Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 87

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

USL-istii au multe lucruri grave de ascuns, daca se lupta in halul asta sa-l dea jos pe Basescu...


intra la pirnaie toti!!!! toti.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

USL-istii au multe lucruri grave de ascuns, daca se lupta in halul asta sa-l dea jos pe Basescu...


intra la pirnaie toti!!!! toti.


S-ar intelege ca d-l Basescu, cel care a comis ilegalitati, ar fi ultimul zid in apararea libertatii justitiei...

cel tarziu in 2014 nu va mai fi presedinte, asa ca poate raspunde si el in fata legii daca a gresit cu ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

USL-istii au multe lucruri grave de ascuns, daca se lupta in halul asta sa-l dea jos pe Basescu...


intra la pirnaie toti!!!! toti.


S-ar intelege ca d-l Basescu, cel care a comis ilegalitati, ar fi ultimul zid in apararea libertatii justitiei...


Sa intre si el, daca e cazul.
Dar sa functioneze toate institutiile statului.



Deocamdata nu-mi pun problema daca intra sau nu, ideea in sine e "draguta": un om care a comis ilegalitati pe care si le-a acoperit cum a putut, profitand de putere, este considerat aparator al justitiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Poate pentru ca, in comparatie cu ceea ce se intampla acum cand avem la comanda cel mai cinstit si competent guvern din toate timpurile, deraierile din regimul Basescu sunt parfum de lux fata de miresmele imputite ce se degaja in fiecare zi, in fiecare ceas.
Dar, acum , pe bune, mai guverneaza cineva aceasta tara ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Poate pentru ca, in comparatie cu ceea ce se intampla acum cand avem la comanda cel mai cinstit si competent guvern din toate timpurile, deraierile din regimul Basescu sunt parfum de lux fata de miresmele imputite ce se degaja in fiecare zi, in fiecare ceas.
Dar, acum , pe bune, mai guverneaza cineva aceasta tara ?


Interesant cum nu mai conteaza ilegalitatile daca le-au comis "ai nostri". Sunt "parfum" pe langa "ale lor". Mie personal mi se pare ca o ilegalitate este o ilegalitate si atat. Sau poate conteaza cat e de bine acoperita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Poate pentru ca, in comparatie cu ceea ce se intampla acum cand avem la comanda cel mai cinstit si competent guvern din toate timpurile, deraierile din regimul Basescu sunt parfum de lux fata de miresmele imputite ce se degaja in fiecare zi, in fiecare ceas.
Dar, acum , pe bune, mai guverneaza cineva aceasta tara ?


Haosul ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

USL-istii au multe lucruri grave de ascuns, daca se lupta in halul asta sa-l dea jos pe Basescu...


intra la pirnaie toti!!!! toti.


S-ar intelege ca d-l Basescu, cel care a comis ilegalitati, ar fi ultimul zid in apararea libertatii justitiei...


Sa intre si el, daca e cazul.
Dar sa functioneze toate institutiile statului.


Mdah...
Ba CCR-lui i s-a pus calus si Parlamentul isi face de cap din vina lui Ponta, care btw e premier, are treaba la guvern...ba CCR-ul uite ca totusi nu a facut ce au vrut USl-eii...
Ti-a raspuns Decenus, dar sincer cand ti-am citit intrebarea am simit iz puternic de B1. Aia se inflameaza si provoaca tzunamiuri cu lovitura de stat, statul de drept si alte abureli taman nainte de referendum. Macovica a dat cu vitriol pe Romanica in Parlamentul european tot cu de-astea, ca , ce conteaza, dc se duce naibii ultima reduta a democratiei sa ne ducem naibii cu totii! Si mie imi pasa de furaciuni, pt ca tocma ele sunt cauza tuturor abuzurilor de putere care au avut loc la noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Poate pentru ca, in comparatie cu ceea ce se intampla acum cand avem la comanda cel mai cinstit si competent guvern din toate timpurile, deraierile din regimul Basescu sunt parfum de lux fata de miresmele imputite ce se degaja in fiecare zi, in fiecare ceas.
Dar, acum , pe bune, mai guverneaza cineva aceasta tara ?


Interesant cum nu mai conteaza ilegalitatile daca le-au comis "ai nostri". Sunt "parfum" pe langa "ale lor". Mie personal ca o ilegalitate este o ilegalitate si atat. Sau poate conteaza cat e de bine acoperita?


Iar ne indepartam de la idee: ai nostri, ai vostri, aia au furat, aia nu.
Ideea de baza de saptaminile astea e:
parlamentul nu mai poate fi controlat sau corectat de nimeni.
Este stat in stat si dicteaza tot!!!
Nu mai exista nimeni care sa ii dea peste cap si sa-i spuna ca incalca flagrant legea.
Pirghiile de control in stat s-au dat peste cap.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Poate pentru ca, in comparatie cu ceea ce se intampla acum cand avem la comanda cel mai cinstit si competent guvern din toate timpurile, deraierile din regimul Basescu sunt parfum de lux fata de miresmele imputite ce se degaja in fiecare zi, in fiecare ceas.
Dar, acum , pe bune, mai guverneaza cineva aceasta tara ?


Interesant cum nu mai conteaza ilegalitatile daca le-au comis "ai nostri". Sunt "parfum" pe langa "ale lor". Mie personal ca o ilegalitate este o ilegalitate si atat. Sau poate conteaza cat e de bine acoperita?


Iar ne indepartam de la idee: ai nostri, ai vostri, aia au furat, aia nu.
Ideea de baza de saptaminile astea e:
parlamentul nu mai poate fi controlat sau corectat de nimeni.
Este stat in stat si dicteaza tot!!!
Nu mai exista nimeni care sa ii dea peste cap si sa-i spuna ca incalca flagrant legea.
Pirghiile de control in stat s-au dat peste cap.








Nu s-au dat, ci au fost blocate prin actiuni premeditate. Exact asta face diferenta dintre o schimbare democratica si o lovitura de stat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

USL-istii au multe lucruri grave de ascuns, daca se lupta in halul asta sa-l dea jos pe Basescu...


intra la pirnaie toti!!!! toti.


S-ar intelege ca d-l Basescu, cel care a comis ilegalitati, ar fi ultimul zid in apararea libertatii justitiei...


Sa intre si el, daca e cazul.
Dar sa functioneze toate institutiile statului.


Mdah...
Ba CCR-lui i s-a pus calus si Parlamentul isi face de cap din vina lui Ponta, care btw e premier, are treaba la guvern...ba CCR-ul uite ca totusi nu a facut ce au vrut USl-eii...
Ti-a raspuns Decenus, dar sincer cand ti-am citit intrebarea am simit iz puternic de B1. Aia se inflameaza si provoaca tzunamiuri cu lovitura de stat, statul de drept si alte abureli taman nainte de referendum. Macovica a dat cu vitriol pe Romanica in Parlamentul european tot cu de-astea, ca , ce conteaza, dc se duce naibii ultima reduta la democratiei sa ne ducem naibii cu totii! Si mie imi pasa de furaciuni, pt ca tocma asta este cauza tuturor abuzurilor de putere care au avut loc la noi.


inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Si eu simt acum exact iz puternic de Antene. Dar in fine ...

De furat imi va pasa miine sau poimiine. Si sa intre toti la puscarie.

Acum imi pasa de un singur lucru pe care il tot repet: nu mai exista controlul puterilor in stat.
De asta o sa o tin pina in pinzele albe ca DA, e lovitura de stat.
De catifea, cu manusi, "legala" ... cum o fi. Dar asta e PUCI.

Mergi la inceput