Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
La cate minciuni pe zi a spus ponta in ultima luna, asta a lu' basescu nici macar nu ma atinge.
"imi dau demisia daca am plagiat
ba nu, nu am zis asa ceva, s-a interpretat gresit, am vorbit in engleza"
"am trimis seara sata (vineri) raspunsul la cele 11 probleme
vineri am trimis un draft, de fapt azi am trimis raspunsul oficial"
"am un masterat in catania
ba nu, e doar un curs de cateva saptamani"

nici nu ma agit sa le mai cuat pe celelalte, are cate 2-3 pe zi!!


Pe 29 iulie e Referendum, nu sunt alegeri.
Deci Ponta nu este contracandidatul nimanui.
Linkul postat de Lucialu dovedeste fara drept de tagada (pixeli si alte prostii basiste) ca presedintele tau si-al nostru este un mincinos, un ipocrit si un farsor.E dovedit.
Deci ceea ce crezi tu despre Ponta poti pune in practica la urmatoarele alegeri, acum nu are pic de relevanta.

Votez DA la referendum ca sa scapam de oroarea numita Traian Basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Mickyyy, tu si dc l-ai vedea dand foc Constitutiei in piata publica, aka filmata de catre Antene, ai spune ca ceea ce vedem nu este ceea ce este. Pfuai! deja zici ca dezbatem arta abstracta

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Da, ai dreptate, si stii de ce, pentru ca l-am mai vazut tot la Antene pocnind un copil in fata !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Pe 29 iulie e Referendum, nu sunt alegeri.
Deci Ponta nu este contracandidatul nimanui.


aooooleeeeu, te rog fugi repede si zi-i si lui ponta si lu' crizel asta!! ca ei se pare ca nu stiu, si fac mitinguri electorale pe banda rulanta!!

Citat:

Linkul postat de Lucialu dovedeste fara drept de tagada (pixeli si alte prostii basiste) ca presedintele tau si-al nostru este un mincinos, un ipocrit si un farsor.E dovedit.


verdictele a 2 comisii de etica dovedesc fara tagada ca primul ministru, al tau si al nostru e un plagiator! Este un mincinos, un ipocrit si un farsor. E dovedit!

Daa vrei sa ne batem in "al meu e mai tare", putem s-o tinem asa pana maine

E dreptul tau sa votezi DA, e dreptul tau sa crezi ceea ce crezi, poate ca tu crezi ca e si obligatia ta de a-l demasca pe adevaratul Basescu orbilor ca mine, insa la fel de bine e si dreptul meu de a NU vota, de a crede ce cred, si de a-i demasca pe adevaratii mascarici (crizel si ponta) celor care ii venereaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Da de ce 8 ani ? Ia uite ce imi amintesc eu :
* 2004-2007 : pedele si penele
2007-2008 :penele si udemere cu sprijin pesede
2008-2009 : pedele cu pesede
2009- 2012 : pedele, udemere si unepere

Eu nu vreau sa il las in pace pe Ponta pentru ca este un plagiator. Si consider ca este un motiv suficient de puternic ca sa zboare din fruntea guvernului unei tari cat de cat civilizate. Pana la urma plagiatul este o forma de furt.

Intr-o tara democratica, fiecare voteaza cum are chef. Normal ca e dreptul tau sa votezi pentru demitere, dupa cum si eu pot sta acasa. Orori sunt in ambele tabere, pleaca unul, apar 15.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:


Mesaj primit cand am incercat sa accesez site-ul antena3 de la birou :))))). Pana acum nu aveam voie la click, can-can, facebook, si alte cateva chestii de genul. Nu stiu cand a aparut si antena3, desi recunosc ca pana azi n-am avut niciodata curiozitatea sa intru pe site-ul lor!!

ACCESS RESTRICTED
The page you are trying to access has been restricted.
For more information about restricted internet access please contact your Branch Manager or Head of Department

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Mickyyy, tu si dc l-ai vedea dand foc Constitutiei in piata publica, aka filmata de catre Antene, ai spune ca ceea ce vedem nu este ceea ce este. Pfuai! deja zici ca dezbatem arta abstracta




Da, ai dreptate, si stii de ce, pentru ca l-am mai vazut tot la Antene pocnind un copil in fata !!




