Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 76

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Mrenescu,Mircea Badea ne-a facut boi pe toti cei care nu votam cum vrea el, sa-l citez "cine inca mai baseste, ori e bou, ori nu gandeste":))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Mrenescu,Mircea Badea ne-a facut boi pe toti cei care nu votam cum vrea el, sa-l citez "cine inca mai baseste, ori e bou, ori nu gandeste":))




...ce jenant! asta e nivelul lor...

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Si o stire de ultima ora despre cum s-a gandit USL sa asigure cvorumul la referendum...in Severin se afla cel mai mare combinat chimic din tara, directorul proaspat instalat a dat o directiva prin care toti angajatii vor prezenta doar CI la intrarea in unitate,legitimatiile de servici numai sunt valabile...oare de ce.
Ptr a fi verificati daca au votat luni...toti angajatii au fost informati,ca daca nu au stampila de vot pe CI, vor fi trecuti pe lista ptr urmatoarele restructurari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

mda ... e clar ..

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Si o stire de ultima ora despre cum s-a gandit USL sa asigure cvorumul la referendum...in Severin se afla cel mai mare combinat chimic din tara, directorul proaspat instalat a dat o directiva prin care toti angajatii vor prezenta doar CI la intrarea in unitate,legitimatiile de servici numai sunt valabile...oare de ce.
Ptr a fi verificati daca au votat luni...toti angajatii au fost informati,ca daca nu au stampila de vot pe CI, vor fi trecuti pe lista ptr urmatoarele restructurari.




sunt multe intreprinderi care fac asta:
http://www.realitatea.net/mergi-la-vot-daca-vrei-sa-intri-in-cladire-cum-isi-ameninta-angajatii-o-fabrica-din-barlad_976172.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Ptr o informare cat mai corecta vreau sa va spun ca la alegerile locale angajatilor combinatului li s-a adresat candidatul Pdl ptr presedintia consiliului judetean care le- a amintit cat de mult a luptat el ptr acest combinat si ptr a obtine fondurile necesare unei bune-functionari dar nimeni nu i- a amenintat sau verificat pe oameni la voturi...existau zvonuri in unitate ca daca va veni Usl la conducerea judeteana combinatul se va inchide dar era o chestiune generala,nimeni nu a puricatfiecare individ in parte sa vada daca a fost sau nu la vot.
Oamenii sunt foarte speriati si, cu siguranta, cei 3000 de angajati vor merge la votare...dar sunt convinsa ca acest lucru nu va fi uitat in toamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggie_33 spune:

Merg la vot. dintotdeauna am mers la vot...am considerat ca e un drept si ...o datorie. Pana mai ieri am fost destul de sigura ce voi vota. Acum nu mai sunt chiar asa de sigura :). Toate solutiile par proaste, asa ca voi vota dupa mica mea intelegere limitata, si voi spera ca Dumnezeu ne va ajuta sa iesim din gaura in care suntem tot din cauza lor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui maggie_33

Merg la vot. dintotdeauna am mers la vot...am considerat ca e un drept si ...o datorie. Pana mai ieri am fost destul de sigura ce voi vota. Acum nu mai sunt chiar asa de sigura :). Toate solutiile par proaste, asa ca voi vota dupa mica mea intelegere limitata, si voi spera ca Dumnezeu ne va ajuta sa iesim din gaura in care suntem tot din cauza lor...


Maggie, pana acum cateva zile aveam aceeasi opinie: exprimarea votului este atat un drept cat si o obligatie ( daca nu legala, macar morala). Pana am vazut ce contine anexa celebrei ordonante 41. Si atunci mi-am zis ca imi exercit dreptul de a nu ma prezenta la vot. Nu voi gira asemenea "reglementari". Nu le-as fi girat nici daca Sf. Duh ar fi fost autorul lor. Nu atata timp cat am capacitatea de a intelege care e impactul unor astfel de prevederi.

Nu pot fi de acord cu sectii de vot pe plaja, din doua in doua sute de metri. Nu pot fi de acord sa nu fie verificate sigiliile urnelor de vot. Nu pot fi de acord sa nu fie buletinele inseriate si tiparite la Monitorul Oficial. Nu pot fi de acord ca cei care nu sunt arondati in circumscriptia respectiva sa voteze la gramada cu cei arondati. Nu pot fi de acord sa nu se verifice ( si sanctioneze) incercarile ( si reusitele) de vot multiplu. Asa ca imi pare rau dar asta nu e un demers democratic. Pentru prima data de cand am dobandit dreptul de vot refuz sa ma prezint la urne atata timp cat nu se organizeaza scrutinul dupa reguli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

"Nu confundati un proces de alegeri cu unul de referendum. Nu este o competitie electorala de incredere, ci una de sanctiune" - expresia nu-mi apartine dar sunt total de acord cu ea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Eumada, gata, e vinovat Basescu pentru ce i s-a intamplat copilului tau.Daca pe tine asta te multumeste, eu n-am ce argumente sa-ti aduc in fata unei astfel de afirmatii. Pe bune, nu am!

Salcia, eu m-am distrat copios cand l-am auzit pe martafoi zicand sa votez cu dragoste. Mi s-a parut ca aduce excesiv cu Mircea Radu - "iubiti-va mult!"

Alinuk, aseara omul de o "vasta cultura" Mircea Badea l-a facut "mare bou" pe Plesu pentru aceste declaratii. Cine are ochi sa vada si minte sa inteleaga, face diferenta intre acesti doi oameni. Eu pe Badea il inteleg. Era manat de foame. Ma intreb insa daca la fel de intelegator ca si mine va fi si CNA.


Citesti numai ce-ti convine.Eu am spus ca justitia nu s-a schimbat in vremea lui Basescu,asa cum sustii.Atat.Trunchiezi contextul tipic avocatesc,numa ca de aia exista contestatii,stii?

Si nu vorbi daca nu cunosti.Mai bine asa.Teoria e una si practica e alta.

Mergi la inceput