Ultimul capitol!Fluturasi si floricele Mai-Iun(61)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Caldura mare si azi,frate...!Iar cand mai combini caldura cu tampoane de sani plus servici...
ELENA,eu i-am dat in prima luna si ceva puiului Protectis de la Biogaia.si zic ca i-a prins tare bine.N-are colici,decat rarisim,are un tranzit minunat si sper eu si o imunitate strong
GYAN,si eu is bolnava de boala somnului.Pe Ioana o doare burtik cand exagereraza cu dulciurile sau cu mancaruri care nu-i fac bine,gen mazare,varza.Ea a fost nascuta prematur si de atunci a avut probleme digestive.Mereu a fost delicata la mancare,ca sa nu zic sclifosita.Nu m-ar mira deasemeni sa aiba viermi,acum recoltam pt copro.Anu trecut am fost cu ea si la chirurg ,mi-era frica sa n-aiba apendicita.Da era ok.
SHOSHO,imi plac copiii tai din avatar!Ma bucur ca sunteti bine ,in armonie.
ANITTO,cum vrei sa-ti trimit ”pilaful”?La un microbus ceva,oare este de la Roman incolo???As veni eu pan la tine.Si eu am patit aceeasi faza cu bubele la botez,ce ciuda mi-era
Fug ca scartaie cineva....


Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Virgi cumva de la Protectis puiul are tranzit mai rapid??? Dupa ce I-am dat astazi tot rupe scutecul si mi-e frica sa nu se deranjeze la burtica. Maine cred ca ii fac pauza si cand reiau ii dau intai 2picaturi si cresc progresiv pana la 5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Elena, da-i fara grija 5 picaturi puiului ca nu se deranjeaza la stomac! Intradevar face mult mai des kk dar il si ajuta f mult la tranzit!
Sticluta noastra s-a terminat acum o saptmana si am tot uitat sa cumpar alta si s-a cunoscut imediat.. face kk mult mai rar decat inainte si imi e cam scartait ! Dorian nu a avut deloc colici pana acum si nu i-am dat decat Protectis si Infacol din joi in Paste
Onutza cat de frumos ai slabit.. 2 kile sub cat aveai inainte sa ramai insarcinata.. super tare!!!!!
In ce anume consta dieta ta? Mananci fiert dar ce anume?
Si eu stiam de zeama de tarate puse in apa de baie dar nu am pus in practica pentru ca nu a fost nevoie momentan .. dar am inteles ca da super rezultate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Virgi, cand citesc ce povestesti tu despre tzitzile tale parca ma vad pe mine !! Deja urascc tampoanele de sani dar nici fara ele nu pot sta .. doar pot sa sper ca nu mai tine mult caldura asta insuportabila ori se regleaza cumva lactatia asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Protectis si eu am dat, chiar am mai luat o sticluta, dar nu am mai dat nimic in ultimele 2 saptamani. Ba chiar am citit si un articol intr-un jurnal medical cum ca ar fi probabil singurul lucru care ajuta. Daca vreti, il pun pe contul comun sa il cititi.

Ce draguta e poza cu shoshonika si bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

neatza fetelor!!!

am si eu o problema urgentaaaaaaaa!!!!
cum arata scaunul normal al unui bebelus care papa numai laptic de la mami?
bebele meu face fff moale ,si ma gandesc sa nu fie diaree.
de 2 nopti nu dormim,este foarte agitat,nu mai stiu ce sa ii mai fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Addya, eu stiu ca diaree la bebei este cand face ff apos. In rest, scaun moale, pastos(nu apa) e perfect normal.

Poate e agitat si de la caldura. Boom, de ex, nu prea mai mananca pt ca e fff cald.

Poooop, sper sa fiti bine si sa va linistiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

elly,nu are consistenta pastoasa,e mai mult apoasa si cu ceva ce niste" seminte",nu stiu ce sa zic.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

si in plus e fff agitat,de ex nu doarme de la 3 azi-noapte,ar suge in continuu,dar cand il pun la san ba apuca cu nervi ,ba ii da drumul si incepe si plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui addya_21

elly,nu are consistenta pastoasa,e mai mult apoasa si cu ceva ce niste" seminte",nu stiu ce sa zic.....

andreea mami fericita de DARIUS GABRIEL


"seminte de susan"
Sunt perfect normale in scaunul bebelusilor. Asa se curata intestinele lor.
Eu zic sa te linistesti si sa mai urmaresti scaunele.
Bebeii alaptati exclusiv fff rar fac diaree sau constipatie.
Te pup dulce! Sunt convinsa ca e totul ok.

Mergi la inceput