Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 65

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

convingerea mea este ca Basescu va fi demis, ca va fi un referendum, ca vor fi 10, ca va decide parlamentul... cum necum va fi demis, eu am priceput lucrul asta de cand a inceput circul...sunt curioasa numai, cat de departe vor merge...

As fi votat demiterea, si cred ca multi ar fi facut-o, dar nu asa...

Si-mi pare rau, ca PNL-ul, nu a vrut sa fie o alternativa, nu au putut sa astepte sa castige singuri...cred ca in mare parte, graba asta lor li se datoreaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Cititi cu atentie stenogramele PNL.
Ca sint foarte interesante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

convingerea mea este ca Basescu va fi demis, ca va fi un referendum, ca vor fi 10, ca va decide parlamentul... cum necum va fi demis, eu am priceput lucrul asta de cand a inceput circul...sunt curioasa numai, cat de departe vor merge...

As fi votat demiterea, si cred ca multi ar fi facut-o, dar nu asa...

Si-mi pare rau, ca PNL-ul, nu a vrut sa fie o alternativa, nu au putut sa astepte sa castige singuri...cred ca in mare parte, graba asta lor li se datoreaza.




Inbox si eu am marele regret ca PNL s-a amestecat in asemenea mizerie. Dar e doar "meritul" lui Crin. El este cel care sper sa plateasca scufundarea in mocirla a unui partid istoric.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Credeam ca e o gluma scrisoarea lui Ponta catre Barroso, dar vad ca nu ...

Oricum, se pare ca i-a apucat pe toti scrisul, iata ca si marele luptator pentru dreptate, cinste si justitie functionala se implica:
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12870756-dan-voiculescu-mesaj-direct-pentru-cetateanul-traian-basescu-inteleg-esti-disperat-nu-voi-raspunde-ura-ura-decenta-calm.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui salcia

Credeam ca e o gluma scrisoarea lui Ponta catre Barroso, dar vad ca nu ...

Oricum, se pare ca i-a apucat pe toti scrisul, iata ca si marele luptator pentru dreptate, cinste si justitie functionala se implica:
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12870756-dan-voiculescu-mesaj-direct-pentru-cetateanul-traian-basescu-inteleg-esti-disperat-nu-voi-raspunde-ura-ura-decenta-calm.htm


Eu banuiesc ca se copiaza unii pe altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

[quote]Si daca tot nu iasa cum vor politicienii... sa schimbam poporul, zic.



Il schimbam, dar numai cu ordonanta de urgenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo
Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
... daca referendumul este invalidat, se revine la starea dinaintea lui, adica presedintele ramane suspendat si se va face un alt referendum.

Asta ar fi prea de tot! Hai, nici chiar asa.... Ar fi culmea, ne invartim in cerc cu referendumurile astea, cheltuim la bani fara numar, fara numar....


Si eu cred ca mister Basescu ar ramane suspendat. Aku' ar fi interesant de urmarit spectacolul cu ce s-ar mai interpreta si cum. Caci la imaginatie sunt neintrecuti.

Dar nu se va ajunge acolo caci din pamant, din iarba verde se vor scoate cei 50%+1 necesari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

http://www.scribd.com/doc/101034908/Document

Un document interesant ce a inceput sa circule pe net.
Evident ca nu se poate spune cu certitudine ca este sau nu autentic ( foarte posibil sa nu fie) insa cu siguranta este o lectura interesanta despre cum se poate organiza o campanie. Cat de eficienta...vom vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

http://www.scribd.com/doc/101034908/Document

Un document interesant ce a inceput sa circule pe net.
Evident ca nu se poate spune cu certitudine ca este sau nu autentic ( foarte posibil sa nu fie) insa cu siguranta este o lectura interesanta despre cum se poate organiza o campanie. Cat de eficienta...vom vedea.


Da, sint stenogramele PNL. Eu cred ca sint reale.

***************

Astia au depasit deja orice limita. Prezinta vila aia de protocol si mai au putin si arata robinetii de aur ( va mai aduceti aminte )?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

A aparut si seria II din stenograme:

" Un nou set de stenograme din sedintele de campanie ale USL (majoritatea sunt PNL, dar gasim si participanti PSD) arata ca liberalii iau in calcul teme de atac dar ca nu sunt siguri daca nu cumva se intorc impotriva lor si cer sa verifice daca pretinsele abuzuri pe care vor sa le demaste n-au fost cumva comise cand erau la guvernare. Foarte interesant este modul de organizare pe net. Liberalii pun la bataie o armata intreaga de postaci. Lucreaza in doua schimburi, transmit "mesaje de panica". Cu toate astea, strategii de campanie ai PNL recunosc suprematia PDL pe online. Vezi in link-ul de mai jos seria a doua de stenograme din sedintele PNL ".

http://www.scribd.com/doc/101034908/Document



Mergi la inceput