mesaj

Fetelor m-a rugat o prietena sa ma interesez urgent de un mester/firma de raschetat si paluxat parchet dar care sa nu se arunce la pret.
Poate cineva sa ma ajute cu o persoana de incredere?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Fetelor m-a rugat o prietena sa ma interesez urgent de un mester/firma de raschetat si paluxat parchet dar care sa nu se arunce la pret.
Poate cineva sa ma ajute cu o persoana de incredere?

sunt magazine,depozite(care daca il iei de la ei) ti l monteaza gratuit.
Cauta pe net.
Mie mi sa pus ultima oara parchetul exceptional(lipit)
Din pacate mesterul odata ce a terminat a plecat cu cheia si nici nu a mai terminat ce trebuia deci nu l mai pot recomanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

carmaw, eu cred ca prietena ARE deja parchetul montat, din acela clasic (lemn masiv/natur), si cauta un mester pentru a-i da o noua fata (raschetat si paluxat).

b.nica, la mica publicitate nici-o oferta, nimic ?

daca nu gaseste, sa stii ca la bricostore (poate si la altii) poti inchiria diverse scule si masinarii, poate vorbeste prietena ta cu cei de la un magazin de bricolaj si gaseste si om care sa stie a manui masina de raschetat parchetul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Multumesc CorinaDani, s-a gandit si ea la posibilitatea asta pt. ca altfel este incredibil de scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Da aveti dreptate nu am citit ca lumea si am raspuns in cis....SORRY!
Si eu am avut parchet masiv pe care l am raschetat caci a fost facut praf de chiriasi dar dupa raschetare am vazut ca tot f patat a ramas si uite asa iar am cheltuit punind altul nou peste cel masiv deja raschetat

Mergi la inceput