Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 70

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

De ce voteaza voiculescu, nu isi daduse demisia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Ar fi fost mai haios sa fi putut vota si Nastase.
Mi-l si imaginez pe Zgonea cu cele doua urne in brate cioc-cioc la usa penitenciarului Rahova solicitand o vizita pentru un vot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

De ce voteaza voiculescu, nu isi daduse demisia?

Marina


Nu cred ca a votat. S-a bagat si el in seama pe acolo.
Sau s-a dus ca sa se bucure, sa deschida sampania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Stie cineva daca CCR a si motivat deciziile luate ieri? M-ar interesa sa vad motivarea scrisa a curtii.

Cat despre "lupul moralist" V. Ponta care spunea SINUGURULUI presedinte legitim al Romaniei ca spera sa respecte deciziile CCR...n-am decat o singura remarca: CAT TUPEU!

Pana una alta m-am amuzat la conferinta de presa cand Viorel Ponta ( mie imi place mai mult decat Victoras, recunosc!) a zis ca Antonescu a remarcat: "Stai! Eu sunt presedinte acum. Nu mai pot veni la conferinta de presa a USL!". Nici lor nu le venea sa creada ca asemenea blat chiar a functionat. Mitica de la liga trebuie sa fie rosu de invidie!

Capcaunul de unde scoti articolele astea? Mai au sa ne zica despre ginecologul lui Macovei ca e USL-ist si atunci toti ne vom da seama ca ea joaca la doua capete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui coracora
Pai nici n-a fost lovitura de stat, de ce sa folosim sintagma asta?

Pentru ca este singura urmare logica a gandirii de tip antena3 (daca mai are vreo urma de logica hazanaua3): o dictatura nu se poate opri decat printr-o lovitura de stat.
Daca vrei sa renuntam la sintagma lovitura de stat, renunta la eticheta dictatura pusa celui mai democratic regim de la Bratieni incoace.

Du-te tu!! Si cu Constantinescu ce-ai avut? Numai pentru ca au fost niste oameni extraordinari pe judetul Timis, cu care te-ai putut intelege, nu tu cutre, scarbe si alte caracteristici afiliate omului politic, numai pentru asta si l-as strange de gat sa-i iasa ochii pe Base, ca a pus umarul la desfiintarea taranistilor. Habar nu ai ce taranisti am avut aici...si dintr-un condei l-ai sters pe Emil de parca nici n-ar fi existat. Poate te-a suparat batalia cu minerii .
Si pe aia cu cel mai democratic regim vezi de le-o spune nepoteilor, sa se amuze si ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Daca vrei sa renuntam la sintagma lovitura de stat, renunta la eticheta dictatura pusa celui mai democratic regim de la Bratieni incoace.


Totusi, d-lui Basescu, conform propriilor declaratii, i-a placut Ceausescu in primii lui 10 ani de dictatura. Normal ca asta se bate cap in cap cu condamnarea comunismului si cu "politicile de dreapta", da' parca mai conteaza? (Scartaie raaaau de tot alaturarea cu Bratienii...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Iar Dinu Patriciu are azi termen la tribunal.
Procesul e aproape de sfirsit.

Dar eu nu inteleg de ce USL_ul organizeaza mitinguri si campanie electorala? Ce, ei sint in campanie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Stie cineva daca CCR a si motivat deciziile luate ieri? M-ar interesa sa vad motivarea scrisa a curtii.

In comunicatul CCR spune ca motivarea va aparea in Monitorul Oficial.

Vizavi de sesizarile privind neconstitutionalitatea revocarilor presedintilor camerelor, CCR le-a respins ca inadmisibile, pentru ca i s-a luat dreptul de a se pronunta pe Hotarari ale Parlamentului. Tot in comunicatul de ieri scrie ca CCR "a constatat ca solutia legislativa care exclude de la controlul de constitutionalitate hotararile Parlamentului care afecteaza valori si principii constitutionale este neconstitutionala". Dar pana la publicarea in Monitorul Oficial a acestei decizii, CCR nu se poate pronunta asupra hotararilor Parlamentului, deci sesizarile privind neconstitutionalitatea revocarilor presedintilor camerelor nu se pot admite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Aaaaa pai atunci altfel vorbim.
Multumesc danielag pentru clarificari. Sa pandim Monitorul Oficial zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Eu zic ca degeaba pindim Monitorul. E posibil ca hotarirea de ieri sa fie publicata abia dupa 29 iulie.

Mergi la inceput