Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 54

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

"Sa va reamintescdeclaratiile fara echivoc al
agentului KGB , Andrei Marga in fata parlamentului roman ?
“Vladimir Putin este un om foarte competent si ar fi bine ca liderii din Europa si de la noi sa fie la fel de competenti.”Am avut amandoi, cu domnul Crin Antonescu, ocazia sa fim primii vizitatori la Putin ca premier
Sunt foarte bun prieten cu un fost ministru al lui Putin, bun prieten cu Putin, Filipov, care imi spunea ca rusii cred ca vor sa cucereasca teritorii. Si i-am aratat cat de gresita e aceasta perceptie ”
Nu ramane decat sa adaug ca acest bun prieten detine gradul de general si sef de departament in serviciul secret rusesc."

http://pressinside.ro/2012/07/serviciile-de-securitate-ale-nato-rusia-si-a-reactivat-agentii-din-romania-demiterea-lui-basescu-comanda-de-la-kremlin/

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Merg la referendum si o sa votez un mare DA!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Se tot spune ca ministrul x a furat nu's cati bani din fondurile ministerului, y la fel etc, dar, vorba cuiva, in tot acest timp cum de Curtea de Conturi condusa de Vacaroiu a dat descarcare de gestiune pentru acesti oameni ? Cum de controlorii de la Curtea de Conturi nu au fost in stare sa vada aceste furturi ? Pe ce criterii sunt angajati acesti oameni ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Boicot clar!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

si eu merg . sigur , bineinteles , normal , logic , of course .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Un exemplu de dezinformare USL :

http://www.ziare.com/uniunea-social-liberala/traian-basescu/usl-daca-basescu-nu-e-demis-concedierile-taierile-de-pensii-si-salarii-vor-continua-1180146

Cateva idei ale vicepresedintelui PNL Mihai Voicu:

Vicepresedintele PNL Mihai Voicu a prezentat, duminica, la sediul USL, care ar fi, in viziunea USL, consecintele intorcerii lui Traian Basescu la Cotroceni: vor continua concedierile din aparatul bugetar, vor urma taieri de salarii si impozitari de pensii.
...
Traian Basescu a anuntat de curand ca va continua sa inchida spitale daca ramane la putere. Cifra ingrozitoare pe care a anuntat-o este de 100.000 de paturi de spital care vor fi taiate.
...
De asemenea, Voicu a spus ca intoarcerea lui Basescu in functie ar aduce, dupa sine, si o "impozitare a pensiilor mici": "Toate pensiile, inclusiv cele mici, vor fi impozitate daca Traian Basescu ramane la putere. Traian Basescu a spus: 'Exista varianta impozitarii pensiilor, mai exact cota unica introdusa la pensii. Sunt adevaruri care trebuie spuse', am incheiat citatul.
...
Vicepresedintele PNL a sustinut ca, daca presedintele suspendat Traian Basescu nu va fi demis la referendumul din 29 iulie, atunci planul acestuia de desfiintare a SMURD va continua.
...

Este practic imposibil ca Basescu sa ia vreo masura de orice fel, atata vreme cat guvernul este guvern USL. Oricum presedintele nu are atributii in acest sens. Poate, cel mult sa influenteze deciziile unui guvern obedient, ceea ce nu e cazul.

Oamenii acestia din PNL abereaza. Ori dezinformeaza in mod organizat, ca politica de campanie electorala ori ne cred prostii prostilor.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

... ori ne cred prostii prostilor.



Exact, mizeaza pe faptul ca 90% din electoratul USL inghite gogoasa nerumegata, mai ales daca vine de la antene!
Iar aia 10% din votantii usl care nu sunt "prostii prostilor", le ofera oricate circumstante atenuante au nevoie, sub pretextul, zi-le orice ca sa scapam de basescu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daiana_raluk spune:

Particip la referendum si o sa votez DA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Cata lasitate la Basescu!!!!!!!!

El, care l-a acuzat de lasitate pe Rege!!!

Duca-se!


Mergi la inceput