Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 79

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Ia uite ca lui Crin nu ii mai place nici CNA. Cica ar fi de acord cu desfiintarea CNA dar sa existe o lege a presei. Si cand te gandesti ca uitasera sa includa CNA pe listab institutiilor pe care le desfiinteaza. Bine ca si-a adus Crin aminte ca trebuie desfiintata si asta!

http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-radio_tv-12896307-crin-antonescu-otv-traian-basescu-nu-pazit-spp-presedinte-mai-degraba-candidat.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Ia uite ca lui Crin nu ii mai place nici CNA. Cica ar fi de acord cu desfiintarea CNA dar sa existe o lege a presei. Si cand te gandesti ca uitasera sa includa CNA pe listab institutiilor pe care le desfiinteaza. Bine ca si-a adus Crin aminte ca trebuie desfiintata si asta!



Pacat ca nu-si aminteste ca e doar interimar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Eeee, el oricum are probleme cu memoria.Inca mai crede ca minerii au ajuns pana la Tulcea dar a aparat-o el cu pieptul gol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celena2

Citat:
citat din mesajul lui nafi

Nu sunt ingeri nici unii nici altii dar vreau ca ptr ceva timp USL sa le dea la gioale (ca sa ma exprim "fin" precum politicienii romani) celor din PDL.
Daca USL se va dovedi marsav ii va veni randul sa plateasca. acum vreau sa vad ceva capete cazand din PDL si cadn se va intampla voi avea ceva satisfactii personale.


Si uite asa, generatie dupa generatie .....Saracu' Brucan, naiv mai era cand prognoza 20 de ani.....


Crezi ca Brucan l-ar fi sustinut pe Basescu? Crezi ca democratie inseamna sa ne supunem orbeste la tot ceea ce UE ne dicteaza prin intermediul unui guvern care face sluj si nu e capabil sa gandesca cu propriul creier pentru ca e prea ocupat sa faca brainstroming pentru propriile interese personale sau de partid?

Dupa cum spunea Constantin Radulescu-Motru "Romanul considera neres­pec­­tarea legii ca un titlu de marire si de putere" iar Basescu e unul dintre ei.

Noi cetatenii suntem ca un arbitru ptr clasa politica si fiecare dintre noi judeca si ia decizii prin prisma informatiilor pe care le detine , a propriilor experiente si interese. asa ca tu ca si arbitru nu poti judeca un alt arbitru in decizia luata , iti poti exprima parerea doar in ceea ce priveste clasa politica care ar trebui sa iti reprezinte si apere interesele ca cetatean ale acestei tari.

In acest moment eu consider ca Basescu nu poate face asta pentru mine ca cetatean roman si il trimit la plimbare cu o anticipatie de un an jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Ordinul pt oprirea camerelor de filmat l-ati vazut?

http://img696.imageshack.us/img696/677/48098940189376320755983.jpg

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Iata ce spune Ionut pe facebook:
"Victor Ponta, la RomaniaTV: ”Domnul Ionu#355; Popescu, pedelistul de rigoare, a spus c#259; le ia angaja#355;ilor din firma sa buletinul. Cine nu i-l d#259;, îl d#259; afar#259;. A spus foarte clar.”.

Doamne, cum poate sa mint#259; in asemenea hal un prim-ministru! Unde am spus eu mai, mincinosule, asa ceva? Un prim-ministru care sa inventeze pur si simplu astfel de minciuni nu cred ca a mai avut Romania. Nu am si nici nu conduc vreo firma, deci n-aveam pe cine sa nu las sa voteze. Era vorba despre postarea cuiva pe peretele meu Facebook, cineva din Suceava, cucare n-am nici in clin nici in maneca. Dar, cineva din preajma lui Ponta mi-a zis ca i s-a explicat ca nu e vorba despre mine dar Ponta a preferat totusi sa spuna o astfel de minciuna, stiind ca este o minciuna. Eu cred, totusi, ca Dumnezeu le vede pe toate..."

Stiu si eu de postarea respectiva. Asta ca sa vedeti cat de mult minte V\Ponta. Culmea este ca am inteles ca si Antonescu a spus acelasi lucru aseara. Deci au aceiasi sfatuitori cei doi.

Mergi la inceput