Nu, nu l-ai vazut la Antene. L-ai vazut la Realitatea. Filmarea unde Basescu loveste un copil(la fel de limpede ca plagiatul lui Ponta si Kovesi! )a fost tinuta "la pastrare" de catre Dinu Patriciu. (citez din cel pe care il crezi al tau Mesia:"rusine Dinu Patriciu!")Ceea ce nu il face mai putin ticalos pe Patriciu si pe toti cei care au fost martori la lovirea acelui copil, din public. Aici sunt de acord preaiubitul tau presedinte suspendat! Da, rusine Patriciu! si as continua: rusine voua tuturor celor care ati tacut si ati acceptat ca un copil sa fie lovit de cel care va cerea voturile, fiind in plina campanie electorala!

Si am sa mai va zic doo, care desigur vor fi interpretate stramb, dar le spun pt cei care au ochi sa vaza si urechi de auzit. Basescu s-a imbatosat la rusi, ca sa arate cat este el de anticomunist si astfel fraierimea romaneasca suporta cele mai mari preturi la gaze, ca noua ni le vand rusii scump.
Basescu, prin Macovei a dat o lovitura statului. Eu pe asta nu o pot ierta: sa iti pui mai presus hotomaniile de soarta unei natiuni pe care te-ai angajat ca o vei sluji! cu credinta. Sa ceri suspendarea drepturilor Romaniei ca stat membru al UE in PArlamentul Europeica europarlamentar e de dimensiunile unei veritabile Inalte Tradari, iar cine crede altfel nu pot sa spun decat: orb!orb!orb! Ce cred ceilalti despre noi? ca ne-o vindem si pe mama dc ne sta in calea intereselor noastre?
Comunistul de Nastase s-a dat peste cap ca sa duca si incheie negocierile pt aderarea la UE. Indiferent cum credem toti ca ar fi el,aderarea este meritul lui si al echipei lui. De fapt asta era fala lui si increderea absoluta ca va fi ales presedinte pe asta se baza. Iar conditiile de stat de drept, democratie si justitie independenta au fost de la inceput incluse in criteriile de aderare. Nu am fost primiti in Schengen pt ca nici macar sau mai ales Basescu nu a convins pe nimeni! ca avem o justitie independenta.

Basescu a fost singurul presedinte care a atentat la libertatea presei. Cand a incercat sa o lege de securitatea nationala, ca fiind periculoasa pt ultima. Despre ce vorbim?

http://inregistrari.antena3.ro/view-exces_de_putere-51.html l-as intreba pe dl Boureanu, dc atat de usor trateaza problema casei din Mihaileanu ca fiind perimata...well de ce niste termopane ar fi altfel? ca sa nu mai spun de explicatia Nuticai, scuzele pt care presedintelui Basescu i s-a dat NUP de catre procuratura pt ca s-a autoservit si 'mnealui cu o casa?

Cat despre acel articol de unde rezulta ca romanii au avut venituri mai mari de cand este el presedinte, poti sa il arunci la toileta, pt ca toata lumea spune ca mai rau ca acum nu a dus-o pe vremea nimanui altcuiva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Basescu s-a imbatosat la rusi, ca sa arate cat este el de anticomunist...


Basescu anticomunist, asta chiar ca e de rasul curcilor....

Tocmai el care a fost sluga Securitatii cat timp a dat raite prin toata lumea pe vremea lui Ceausescu.... tiiii, mare minune!!
Si tot el care, ce sa vezi, a fost director general al Inspectoratului pentru Navigatie Civila; în cadrul Ministerului Transporturilor, in cabinetul Dascalescu, functie pe care a indeplinit-o pana la Revolutia din 22 decembrie 1989!!
Iar basistii se incordeaza pe Facebook sa produca poze cu Ponta pionier.... cand "to'arasu'" Basescu lucra taman sub aripa lui Dascalescu!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

"DENUNT LOVITURA DE STAT SI INALTA TRADARE"

https://www.facebook.com/explozivenews/posts/239745932813206

Mergi la inceput