Copilasi iubiti de sept-oct(13)LMA Diana-Elena!!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Anca, nu mai papa de la san de cand merge la cresa, de la 1 an jumate. Mege la cresa de stat, unde e mult curent fiind calcura mare, tin ventilator deschis + toate geamurile, de 2 luni tuseste constant, am tot rotit siropurile de tuse, picaturile de pus in nas si antibioticul. nu e ca ar lua de la ceilalti copilasi cat curentul in care stau. acum s-a mai obisnuit, luna trecuta a luat pt imunizare bronho-vaxom, continuam si luna asta si eu zic ca se vede, dupa cura de 3 luni din toamna sper sa fie ok, se duc si caldurile si poate si curentul de la cresa. Mandra mare dn toamna va merge la scoala in clasa 1 . Cam atat. Beau si eu cafeluta de la voi si ma apuc de munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! Poftiti la si la un iaurt cu tarate
Azi ,la proba cantarului,am ramas placut surprinsa vazand un - de 2 kg . Am inceput dieta Dukan si functioneaza -2 kg in 2 zile ...sunt

Maine e prima aniversare in grup! Diana e prima fetita din grupul nostru care implineste 2 anisori


Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ufffffffffffffff,ce emotii am.
da, Diana e prima. pe 29 iulie eu pierdeam dopul. pe 4 august a venit strumf.
Doamne ,ce repede a trecut timpul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna!

Inca o cafelutza sau un ceai?

Eu tot racita sunt pot sa spun ca mai rau pt ca nu mai am voce M cred ca se bucura nu mai are cine sa-l strige cand face prostii

Ana, felicitari! Si tot asa sa scapi de ele si de acum inainte!
Camisv, legat de activitatiile lui M: in casa, ii place foarte mult sa bage formele si are diverse jucarii de genul asta, ii place sa se uite pe carti si sa povesteasca (mai mult eu, el arata cu degetul), face turnulete din diverse jucarii, se joaca cu masinutele, scrie, coloreaza, asculta muzica si danseaza, ne jucam cu degetelele, zicem cum fac animalele etc. Iar afara mai mult alearga.

O zi buna!


Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

https://picasaweb.google.com/109290866538691083533/PozeMobil?authkey=Gv1sRgCNvyz7PBhLXoag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor! caldura mare..nu mai scapam de ea...

Cami, ca jucarii preferate..
afara, in parc ii place sa alerge, sa se catere peste tot, ii place la nisip si sa faca baloane de sapun (cel mai naspa e ca nu ma lasa sa-i tin eu borcanelul, vrea singura si de cele mai multe ori il varsa spre disperarea mea si a ei..caci vrea altul..)
acasa..ii place sa "deseneze" pe tablita magnetica sau cu creioane colorate..(astea le scot mai rar din cutie, caci tre sa fiu langa ea...altfel, am mai avut surpriza sa-mi deseneze cearsaful de pat ..)
O alta pasiune a ei este saritul in pat, ca pe trambulina..
Mari, super tare Vladut cu replica ,,tatau nu-i, poc!!!'' si-mi place si poza de la avatar.. mare cantaret
Cameluska, e super haioasa Ioana, mai ales cum canta ea la muzicuta..imi place ca o antrenati in div activitati; la noi.. eu imi petrec maj timpului cu ea, dar se bucura tare cand o mai scoate la plimbare vreun bunic..
Justme, spor la invatat!
Pianna, sanatate fetitei!
Oramona, bine ai revenit! multi -ici fetelor! cum se impaca impreuna?
Ana, bafta cu noua cura, sa dea roade!


Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua si de la noi. Merge un ceai rece la ora asta?
Azi am facut mancare, am spalat, am fost in parc 2 ore, am calcat rufele la intoarcere, si de la 2 la 4 jumate am dormit.
Referitor la aniversari...mai avem o luna si facem 2 ani. De vreo cateva zile V stie sa spuna cum il cheama: Iudea Chiti(=Hudea Cristi (Vlad cred ca este greu pentru el sa pronunte)) si ca are 2 ani, insa spune numai cand are el chef.
Duminica dl sot pleaca la ai mei la sat ca are de lucru acolo mai mult de o saptamana si nu are cum sa amane lucrarea, soacra-mea lucreaza joi de dimineata, iar eu nu stiu pe cine sa rog sa stea cu Vlad cat voi fi a examen deoarece nu sta cu oricine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

astazi toata lumea cu treaba, dar cred ca merge un pepsi asa mai tarziu sau chiar un cappuccino ... ( eu ma conving ca nu-i prea tarziu de baut cafea)

La multi ani, Diana de Andre_flo! sa cresti mare si sanatoasa, sa ai parte numai de bucurii in viata.

La noi iar s-a facut cald si dupa atata ploaie este si multa umezeala si ma enerveaza senzatia de haine lipite de mine. Multumesc de raspunsuri cu privire la jocuri, vad ca nimeni nu s-a apucat de chestii avansate gen "sortare", asa ca mai astept si eu. Lui Tudor ii plac f. mult cartile, de multe ori sta singur si le rasfoieste si mai spune cate ceva. Are ureche muzixala, stie vreo trei cantecele sa le fredoneze, fara cuvinte. Daca sta la filmat poate va arat ce frumos canta "Ceata lui pitigoi" (asta-i in top acum)

Cameluska, cum a reusit Ioana sa cada? daca nu a vomitat, n-a avut ameteli, pierderi de echilibru poti sa stai linistita, dar e bine ca-i faceti un control.
Doina, multa sanatate
Ana, cand ne intalnim poate nu te mai recunosc, spor la slabit si bravo tie ca ai ambitie
Nico, cearceaful se mai spala dar ce zici de scris cu pixul pe canapele crem de piele ... imi arata si acum si zice "cah" ca-s murdare
Mari, poate gasesti totusi pe cineva sa stea cu Vladut si sa fii si tu linistita, ca ai nevoie de asta la examen.

sa aveti o zi frumoasa

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

La multi ani Diana!!!Sa cresti mare,frumoasa si sanatoasa!!

Rand pe rand,copilasii nostrii vor implini 2 anisori!!
Cami sper sa fie asa cum zici si sa nu ma mai recunosti mai e mult de "munca" pana acolo

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Neatza!! Va servim o cafeluta si mai tarziu un gratar! Duminica placuta!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
Cu intarziere urez LA MULTI ANI!!! Dianei
Ieri nu am scris deoarece am avut treaba: lene si iar lene plus privit la tv, JO 2012
Am fost la vot si am venit acasa topita de soare, e o caldura ingrozitoare la noi. Si de bine ce am intrat in casa, deschid geamul, intru in bucatarie sa beau o gura de cafea, intra V dupa mine si tranteste usa incat se rasuceste cheia si ramanem incuiati in bucatarie. Norocul nostru ca stam la parter si ca am deschis geamul la camera, ca am sarit pe geamul de la bucatarie si am intrat pe cel de la camera, ca si usa de la intrare era incuiata...

Mergi la inceput