Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 77

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Mrenescu,Mircea Badea ne-a facut boi pe toti cei care nu votam cum vrea el, sa-l citez "cine inca mai baseste, ori e bou, ori nu gandeste":))


El macar nu e om politic.
Dar din partea unui om politic cum ti se pare ca suna asta:"Daca vreti sa vedeti un film horror priviti duminica pe fereastra.O sa vedeti armate de zombi incolonate inspre sectiile de vot."Stii cine a spus asta:Sebastian Lazaroiu, fost consilier prezidential si fost minstru al muncii.Atat de mult pretuieste el oamenii care gandesc diferit de el.www.cotidianul.ro/lazaroiu-despre-cei-care-vor-vota-armate-de-zombie-incolonate-spre-sectiile-de-vot-189640/" target="_blank">http://www.cotidianul.ro/lazaroiu-despre-cei-care-vor-vota-armate-de-zombie-incolonate-spre-sectiile-de-vot-189640/

Eu am tot sperat sa evoluam ca natie si sa avem parte, printre altele, de niste campanii electorale mai decente.Dar in ultimul timp mi se pare ca involuam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

NU merg la vot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ce cauta aseara Basescu la 0TV,ala pe care vroia sa-l inchida?

E clar cine e in spatele PPDD....daca a accepat sa apara acolo.....In schimb B1 mi-a disparut din grila.Teoria conspiratiei se adevereste....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Eu voi merge si voi vota Da. motivele sunt complexe si nu stau sa le povestesc. spun doar ca am avut ocazia sa cunosc persoane in pozitii importante atat din USL cat si din PDL si am avut de-a face cu ei si in viata personala si cea profesionala. in viata personala cum e normal sunt toti persoane ok..in cea profesionala , distrugerile cele mai mari le-am vazut din partea PDL.
Nu sunt ingeri nici unii nici altii dar vreau ca ptr ceva timp USL sa le dea la gioale (ca sa ma exprim "fin" precum politicienii romani) celor din PDL.
Daca USL se va dovedi marsav ii va veni randul sa plateasca. acum vreau sa vad ceva capete cazand din PDL si cadn se va intampla voi avea ceva satisfactii personale.
Bafta tuturor pro sau contra si oricare ar fi rezultatul sper sa nu fie un dezastru ptr tarisoara nostra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Ce cauta aseara Basescu la 0TV,ala pe care vroia sa-l inchida?


Poate-l intrebi pe crin diseara, ca cica merge si el acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Ali,departe de mine gandul de a-i lua apararea lui Lazaroiu ptr ca il simpatizez putin spre deloc,dar armatele de zombii sunt cei plimbati cu autocarele si masinile de partid sa voteze pe liste suplimentare...nu cred ca se referea la toti cei care nu au aceiasi optiune de vot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Neah! Pe Crin nu-l intrebam nimic. Nici de ce, in calitatea de presedinte interimar se tot fatzaie pe la mitinguri politice, nici de ce, in aceeasi calitate da ( sau incearca sa dea) oameni afara din PNL! Pe el nu-l intrebam nimic, ca doar nu e presedinte. Dar a incalcat Basescu Constitutia!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Mrenescu,Mircea Badea ne-a facut boi pe toti cei care nu votam cum vrea el, sa-l citez "cine inca mai baseste, ori e bou, ori nu gandeste":))


El macar nu e om politic.
Dar din partea unui om politic cum ti se pare ca suna asta:"Daca vreti sa vedeti un film horror priviti duminica pe fereastra.O sa vedeti armate de zombi incolonate inspre sectiile de vot."Stii cine a spus asta:Sebastian Lazaroiu, fost consilier prezidential si fost minstru al muncii.Atat de mult pretuieste el oamenii care gandesc diferit de el.www.cotidianul.ro/lazaroiu-despre-cei-care-vor-vota-armate-de-zombie-incolonate-spre-sectiile-de-vot-189640/" target="_blank">http://www.cotidianul.ro/lazaroiu-despre-cei-care-vor-vota-armate-de-zombie-incolonate-spre-sectiile-de-vot-189640/

Eu am tot sperat sa evoluam ca natie si sa avem parte, printre altele, de niste campanii electorale mai decente.Dar in ultimul timp mi se pare ca involuam.

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)


Ali, total de acord cu tine. Exista scursuri politice in toate partidele, si inca foarte multe!!! Dar eu nu pot trece cu vedere ( si "nici cu buzunarul", apropos) ce s-a intamplat in ultima luna.

Ma intrebam ( retoric, desigur) daca Romania mai e guvernata pentru ca se pare ca Guvernul si interimarul sunt ocupati cu orice altceva!

Ce-or zice bietii investitori? Nici nu poti sa explici toate ororile astea unor oameni care au investit sute de milioane de euro in Romania. N-ar intelege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Citat:
citat din mesajul lui ali

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Mrenescu,Mircea Badea ne-a facut boi pe toti cei care nu votam cum vrea el, sa-l citez "cine inca mai baseste, ori e bou, ori nu gandeste":))


El macar nu e om politic.
Dar din partea unui om politic cum ti se pare ca suna asta:"Daca vreti sa vedeti un film horror priviti duminica pe fereastra.O sa vedeti armate de zombi incolonate inspre sectiile de vot."Stii cine a spus asta:Sebastian Lazaroiu, fost consilier prezidential si fost minstru al muncii.Atat de mult pretuieste el oamenii care gandesc diferit de el.www.cotidianul.ro/lazaroiu-despre-cei-care-vor-vota-armate-de-zombie-incolonate-spre-sectiile-de-vot-189640/" target="_blank">http://www.cotidianul.ro/lazaroiu-despre-cei-care-vor-vota-armate-de-zombie-incolonate-spre-sectiile-de-vot-189640/

Eu am tot sperat sa evoluam ca natie si sa avem parte, printre altele, de niste campanii electorale mai decente.Dar in ultimul timp mi se pare ca involuam.

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)


Ali, total de acord cu tine. Exista scursuri politice in toate partidele, si inca foarte multe!!! Dar eu nu pot trece cu vedere ( si "nici cu buzunarul", apropos) ce s-a intamplat in ultima luna.

Ma intrebam ( retoric, desigur) daca Romania mai e guvernata pentru ca se pare ca Guvernul si interimarul sunt ocupati cu orice altceva!

Ce-or zice bietii investitori? Nici nu poti sa explici toate ororile astea unor oameni care au investit sute de milioane de euro in Romania. N-ar intelege.


De unii investitori iti pot spune eu ce au facut. au venit , am muncit sa-i convingem sa investeasca in sistemul energetic din Ro ca sa avem centrale moderne eficiente si energie caldura etc mai ieftina , nu aveam legislatia in linie cu cererile UE asa ca s-au dus investitorii si au facut si lobby ptr noi la Bruxelles , taras grabis cu toata birocratia ne-am pus pe treaba si veni dl Videanu la minister si a distrus tot. de ce? prietenii stiu de ce...Interese personale si de partid se numesc.

Nici mie nu imi place cum da Ponta cu bata in balta de cand a fost numit prim ministru si nici pe Crin nu il vad presedintele Romaniei dar am motive sa nu mai vreau sa am de-a face cu PDL istii.

Voi credeti ca un guvern oricare ar fi el poate face prea multe fara indicatiile pretioase ale UE? nu cred ca se va ajunge la derapaje majore daca pleaca Base.

Iar chestia cu TVA platit la incasarea facturii mi se pare cinstit si e o masura pe care o salut.Fiecare cu ce-l doare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Mrenescu,Mircea Badea ne-a facut boi pe toti cei care nu votam cum vrea el, sa-l citez "cine inca mai baseste, ori e bou, ori nu gandeste":))


El macar nu e om politic.
Dar din partea unui om politic cum ti se pare ca suna asta:"Daca vreti sa vedeti un film horror priviti duminica pe fereastra.O sa vedeti armate de zombi incolonate inspre sectiile de vot."Stii cine a spus asta:Sebastian Lazaroiu, fost consilier prezidential si fost minstru al muncii.Atat de mult pretuieste el oamenii care gandesc diferit de el.www.cotidianul.ro/lazaroiu-despre-cei-care-vor-vota-armate-de-zombie-incolonate-spre-sectiile-de-vot-189640/" target="_blank">http://www.cotidianul.ro/lazaroiu-despre-cei-care-vor-vota-armate-de-zombie-incolonate-spre-sectiile-de-vot-189640/

Eu am tot sperat sa evoluam ca natie si sa avem parte, printre altele, de niste campanii electorale mai decente.Dar in ultimul timp mi se pare ca involuam.

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)


Dar uite ce declara stimabilul presedinte interimar nesuspendabil (ca banuiesc ca asta e motivul pentru care face campanie electorala pe fata) Crin Antonescu:

Dragii mei, toti cei care au profitat de pe urma regimului Basescu si s-au îmbogatit furand din banii tuturor sa stea acasa. Toti cei care au mintit #537;i mint, platiti din banii furati de Basescu, sa stea acasa! Cei carora le place sa fie mintiti, furati, umiliti, sa stea acasa. Noi spunem sa vina la vot romanii cinstiti. Oare suntem 9 milioane? Eu spun sa vina la vot romanii curati. Oare suntem 9 milioane?

Cam urat avand in vedere ca exista nenumarati oameni care vor sta acasa pur si simplu pentru ca au o parere diferita. Iar Crinutul ar trebui sa fie presedintele interimar al tuturor.


Mergi la inceput