Suspendarea Presedintelui Basescu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Daca taceau ,doctori ramaneau acum cred ca or sa aiba o "surpriza"

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigutza

Citat:
citat din mesajul lui turturica

Desi mi-e peste mina, o sa merg cu doi copii mici dupa mine sa votez contra suspendarii. Si, desi nu mai vroiam sa merg, voi merge in toamna sa dau un vot negativ celor care isi permit sa calce orice lege in tara asta.


Te inteleg si eu sunt cu copii dupa mine seara, dar o sa ii las cu cineva si mergem la miting cu mai multi prieteni. Am inteles ca si asta seara se strang oamenii la Victoriei pe la 7 si mitingul oficial va fi joi in Piata Revolutiei.


In fiecare seara, de la 7.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Va dati seama ca daca e miting, Antena3 or sa spuna ca sunteti niste manipulate sau prostituate :))))


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Eu am o nedumerire, la topicul unde se discuta politica, erau cativa sustinatori infocati ai demiteri presedintelui, totusi, pana acum nimeni n-a votat ca il vrea suspendat cu orice pret. De ce oare?!

Mirela, o sa aibe o mica problema, ieri n-am vazut picior de pitzipoanca pe la manifestatiile din Piata Victoriei, in schimb am vazut surprinzator de multi oameni in varsta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Eu am o nedumerire, la topicul unde se discuta politica, erau cativa sustinatori infocati ai demiteri presedintelui, totusi, pana acum nimeni n-a votat ca il vrea suspendat cu orice pret. De ce oare?!

Mirela, o sa aibe o mica problema, ieri n-am vazut picior de pitzipoanca pe la manifestatiile din Piata Victoriei, in schimb am vazut surprinzator de multi oameni in varsta!


Eu am votat sa fie suspendat. Iar apoi sper ca va da socoteala in instanta pentru toate nemerniciile comise. Si sa-l astepte "brutaria" la finalul procesului. Ca sa-i iasa pe nas smechereala de "presedinte jucator".

Sunt multi oameni in varsta la mitingurile pt Basescu si PDL pentru ca, de bine de rau, tot au o pensie din care pot trai si-un acoperis deasupra capului.

Ma intreb insa cum e situatia familiilor tinere cu 2-3 copii; parintii sunt innebuniti de perspectiva somajului, costurile (energie, gaz, samd) cresc vazand cu ochii, copiii trebuie trimisi la scoala si asta costa (vezi topicul pe tema asta), Doamne fereste te mai si imbolnavesti, iti trebuie iarasi bani, etc. Ca sa nu mai pun la socoteala creditele pe care le au majoritatea tinerilor romani, cele facute in franci elvetieni... Ma intreb cat de bine e sa traiesti cu spada deasupra capului intr-o tara in care economia e praf, guvernul e indatorat pentru urmatorii minim 100 de ani iar perspectivele sunt sumbre.

Dar, de fapt, daca e sa ne luam dupa carmaci, sa plece dom'le, sa emigreze in lume.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Il vreau plecat pe Basescu, dar nu in modul abject in care o fac USL-istii. De fapt ii vreau plecati pe toti mizerabilii nostri de politicieni. A spus-o foarte bine Malaele saptamana trecuta, o declaratie de "dragoste" pentru clasa politica romaneasca:
"Plecati de-aici, Cristosii mamei voastre de nemernici!!"

Mi se pare incredibil ce se intampla. In iarna am protestat impotriva lui Basescu, acum ma vad nevoita sa protestez in apararea lui?!?
E un haos general!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

.

Ma intreb insa cum e situatia familiilor tinere cu 2-3 copii; parintii sunt innebuniti de perspectiva somajului, costurile (energie, gaz, samd) cresc vazand cu ochii, copiii trebuie trimisi la scoala si asta costa (vezi topicul pe tema asta), Doamne fereste te mai si imbolnavesti, iti trebuie iarasi bani, etc. Ca sa nu mai pun la socoteala creditele pe care le au majoritatea tinerilor romani, cele facute in franci elvetieni... Ma intreb cat de bine e sa traiesti cu spada deasupra capului intr-o tara in care economia e praf, guvernul e indatorat pentru urmatorii minim 100 de ani iar perspectivele sunt sumbre.

Dar, de fapt, daca e sa ne luam dupa carmaci, sa plece dom'le, sa emigreze in lume.....




Am 3 copii, din toamna 2 la scoala si unul la gradinita, nu am nicio mama sau soacra in ajutor, sunt doar eu cu barbata-meu pe picioarele noastre (nu cred ca vrei sa stii cum arata o zi normala la noi in timpul anului, cand trebuiesc dusi si luati de la scoala/gradi zi de zi, gatit, facut curat, spalat, etc, toate doar noi 2!!) credit la casa si nu numai in EUR care euro creste ca fat-frumos de cand sunt astia la guvernare, anul trecut am fost de 2 ori internata in spital, si am dat o groaza de bani pe analize, stau cu sabia deasupra capului ca oricand imi pot pierde casa, trag de credite sa nu ajung la 90 de zile cu ele sa nu ma execute, as fi candidatul ideal pentru USL, sa intind mana si sa astept pomana lor!! Dar n-am facut-o si n-o voi face!! Prefer sa nu distrug viitorul copiilor mei, pentru kilul de zahar si litru de ulei care ni l-a dat domnu' Robert Negoita la serbarea lu' fie-mea!!!!

Asa ca eu personal consider o jignire la adresa romanilor sa ii bagi pe toti in aceeasi oala!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

coracora, o schimbare ar trebui facuta in mod democratic, nu prin incalcarea legilor. Iar ce se intimpla acum nu are nici o legatura cu democratia, e pur si simplu sfidare pe fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

L-au demis pe Blaga de la presedintia Senatului!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput