Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Intamplator am avut timp si dispozitie sa urmaresc acest scandal politic. Si m-a surprins Ponta cat de repede minte. Daca imi spunea cineva nu credeam pentru ca nu imi imaginam ca la acest nivel se poate minti pe fata, atunci cand esti inregistrat. Dar am auzit cu urechile mele declaratiile lui.

In rest, toate bune, fiecare cu parerile lui.

Dupa ce a facut Roberta te mai miri ca se minte la acest nivel si daca a fost inregistrat(a)?
Sau pentru tine numai unii mint, ceilalti fac greseli.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Nu mimciunile, greselile sau furturile se platesc.
Sper sa plateasca si Roberta, pentru ca sincer parlamentul asta atat de laudat acum este cel la care TOTI voteaza la cate maini pot, absenteaza cu lunile, voteaza dupa cum zice seful nu dupa cum gandesc. Deasemenea opozitia (oricare a fost ea) a blocat din toate puterile toate proiectele celor de la guvernare, bune sau proaste fara alegere.

Dar unii au memorie scurta si au spalat acum cu Ariel pana si faptele penale ale parlamentarilor. Care pot sa se intruneasca in sedinte extraordinare pentro orice, mai putin pentru a-i alunga din randurile lor pe condamnatii penal.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Lali, nu ma refeream la cvorum. Chit ca discuta unii mai mari ca noi despre treaba asta.
Vorbeam de OUG-ul presedintelui, 103 din 2009.
Pe ce se bazeaza sperantele tale cand spui ca speri ca Anastase sa plateasca? Doar legea pardon! sesizabilul ei sef nu s-a miscat in vreun fel. As zice ca l-a coafat tare bine, dc nu as fi obraznica
Aaa, unii pe ideea ca s-a reluat votul a doua zi...o!
Cat despre plata Baselului, pai dp dv al MAriei Sale, nu mai are dosare, totul e limpede si curat precum cristalul de spritzuri A avut grija dna colonel copy-paste 2 sa il preacurateasca...aici nu s-folosit Ariel ca inca pute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Lucia - sincer, sint foarte greu de urmarit postarile tale.
Incearca sa fii un pic mai clara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Imi pare rau. Dar asta e felul meu.

Edit: m-a lovit scenaritapana acum ma intelegeai, ca doar ne confruntaram politic pe aici.
Nu ma refer doar la tine, sa crez ca se incearca descalificarea postarilor mele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Nu nu ... mie una imi este foarte greu sa inteleg ce vrei sa zici. Sari rapid de la una la alta, fara semne de punctuatie.
Sper ca nu o iei in nume de rau.
Iar ideea e ca eu una chiar vreau sa citesc ce scrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Sper sa plateasca si Roberta

Perfect de acord.
Dar prioritatea momentului este guvernul marioneta si presedintele paiata.
Ca sa se opreasca prabusirea cursului leului trebuie inlaturat Ponta&Antonescu. Pe Roberta poti s-o si pui pe rug in fata telespectatorilor antena3, leul tot se va duce in jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andas spune:

Se duce "guvernul marioneta si presedintele paiata", se intorce marinarul...si mai departe ce se intampla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Lali, nu ma refeream la cvorum. Chit ca discuta unii mai mari ca noi despre treaba asta.
Vorbeam de OUG-ul presedintelui, 103 din 2009.
Pe ce se bazeaza sperantele tale cand spui ca speri ca Anastase sa plateasca? Doar legea pardon! sesizabilul ei sef nu s-a miscat in vreun fel. As zice ca l-a coafat tare bine, dc nu as fi obraznica
Aaa, unii pe ideea ca s-a reluat votul a doua zi...o!
Cat despre plata Baselului, pai dp dv al MAriei Sale, nu mai are dosare, totul e limpede si curat precum cristalul de spritzuri A avut grija dna colonel copy-paste 2 sa il preacurateasca...aici nu s-folosit Ariel ca inca pute

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Pe rand:

OUG 103/2009 prevede:

1. La articolul 5, alineatul (2) se modifica si va avea urmatorul cuprins:
"(2) Referendumul este valabil daca la acesta participa cel putin jumatate plus unul din numarul persoanelor inscrise in listele electorale permanente."

Legea prevedea inainte de OUG:
Art. 5.
(2) Referendumul este valabil daca la acesta participa cel putin jumatate plus unul din numarul persoanelor inscrise in listele electorale. S-a adaugat cuvantul "permanente". Cu ce schimba asta situatia ?


Pe ce ma bazez ca Roberta o sa plateasca: Pe faptul ca in curand TOATA puterea va fi in mainile USL. In mod firesc ar trebui sa ancheteze toate ilegalitatile si nu cred ca o vor proteja pe Roberta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui andas

Se duce "guvernul marioneta si presedintele paiata", se intorce marinarul...si mai departe ce se intampla?


Alegeri la toamna, o majoritate si mai mare a USL in Parlament, guvern cu sustinere serioasa care poate sa faca si sa desfaca.
Iar mandatul lui Basescu expira peste un an si ceva, oricum si nu mai are dreptul sa candideze.

Ideea ca Presedintele le va bloca proiectele de legi este hilara. Presedintele are dreptul sa nu promulge o data o lege si sa o retrimita in Parlament cu motivatie clara. Apoi, indiferent ca se fac sau nu modificari este obligat sa o promulge.

Bonusul desfasurarii normale a lucrurilor era pentru noi toti, dincolo de respectarea legii la cel mai inalt nivel, o integrare mai rapida in Schengen si lipsa etichetei de "oaia neagra a Europei".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Lali, tu tii cu ursul? Cum sa castige USL-ul la amploarea boicotului care li se pregateste?

din pacate nu imi ia linkul si de mana nu il mai scriu...cu modificarile concrete. Dar dc dai motor de cautare oug 103 din 2009 gasesti destule info.
Catrinik, am inteles. Dar cu semnele mele de punctuatie ce ai? ori ce sunt?

Mergi la inceput