**Prichindei nazdravani 2008!** (26)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu numai suport caldurilemai ales ca nu am nici aer conditionat nici ventilator.
Astazi am avut zi de le-am terminat intr-un sfarsit pe toate.
Acum ma pregatesc sa vad ce carte citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Eu numai suport caldurilemai ales ca nu am nici aer conditionat nici ventilator.
Astazi am avut zi de le-am terminat intr-un sfarsit pe toate.
Acum ma pregatesc sa vad ce carte citesc

http://alinahandmade.blogspot.com/


E greu cu muncile astea casnice...mai ales pe caldurile astea.... Nici noua nu "ne-a crescut" AC.... Avem ventilator dar ce folos ca face curent cu aer cald.... Eu is cu sf-urile si aventurile , as reciti Dune in nestire. Alea de dragoste mi se par prea siropoase si ireale.... Lectura placuta ! Delia ce mai face ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Delia e bine, manaca muuuulta inghetata zilnic cu mancarea gatita nu oprea se impaca dar sa speram ca va reveni la sentimente mai bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Doreste cineva ? Las si sangria pentru mai tarziu !

Alina, noi nu prea consumam inghetata. De cand a avut gatul varza ultima oara, s-a cam lecuit si nu mai cere. Si eu am aceeasi problema cu Bianca, a fost foarte mofturoasa la mancare.... Acum ca a inceput cresa sper sa-i creasca apetitul .

si o zi mai racoroasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Neata si eu o servesc dar mai tarziu.
Sa va spun o faza tare rau, am vorbit cu soacra mea la telefon si mi-a vorbit numai cu "mama" ceea ce ea de obicei nu face nu stiu ce so fi intamplat cu ea.
Astazi tre sa trag o calcatura , calcatura inseamna 4 masini de rufe de calcat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Neata si eu o servesc dar mai tarziu.
Sa va spun o faza tare rau, am vorbit cu soacra mea la telefon si mi-a vorbit numai cu "mama" ceea ce ea de obicei nu face nu stiu ce so fi intamplat cu ea.
Astazi tre sa trag o calcatura , calcatura inseamna 4 masini de rufe de calcat

http://alinahandmade.blogspot.com/


Ori are un interes, ori s-a molesit de la caldura...
Spor la calcat, ca e un pic mai racoare azi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana nu cred ca este nici una dintre variantele spuse de tine, ma rog la dumnezeu sa fii revenit la sentimente mai bune dar nu cred ca este asa din pacate dar incerc sa o iau asa cum este si sa vorbesc cu ea cat mai putin pentru ca numai vreau conflicte cu ea ca nu se merita.

Voi in rest cum mai sunteti.
Tatiana, Niny, Discordia, Stoian pe unde umblati, ne-ati lasat singure?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Buna dimineata, va poftesc la o cafeluta. Eu sunt la munci, am luat si eu 3 zile de concediu si am reusit sa intorc putin casa, am facut si zacusca, am venit mai obosita de cat am plecat.Yarina e bine, s-a inaltat, a devenit un pic cam rasfatata, mai ales daca suntem impreuna si noi si maicasa cu taicasu. As vrea sa plec cateva zile in concediu, dar deocamdata sunt doar dorinte, nimic concret . Ia venit si decizia de pensionare la al meu sot, dar m-a lasat fara cuvinte la cat de mica este dupa atatia ani de munca. Inca nu imi vine sa cred, nici medicamentele nu prea le acopera cu banii astia.Macar sa fie sanatos si om vedea cum ne vom descurca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Magdalena, multumesc pentru cafea. Acum o servesc si pe cea reala.... Offf, ca asa se intampla la noi, luam co si muncim de ne sar capacele.... Bravo ca ai reusit sa faci zacusca, pe caldura asta si cu toate copturile premergatoare.... Am facut si eu dar cantitate redusa, cam doua borcanele. Se incinge bucataria si de la un ou prajit daramite sa faci conservaraie.... E greu pentru gospodine. Ma bucur ca ai scapat de o grija cu decizia de pensionare . Asa e, munca multa toata viata si dupa ceea se transforma intr-o suma modica . Presupun ca e pensie pe caz de boala, nu? Sanatate, ca-i mai buna decat toate !

si sa avem o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Magdalena lasa ca este bine ca ati reusit cu decizia de pensionare a sotului tau
Mariana spor la munci azi, eu sunt singura acasa doar cu delia deci imi pot face de cap

Mergi la inceput