Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Si eu voi merge impreuna cu familia. Cati bani s-ar fi scutit daca USL ar fi lasat lucrurile sa decurga normal! Astept cu interes rezultatul si mai ales abia astept sa vad cum isi va respecta Antonescu promisiunea de a-si da demisia daca rezultatul referendumului este in favoarea lui Base.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

...turturica, nu cred ca se grabesc sa ofere informatii despre votare pentru diaspora :))) ghici de ce ....

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

Citat:
citat din mesajul lui Madanic

Stie cineva cum gasesc centrele de votare din US? Am cautat pe site-ul MAE dar nu e nici o informatie. Avand in vedere ca referendumul este pe 29 Iulie ma asteptam sa aibe deja informatiile postate.




Da, e ciudat ca nu exista nici o informatie. Eu am scris un mail consulatului din NY in legatura cu centrele de votare din State (noi sintem la NY pe 29 iulie si vrem sa mergem la vot). Te anunt daca primesc vreun raspuns.


Multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Eu inteleg din conferinta de presa din seara asta ca trebuie sa stam acasa.
Sa NU mergem sa votam.
Sa nu le validam puciul.
Voi cum intelegeti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Eu inteleg din conferinta de presa din seara asta ca trebuie sa stam acasa.
Sa NU mergem sa votam.
Sa nu le validam puciul.
Voi cum intelegeti?



nu stiu de care conferinta de presa e vorba, dar in conditiile astea in care nu se stie clar care majoritate este necesara n-as recomanda statul acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Da, Daca vrem ca Ponta sa nu aiba nici o sansa trebuie sa nu mergem la vot. In felul asta nu aduna 50+1 din alegatori la vot.

De aceea Ponta nu a vrut sa accepte legea referendumului ca sa ii determine pe cei pro base sa mearga la vot.

Eu nu vreau sa merg la referendum pt ca Nu Vreau sa schimb presedintele. de ce sa merg la referendum de cate ori vor unii sau altii sa imi schimbe presedintele ales.

Dar pt ca acum Ponta nu a avut incotro si a trebuit sa recunoasca legea referedumului, va trebui sa gaseasca altceva sa ii scoata pe romani din casa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Eu inteleg din conferinta de presa din seara asta ca trebuie sa stam acasa.
Sa NU mergem sa votam.
Sa nu le validam puciul.
Voi cum intelegeti?



nu stiu de care conferinta de presa e vorba, dar in conditiile astea in care nu se stie clar care majoritate este necesara n-as recomanda statul acasa.


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Cauta conferinta de presa, pt ca e extrem de importanta.
Ne-a sugerat clar sa nu mergem la referendum, cei care vrem sa votam NU evident.
De ceilalti nu vorbesc ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Eu nu am inteles treaba asta, eu am de gind sa merg cu siguranta. Chiar daca nu imi raspunde nimeni de la consulat in legatura cu centrele de votare. Miine ii sun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle35 spune:

Sunt mai multi care vor ca Basescu sa fie suspendat decat cei care nu vor sa fie. Daca nu se prezinta jumatate din populatie la vot ramane Basescu. Deci interesul celor care vor sa fie suspendat Basescu este sa mearga sa voteze iar al celor care nu il vor suspendat pe Basescu este sa nu mearga la vot. Eu vad ca votand impotriva suspendarii nu facem altceva decat sa picam in plasa celor de la USL, care vor rade ca sunt ma 'jmecheri' decat noi. Daca vreti si un argument moral, puteti considera ca nemergand la vot aratati dispret fata de tot circul pe care l-au facut.
Michelle35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Din punctul meu de vedere e simplu:
- ramane valabila decizia CC de validare (50%+1 prezenta la urne), nu marg la vot. Sa mearga cei care au sustinut acest circ si sa ne dovedeasca ca suspendarea reprezinta vointa poporului, tot se lauda Ponta ca 80% din romani il vor out pe Basescu, sa convinga el 50% din aia 80% sa mearga la vot, pe mine ma doare la bascheti! Plagiez "vara asta nu votez, boicotez"
- daca ramane valabila OUG-ul cu validare indiferent de prezenta, atunci indiscutabil voi merge sa votez impotriva demiterii.

Insa in ambele variante ma bate serios gandul sa fac si ceva voluntariat, oricum n-am nimic de facut pe 29, asa ca poate ma bag observator pe la alegeri. Macar sa vad si eu cum e cu frauda, daca exista sau nu, direct de la sursa, nu din auzite, citite, povestite!

Mergi la inceput