Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

In piata au fost mai multi ca ieri, dar mai putini decat m-as fi asteptat.
A fost si MRU, dar a stat foarte putin, suficient cat sa ii fac o poza!

Sunt curioasa daca au dat ceva la tv, erau multe echipe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

glimmer ce spui tu nu are sens si nu se intampla intr-o democratie.

Mandatul unui presedinte este fix, poporul isi alege un presedinte pentru o perioada fixa si precisa, scrisa in Constitutie.
Hai sa il mai suspendam oleaca nu merge.
Daca copy paste Ponta si Antonescu sunt papusile lui Voiculescu si dau circ la popor ca sa distraga atentia poporului de la adevaratele probleme ale Romaniei pentru a scoate de la bulau un infractor si pentru a-l apara pe crocodil de niste dosare care ticaie - NU E CORECT ....

dar daca deja au aparut avocati din oficiu al acestorfapte de care s-a scandalizat si ambasadorul USA si Comisarul european pentru democratie ... e trist de tot. Mi-aduc aminte ca de fapt ... majoritatea romanilor s-au bucurat cand au venit minerii in Buresti ... pentru ca, nu-i asa, drogatii aia golani meritau niste ciomege peste spate.....

foarte trist ca ii aperi pe astia, pentru ca, poate fara sa iti dai seama, aperi minerii din 90...

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Eu, una, sunt de acord cu ce a zis Deceneus undeva, ca n-ar fi rau, la noi cel putin, ca presedintele sa mai treaca printr-o "reconfirmare" din partea poporului, poate nu anual, dar macar una la jumatatatea mandatului. Poate asa nu-si va mai permite niciunul sa spuna ca d-nul Basescu "eu nu mai am nimic de pierdut" si sa actioneze ca atare.


Atunci toti cei care au mandate prin alegeri sa fie reconfirmati. Ca nici cu parlamentarii astia traseisti nu mi-e rusine. Una votezi si alta ai peste cativa ani. Sau, si mai simplu, sa facem mandatele mai scurte.

Sa nu uitam ca mandatul de 5 ani al presedintelui a fost opera PSD-ului pregatita pentru Nastase. O mare porcarie facuta de PSD-isti care n-au vazut mai mult de lungul propriului nas cand au decis asta. Masura asta a creat haos politic, punand un presedinte sa numeasca prim-ministru dupa 4 ani de mandat si a doua tura de alegeri parlamentare. A fost o incercare a PSD-ului de a controla guvernul si dupa urmatoarele alegeri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

si traseistii de parlamentari de ce sa nu fie re-confirmati?
Din moment ce au fost alesi de oameni pentru o viziune si un partid, pe cine mai reprezinta maharii astia dupa ce isi schimba partidul in functie de cine ofera suma cea mai mare ????????? Mai reprezinta ei dorinta votantilor lor? Of course NOT.



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Asa ar fi normal ca orice parlamentar care paraseste partidul sa piarda mandatul.
Eu sustin de mult timp ca mandatul obtinut, candidand din partea unui partid, ii apartine partidului, pentru ca electoratul voteaza politic.
Fiind un sistem uninominal ar putea sa candideze si fostul parlamentar pentru a fi confirmat sau infirmat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

deceneus, in sfarsit suntem de acord.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Peste doua minute incepe o noua sesiune parlamentara extraordinara pentru demiterea Robertei Anastase.

Mai frate, cu cat or fi platiti astia pentru ore suplimentare ?

Cred ca n-au lucrat atata intr-o zi niciodata.
Oare mai fac fata secretarele, dozatoarele de apa, de cafea, portarii...

Disclaimer: nu am treaba cu Roberta, mi-e egal ca o schimba, dar graba asta este cel putin suspecta. Stie cineva, respecta vreun calendar, urmeaza vreo condamnare, ceva ? Sau au bilete la tratament si se grabesc sa plece in concediu ?


Si ca sa fiu rea: Nu vi se parea normal sa lucreze cu atata zor la un program de iesire din criza, de indreptare a nedreptatilor facut populatiei de odiosul regim Basescu, in loc sa faca ore suplimentare pentru ciolan... Parca ei spuneau acum o jumatate de an ca murim cu totii. S-au razgandit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Sunt atat de feroce pt suspendarea lui Basescu pt ca printre altele, in atributiile sefului statului intra si numirea procurorului general (a carui mandat se termina in toamna) si a sefului DNA (Daniel Morar le sta ca un ghimpi in coaste), etc.

Apoi pot, linistiti, sa gratieze pe "sinucigasul" Nastase, sa-l scoata pe Voiculescu bazma curata, etc, etc,

Respectiv pot fura apoi in liniste totala.. multa, multa liniste.

Sper numai sa nu ajungem iar sub aripa ocrotitoare a fratelui de la rasarit..







Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Si daca tot sunt in sesiuni extraordinare, nu-si puteau aminti si sa ia act de condamnarea lui Nastase ? Ca pana cand nu fac formalitatea astea Nastase ia indemnizatia si toate drepturile banesti de parlamentar. Adica pana la toamna...

Ca tot criticau risipa din banul public.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Peste doua minute incepe o noua sesiune parlamentara extraordinara pentru demiterea Robertei Anastase.

Mai frate, cu cat or fi platiti astia pentru ore suplimentare ?

Cred ca n-au lucrat atata intr-o zi niciodata.
Oare mai fac fata secretarele, dozatoarele de apa, de cafea, portarii...

Disclaimer: nu am treaba cu Roberta, mi-e egal ca o schimba, dar graba asta este cel putin suspecta. Stie cineva, respecta vreun calendar, urmeaza vreo condamnare, ceva ? Sau au bilete la tratament si se grabesc sa plece in concediu ?


Si ca sa fiu rea: Nu vi se parea normal sa lucreze cu atata zor la un program de iesire din criza, de indreptare a nedreptatilor facut populatiei de odiosul regim Basescu, in loc sa faca ore suplimentare pentru ciolan... Parca ei spuneau acum o jumatate de an ca murim cu totii. S-au razgandit.



In ritmul asta, daca sint eficienti si lucreaza toata noaptea, ne trezim de dimineata cu presedinte suspendat ...

Mergi la inceput