Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 58

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

ai dreptate lali.
stii tu ce se spune:cum e turcul si pistolul.
ce vrei tu de la sustinatorii fanatici ai USL,altceva decat o hemoragie verbala de acuze furibunde,ilogice, abuzive, asa cum liderii ai USL fac?
adica au dat CTRL C si apoi CTRL V.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


Histamina,mie mi-a placut modul tau de a aborda problema atunci la subiectul cu Basarabii,m-ai facut sa revin la niste pasiuni mai vechi...dar de ce vorbesti atat de ......aici?
Nu inteleg,pareai sa fii o femeie cu picioarele pe pamant diplomata si delicata.

Doamne ,ce face politica asta din oameni....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eumada, expresia hemoragie de cuvinte este una veche si inlocuieste laconicul logoree.
scuze daca nu ti-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Yeees, domnul presedinte Iliescu zice ca e antidemocratic boicotul, ce chestie domne sa ajungi la batranete sa vorbesti asa despre ceva- despre democratie - in conditiile in care tu ai caftit-o de cate ori ai putut....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Yeees, domnul presedinte Iliescu zice ca e antidemocratic boicotul, ce chestie domne sa ajungi la batranete sa vorbesti asa despre ceva- despre democratie - in conditiile in care tu ai caftit-o de cate ori ai putut....


Ce sa mai zicem de basescu....Asisderea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

loryi, te iei matale de zambarici moscovici?

nu vezi ce bolnavior e si domnul nastase?
l-au dus la spital al Jilava, caz in care castiga CTRL C si CTRL V la referendum,sa fie eliberat din motive de boala crunta.

nu inteleg cum poti fi de acord cu incalcarea legii pentru a inlatura pe cineva.
nu sunt fan basescu, insa sunt fan democratie si nu pot sa inteleg cum ti se poate parea normal sa plagiezi, sa ignori toate institutiile statului, sa ignori UE,doar pt a-ti atinge orbeste tinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

a crescut cu 4 bani de ieri? (lasa ca a promis ponta ca scade daca pleaca basescu )



A explicat Vosganian ieri ca daca pleaca Basescu va scadea cursul, daca ramane presedinte va creste ! Adica daca vom avea inca o tura de alegeri cursul va sta potolit .


Apropo, cu vointa actualei majoritati anul acesta nu vom avea 2 ture de alegeri, ci 4. Ca doar cu criza in plina desfasurare si cu amenintatorul faliment al Greciei care e cam mult implicata in sistemul bancar romanesc si "doar" doua ture de alegeri ne-am fi plictisit !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Pontacu asta e de toata jena.
Intr-un interviu recent a declarat: Nastase nu e prietenul meu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Pontacu asta e de toata jena.
Intr-un interviu recent a declarat: Nastase nu e prietenul meu!!!




pai a spus adevarul. intre papusar si marioneta nu exista relatii de prietenie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Din ciclul "boicotari de referendum" prezentam :

* Ponta si Antonescu , cand se spunea ceva despre organizarea unuia prin Bucuresti, nu mai stiu exact cand, oricum dupa crearea useleului: Daca se ajunge la un referendum cu aceste intrebari caraghioase vom boicota (ups) si nu vom participa .."
* Ion Iliescu, stralucitoarea stea a democratiei romanesti, isi dadea cu parerea despre referendumul ala cu votul uninominal : Nu voi participa la vot si personal as invita la boicotarea plebiscitului.

Ca tot urla ei acum despre neconstitutionalitatea boicotului si antidemocratia lui peste prajit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

copiloi, unde-s mama argumentele alea, ca eu nu le-am vazut in 58 de pagini?
sau scrii la alt topic, intocmai ca USLul.cand ii intrebi de ceva si nu au ce spune,schimba subiectul.

asa , de curiozitate.

Mergi la inceput