Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

M-am intors de la piata si am luat (involuntar) pulsul natiunii Tare mi-e ca omul de rand nu sta sa se incurce in amanunte: plagiat (cei-i aia? ei, si ce daca, de la Aristotel incoace - cunoasteti opinia dlui ministru rus), CCR, ICCJ, cursul euro-leu etc, merge pe principiul " 4 legs good, 2 legs bad ". Sper sa ma insel.


Eu stiam asta....si la fel va face si la vot...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Radio Erevan
I: De ce Antonescu este atat de apropiat de Ponta?
R: Pentru ca a gasit in sfarsit ceea ce i-a lipsit toata viata - pontajul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

PE cine sa-l lase acolo?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Pe Nastase.

Auzi la Victorel sau Viorel Ponta sau cum il cheama cica madam Macovei e de vina fiindca il cearta pe el comunitatea internationala. Nu faptul ca ei au mazilit rand pe rand o serie de institutii in timp ce Constitutia striga disperata "Viooool!". Nu faptul ca ei trag de moate Curtea Constitutionala si-i reduc atributiile!

Apropos, facura baietii astia de la Guvern socoteala ( cum stiu ei mai bine) si a iesit ca ne costa ieftin referendumul-doar 95 de milioane. Or fi RON sau Euro? Cate pensii plateam cu ei daca nu-si faceau mendrele domnii POnta si Antonescu ( si indirect Voiculescu - ca si procesul lui se apropie de sfarsit).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sa-l lase acolo,pentru sanatatea lor....

Pai iar suntv de acord...trebuiau s-o faca incet,incet,demoland una dupa alta piedicile,pana la satisfactia suprema....alegerea Crinutului prin vot,de catre noi..

Ca niste copii pofticiosi au daramat tot in cale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Citat:
citat din mesajul lui eumada

PE cine sa-l lase acolo?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Pe Nastase.

Auzi la Victorel sau Viorel Ponta sau cum il cheama cica madam Macovei e de vina fiindca il cearta pe el comunitatea internationala. Nu faptul ca ei au mazilit rand pe rand o serie de institutii in timp ce Constitutia striga disperata "Viooool!". Nu faptul ca ei trag de moate Curtea Constitutionala si-i reduc atributiile!

Apropos, facura baietii astia de la Guvern socoteala ( cum stiu ei mai bine) si a iesit ca ne costa ieftin referendumul-doar 95 de milioane. Or fi RON sau Euro? Cate pensii plateam cu ei daca nu-si faceau mendrele domnii POnta si Antonescu ( si indirect Voiculescu - ca si procesul lui se apropie de sfarsit).


"Doar" RON. Mai sa fie, comunitatea asta internationala o fi o gasca de tanci nascuti ieri pe la pranz care pun botu' la ce zice madam macovei. Teribil, monser!

Cred ca nea nelu' ateapta sa vada cine-si sparge vizionomia mai repede. E sulfa batrana si precauta, stie el cum sa nu se sifoneze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Va e dor de Boc, Udrea, Videanu, Igas, Falca ????

OMG!!!


Nici vorba,sa nu-i mai vad never ever...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Nuuuu, nu i-a apucat nerabdarea asa brusc. Pentru ei riscul este major. In toamna ieseau lejer cu 50%. Acum, dupa toate abuzurile, daca scot 30% sa dea acatiste de multumire! Este altceva la mijloc, care le-a provocat graba si cred ca toate deciziile astea de condamnari cu executare sunt realul motiv.Basescu chiar ar putea avea dreptate si tocmai i-au facut o favoare lasandu-l liber ca pasarea cerului sa zica ce vrea, fara constrangerile functiei prezidentiale.

Sa facem un rezumat
1. Nastase - 2 ani cu executare. Ar putea capata un bonus si pentru el si pentru doamna Dana in dosarul Matusa Tamara. A mai tras vreo 5 dupa el, numai ca aia au pedepse mai mari
2. Vantu - un an cu executare
3.Iacubov - parca 6 ani
4. Dosarul lui Felix Voiculescu ( privind ICA) ajunsese la Inalta Curte. Urma probabil condamnarea dar Varanul a cotit-o maxim si a scapat dandu-si demisia. Dosarul s-a intors la Tribunalul Bucuresti. Intrebarea e, cu ocazia noii oranduiri, va reusi sa opreasca condamnarea?
Si lista ar putea continua
Asta e miza. Una majora, care a meritat din plin graba. Graba o sa-i coste cateva procente dar nu-i va baga la racoare. E mare diferenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellej

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Citat:
citat din mesajul lui eumada

PE cine sa-l lase acolo?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Pe Nastase.

Auzi la Victorel sau Viorel Ponta sau cum il cheama cica madam Macovei e de vina fiindca il cearta pe el comunitatea internationala. Nu faptul ca ei au mazilit rand pe rand o serie de institutii in timp ce Constitutia striga disperata "Viooool!". Nu faptul ca ei trag de moate Curtea Constitutionala si-i reduc atributiile!

Apropos, facura baietii astia de la Guvern socoteala ( cum stiu ei mai bine) si a iesit ca ne costa ieftin referendumul-doar 95 de milioane. Or fi RON sau Euro? Cate pensii plateam cu ei daca nu-si faceau mendrele domnii POnta si Antonescu ( si indirect Voiculescu - ca si procesul lui se apropie de sfarsit).


"Doar" RON. Mai sa fie, comunitatea asta internationala o fi o gasca de tanci nascuti ieri pe la pranz care pun botu' la ce zice madam macovei. Teribil, monser!

Cred ca nea nelu' ateapta sa vada cine-si sparge vizionomia mai repede. E sulfa batrana si precauta, stie el cum sa nu se sifoneze.


O ce usurare Daca sunt doar RON e ieftin. Dar daca ar plati astia 256 care au vrut referendum? Ca daca ii scuturi bine eu zic ca faci exact suma asta.

Nea Nelu probabil sta si ofteaza in fata teveului ( pe Antene, desigur - Adriane ce ne facusi tu nouaaaaa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Va e dor de Boc, Udrea, Videanu, Igas, Falca ????

OMG!!!


Nu. Dar nici de Ilici, Nastase, Voiculescu, Dragnea, Mazare, Hrebe, Mitrea nu mi-e dor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Apropos, facura baietii astia de la Guvern socoteala ( cum stiu ei mai bine) si a iesit ca ne costa ieftin referendumul-doar 95 de milioane. Or fi RON sau Euro? Cate pensii plateam cu ei daca nu-si faceau mendrele domnii POnta si Antonescu ( si indirect Voiculescu - ca si procesul lui se apropie de sfarsit).


Aici ar trebui innasprita legislatia si raspunderea personala nu a institutiei.
Pentru ca din punctul meu de vedere acestea sunt abuzuri in functie facute de persoane in detrimentul societatii. Practic nu exista si reversul.
Ai voie sa faci asa ceva doar daca:
a
b
c
d
....

in caz contrar raspunzi material/penal dupa caz.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput