Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pe niciunul. De-asta sper din suflet sa mai apara candidati. Chiar nu exista niciun om in tara noastra care sa intrunesca macar juma din calitatile necesare?
uite, la mine in judet, chiar nu am avut pe cine alege. Si am stat pe bara. Efectiv nu mai vreau sa fac compromisuri care imi dau gusturi amare. Ca ac ne sufla in ceafa Vadim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Hai ca i-a botezat Basescu deja - suspendaci!

O barfa rapida - voi ati observat stupoarea lui Ponta la declaratia lui Crin privind consilierii lui Basescu pe care cica ii va pastra?

Cred ca l-a luat valul pe d-l presedinte Crinu balerinu.


I-o cred ca-i tine la serviciu 8 ore ca sa-i oblige sa faca ore suplimentare daca mai vor sa-l consilieze pe Basescu. Oare or locui amandoi la Cotroceni ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Alo ! PPDD-ul cu cine tine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Ei cum, cu cine? Cu Dan Diaconescu. Si cu poporul. In aceasta ordine, bineinteles .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

MyLady, cred ca ai pus punctul pe i cand m-ai intrebat. Cam asa votam, cu exceptia putinilor convinsi de un candidat ori altul...sa alegem raul cel mai mic, intre un ala si un ala...De ce nu ne-am schimba optica? Il aleg pe cel mai bun? Pe acela care vrea sa faca si are potential vizibil, eventual un CV care demonstreaza acest lucru, o tinuta morala impecabila, o prestanta anume, sa ne simtim mandri cand este la intalniri externe cu alti mai mari, nu sa ne jenam, sa vedem ca este convins in fiecare cuvant ca vrea sa faca ceva pt tara, ca isi iubeste tara...etc etc etc? Cumva sa ridicam noi votantii stacheta, cum ar fi si normal sa fie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

MyLady, cred ca ai pus punctul pe i cand m-ai intrebat. Cam asa votam, cu exceptia putinilor convinsi de un candidat ori altul...sa alegem raul cel mai mic, intre un ala si un ala...De ce nu ne-am schimba optica? Il aleg pe cel mai bun? Pe acela care vrea sa faca si are potential vizibil, eventual un CV care demonstreaza acest lucru, o tinuta morala impecabila, o prestanta anume, sa ne simtim mandri cand este la intalniri externe cu alti mai mari, nu sa ne jenam, sa vedem ca este convins in fiecare cuvant ca vrea sa faca ceva pt tara, ca isi iubeste tara...etc etc etc? Cumva sa ridicam noi votantii stacheta, cum ar fi si normal sa fie?

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Unde e omul ala de care spui ?
Ca eu zau ca nu-l vad in peisajul politic actual.
Dar suna extrem de interesant in descrierea ta . Si de normal.
Cum ar trebui sa fie un presedinte de stat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
"Ce vor, ma?"

Asta am auzit-o si eu, clar si raspicat. Cu tonul unui mafiot stapan pe cartierul sau, deranjat de cine stie ce trecatori iviti pe neasteptate in timp ce supravegheaza din limuzina o spargere la o banca ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Lala, nici eu nu l-am vazut. Visez, ca-i noapte. Dar ma gandeam, ca poate totusi si de noi depinde sa schimbam ceva , sa cerem sa depinda cumva si de noi, o optiune la vot ca nu suntem pt oamenii propusi de ei...CEVA!
NB!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Turturica, ia-o cum vrei pt ca e clar ca asa ai sa faci indif de ce as spune eu. N-am avut de gand sa ofensez pe nimeni, dar si eu ma simt ofensata ca acest om sa fie votat intaia data de o parte din tara, a mai langa Bucuresti, cand ma gandesc ce primar a fost el acolo(nu ma intelege gresit, nu ma perpeleam dupa Nastase)si a doua oara sa decida daravelele de aici o "diaspora" morgana...aka facatura..aka fraudare.
Si spun pe litere fraudare, dc pe fata madam Roberta, oama presedintelui, a fraudat bine merci cu camerele de luat vederi pe ea. Seara era desteptanacu' presedinte si dimineata Base. Ca si Boc primar acu', oamenii repeta schema, ca le merge.

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Prin measul tai ii ofensezi pe toti cei din diaspora.
Pentru mesajul asta meriti nu doar o bila neagra ci mult mai multe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Vacanta fiind o sa avem placerea sa fim in Romania pe 29 si sa votam pt Basescu evident:) in ciuda faptului ca suntem intre cei 3 mil lipsa din referendum, asta daca nu ne taie buletinele la intrarea in tara.

Mergi la inceput