Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 57

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:



Mada dar ce zici de ipoteza in care aia 9 se cunosc de cand erau copii si se jucau in tarana. Sau mai bine 6 din ei, poftim. Ei, cam asa sta situatia in mediu rural. Si pentru ca nu vorbim de alegeri locale in care le-ar putea fi afectate direct iteresele celor 6, pai atunci vor pune sigur de o intelegere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eroare....la tara s-au schimbat multe....
Nu am fost responsabila la tara cu supravegherea si organizarea sectiilor ci la oras,dar garantez ca nu-si risca nimeni libertatea,mai ales acum ca e asa urgent si sunt interese asa de mari......

Exemplu..la locale,la una din comisii...presedinte..o grefiera de la tribunal..vice,un profesor de mate,comisii,o studenta,un manager de spital,doi pensionari etc...fiecare vazandu-se atunci pentru prima data...

e greu,aproape imposibil...plus observatorii care erau setati rau de tot.....pus repreentantii partidelor,plus responsabilii din teritoriu cu votarea fiecare din alt partid,adversari adica.....greu,foarte greu,da` eu nu-s dispusa sa risc nimic.....cum vor vrea oamenii....mi-e indiferent.
Batalia va fi in noiembrie,nu acum....acu` e cam apa de ploaie....

Plus telviiunile cxare au stat geana ca pe butelie...eram efectiv ofticata,imi venea sa le zic la jandarmi sa-i tina la usa....da` nu se putea ca aveau acreditari.....

Mai ales acum,la referendum?
Nici pomeneala.....or sa aiba grija ,pun pariu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

.eu am visat azi noapte ca Antonescu l-a ucis pe Basescu, in Piata Revolutiei.L-a decapitat, apoi era carat pe o targa cu capul langa!

Stii cum se zice:"i-a murit moartea!"



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Alina si mie mi-a spus un coleg de-al tau(il stii numa belele mi-a facut)...cum s poate face,si la instruire ni s-a spus,nu vreau sa ma gandesc ce va fi pe 29,dar iarasi iti spun eu nu cred ca isi risca libertatea careva,nu,nici pomeneala....

Ba chiar o sa am o satisfactie si o sa verific la sange totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Mada, pari un om rezonabil. Si totusi esti inregimentata politic,dei subiectiva. Altfel n-ai fi fost intr-o comisie de la locale.rMa bucur ca in sfarsit am stabilit asta ca sa nu ne mai dam dupa cires. Vrei sa imi dau cu parerea asupra apartenentei? N-o fac desi cred ca as fi ghicit-o 100%. Din nou, pari totusi un om rezonabil care incearca sa perceapa realitatea cat mai corect. De aceea imi permit sa-ti aduc argumente in plus.

Realitatea din mediul rural este cu totul alta fata de cea din mediul urban, la fel cum realitatea din Bucuresti este foarte diferita de cea din provincie.

Iti dau exemplul comunei in care noi avem o casuta. N-avem domiciliul acolo, ci in Buc, asa ca n-am votat acolo. In schimb ne-am bucurat de detaliile picante povestite de localnici.

Da, oamenii din comisii se cunosc foarte bine intre ei. Si da, multi dintre ei sunt transpartinici, in functie de cum politicienii locali le-au rezolvat diverse probleme, de-a lungul timpului. Si da, mita electorala si intelegerile la ceas de seara au fost la ordinea zilei la alegerile locale. S-a ajuns pana la sabotaj fata de formatiunea care a trimis reprezentantul in comisie. Dar nu conteaza pentru ca USL oricum ar fi castigat. Asa ca nu ma cramponez.

Acum insa e diferit. Nu accept ca niste maimutoi care vor sa-si faca disparute dosarele penale sa aserveasca in cateva zile institutii esentiale ale Statului Roman. Drept pentru care voi actiona, ca persoana cu drept de vot, in consecinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Tocmai am citit un articol interesant ..ii pun linkul aici.Nu-s inregimentata,cred in ceva.Sper in ceva.

www.avocatnet.ro/content/articles/id_29616/Generatie-de-sacrificiu-caut-calau.html?utm_source=parteneriat&utm_medium=widget&utm_campaign=wall-street" target="_blank">articol sursa

Stii si eu am radacini la tara,sunt o norocoasa,stiu.
De aia zic ca nu mi se pare chiar asa..ce ai spus tu poate fi si campanie electorala pura.Amenintarile?Pai cand te apuci de asa ceva stii la ce te expui...

La litera 2. mi s epare corect spus.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Tocmai am citit un articol interesant ..ii pun linkul aici.Nu-s inregimentata,cred in ceva.Sper in ceva.

www.avocatnet.ro/content/articles/id_29616/Generatie-de-sacrificiu-caut-calau.html?utm_source=parteneriat&utm_medium=widget&utm_campaign=wall-street" target="_blank">articol sursa

Stii si eu am radacini la tara,sunt o norocoasa,stiu.
De aia zic ca nu mi se pare chiar asa..ce ai spus tu poate fi si campanie electorala pura.Amenintarile?Pai cand te apuci de asa ceva stii la ce te expui...

La litera 2. mi s epare corect spus.


Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate.


Campanie electorala pura? Nu chiar avand in vedere ca astfel de practici sunt interzise de lege. Dar ce mai reprezinta legea in tara asta daca ea se schimba in functie de interesele unui grup minoritar la nevoie? ( vezi legea referendumului recent modificata, vezi atributiile CCR modificate prin Ordonanta de urgenta).

N-am vorbit de amenintari ci de sabotajul fata de propria formatiune politica, in situatia in care isi trimite reprezentantul intr-o sectie de vot tocmai pentru a preintampina eventuale fraude. Asta e rolul reprezentantilor din comisii, trebuie spus foarte clar.

Nu cred ca n-ai carnet de membru ( asta nu e o infractiune, sa stii si nu voi refuza sa continui dialogul doar pentru ca ai). Daca nu esti membru de partid atunci cine te-a trimis intr-o circumscriptie la alegerile din 10 iunie. Aud?

Ca ai un crez politic, o opinie, este un lucru perfect firesc si mai ales legal in Romania, pentru moment. Depinde insa daca starea asta de fapt si de drept mai dureaza sau baietii aia ai tai se vor ocupa s-o rezolve la fel de repede si peste noapte cum au rezolvat Avocatul Poporului, CCR sau Monitorul Oficial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu am afirmat ca nu-s membru,ba chiar nu e nevoie sa ghicesti ce partid,am afirmat ca nu e deloc asa simplu cum pare,daca privesti din afara.E foarte greu sa riste cineva,o spun ca ne pandeam unii pe altii ca serpii,a fost foarte stresant.Cadeam de oboseala si trebuia sa fiu geana pe numaratoare...la fel si cei de la adversari...


Cand am terminat m-am urcat in masina gresita ,ca nu mai vedeam bine si ma miram de ce nu se potriveste cheia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu paracioasa!Mada zice ca este PNL-ista dar s-a dat de gol pt. ca il insala pe Crinutu cu Mazare!Concluzie este USL-ista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Eu paracioasa!Mada zice ca este PNL-ista dar s-a dat de gol pt. ca il insala pe Crinutu cu Mazare!Concluzie este USL-ista!


L-am parasit pe Mazare,na,iar Crinutu nu-mi mai placee...da` io sper ca le va veni mintea la cap.

Mergi la inceput