Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 58

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Acum o sa fiu rea - Mazare te-a parasit pe tine si-a plecat la carnavalul ala copy-pasted din Brazilia ( ei, nu va suparati pe mine, carnavalul e o initiativa buna dar mi s-a parut simpatica analogia)

Cat despre Crin- e primul presedinte care-si incepe mandatul ( ala interimar) cu un weekend. No further comments, your honor!

Mircea Badea il vede ca pe un samurai intr-o tara de miorite. Bleah, cat servilism ca sa nu-i spunem altfel! Chiulangiul ala! Pana si Voicu are mai multe prezente in Parlament dar Voicu a mai si fost la racoare.

Ma intreb daca in mandatul asta Crin va ajunge macar de doua ori la serviciu ( aka Controceni).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu nu cred ca interimatul ii da dreptul sa doarma, pardon sa locuiasca la Cotroceni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Acum o sa fiu rea - Mazare te-a parasit pe tine si-a plecat la carnavalul ala copy-pasted din Brazilia ( ei, nu va suparati pe mine, carnavalul e o initiativa buna dar mi s-a parut simpatica analogia)

Cat despre Crin- e primul presedinte care-si incepe mandatul ( ala interimar) cu un weekend. No further comments, your honor!

Mircea Badea il vede ca pe un samurai intr-o tara de miorite. Bleah, cat servilism ca sa nu-i spunem altfel! Chiulangiul ala! Pana si Voicu are mai multe prezente in Parlament dar Voicu a mai si fost la racoare.

Ma intreb daca in mandatul asta Crin va ajunge macar de doua ori la serviciu ( aka Controceni).

Nu are condica

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

b.nica habar nu am. Dar inteleg ca preia si beneficiile pe langa atributii. De exemplu, d-l Zvonea ( Zgonea , stiu) cum s-a vazut instalat ( tot prin impostura) sef la deputati a tulit-o la mare la vila de protocol. Casatat intelege el din functia cu care l-a procopsit USL. Poate sa faca plaja gratis si sa se cazeze la vila de protocol cu familionul imbuibat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Acum o sa fiu rea - Mazare te-a parasit pe tine si-a plecat la carnavalul ala copy-pasted din Brazilia ( ei, nu va suparati pe mine, carnavalul e o initiativa buna dar mi s-a parut simpatica analogia)

Cat despre Crin- e primul presedinte care-si incepe mandatul ( ala interimar) cu un weekend. No further comments, your honor!

Mircea Badea il vede ca pe un samurai intr-o tara de miorite. Bleah, cat servilism ca sa nu-i spunem altfel! Chiulangiul ala! Pana si Voicu are mai multe prezente in Parlament dar Voicu a mai si fost la racoare.

Ma intreb daca in mandatul asta Crin va ajunge macar de doua ori la serviciu ( aka Controceni).

Nu are condica

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Ei, daca as fi Basescu, pana i-as preda mandatul i-as instala un sistem electronic de pontaj, ca sa-i mearga fulgii.

Ia uite mai Mada in cine iti pui tu sperantele - http://www.evz.ro/detalii/#8203;stiri/#8203;butoanele-politice-conduc-totul#8203;-povestea-sefei-de-la-ins-demi#8203;sa-joi-de-ponta-si-reinstal-99#8203;0938.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu pricepeti si pace nuna ,sau cititi din2 in 2

Unde am scris eu ca sunt de acord cu crin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Pai articolul nu se refera la Crin exclusiv, se refera la ce face USL.Defineste actiunile USL din ultimele doua luni.Q.E.D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

nu am fost de acord nici cu alianta asta.Si multa lume de la noi nu a fost,insa nu poti da bir cu fugitii la prima traznaie...ar trebui sa reiau ce am mai scris si nu o fac acum.Punct.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Celena2

Citat:
citat din mesajul lui mari9

Ceea ce ma nedumireste pe mine este, cum de Basescu a putut sa spuna ca are constiinta curata fata de ceea ce a facut el pentru tara si locuitorii ei...Chiar asa imaculat sa fie?Sau granitele constiintei lui sunt altele fata de cele pe care le stiu eu ca ar trebui sa fie...
Si ar mai fi trebuit sa aiba o relatie mai aproiata de popor ,sa explice ce se intampla cu mai multa seriozitate despre masurile de austeritate,sa prezinte mai detaliat cursul crizei(la noi si in lume).El insa a preferat sa faca bascalie de noi,iar acum are nevoie disperata de votul nostru


Din cate imi amintesc eu a iesit la rampa sa ne anunte ca suntem in plina criza, apoi recesiune etc. Ce-ar fi trebuit sa ne spuna mai mult in conditiile in care toate tarile din jur se confruntau cu probleme mai grave decat noi? Nu era clar ca ne va afecta si pe noi? In stilul lui bascalios foarte deranjant, ne-a servit pastila indulcita. Regulile jocului insa, au fost fixate de cei de la FMI,iar el si-a asumat raspunderea totusi.

In ceea ce priveste nevoia disperata de votul nostru, sincera sa fiu mie mai disperat mi se pare Antonescu sa puna mana pe scaun decat Base. Cel putin asa vad eu lucrurile, pentru ca de o saptamana incoace se agita foarte tare. Problema e ca evita sa vina cu solutii clare de redresare economica iar momentul actual ne costa enorm pe noi, ca popor (si material si ca imagine). Mie aspectul economic mi se pare cel mai important in momentul de fata indiferent cine va fi presedinte, important e sa stim daca va face sau nu ceva concret spre binele nostru pentru ca promisiunile nu tin de foame.




Este foarte adevarat ce spui.A iesit la rampa insa de putine ori,la indemnurile insistente ale altora,iar discursurie lui au fost destul de scolastice.
De ce tocmai acum si-a reactivat contul twiter??? putea sa o faca si in iarna.
iar''goana dupa voturi'' o au itradevar toti.

Nu sunt partinitoarea nimanui.Ca si voi ma aflu si eu intr-o mare dilema...
Citeam pe la celelalte topicuri ce solutii ne mai raman?
sa trecem la monarhie?!? Da' pe cine punem rege?pe Cioaba? Iulian? sau, care mai e?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Iata ce vrea crin antonescu:

http://romaniidinsardegna.com/2012/07/07/antonescu-vrea-vot-fiscal-pentru-diaspora-romanii-de-afara-il-pun-la-punct/

ce parere aveti?

Mergi la inceput