Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ponta e convocat joi la Bruxelles de catre Barosso ca sa dea explicatii.

Pariu ca ar prefera acum sa-l trimita pe Basescu in locul sau ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Da cica Barosso avea conf de presa azi la 17.30, cu tema Romania.
Pe care a anulat-o.

Ce tot face asta frate? Base. Intra, iese.
Prea zimbeste ... ce o pregati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Da cica Barosso avea conf de presa azi la 17.30, cu tema Romania.
Pe care a anulat-o.

Ce tot face asta frate? Base. Intra, iese.
Prea zimbeste ... ce o pregati?


Eu inca mai mizez pe matelot . Trebuie sa mai aiba un as in maneca, n-o juca la cacealma. Cuplul crizel-copy/paste ma infioara de-a dreptul, am impresia ca suntem o republica bananiera. Bine ca suntem in UE sa ne mai sutuie cineva cand derapam prea rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Da cica Barosso avea conf de presa azi la 17.30, cu tema Romania.
Pe care a anulat-o.

Ce tot face asta frate? Base. Intra, iese.
Prea zimbeste ... ce o pregati?


Stie ca va pleca. Incearca sa pastreze aparentele. Vrea sa para calm dar nu e.
Kelemen Hunor era pe la USL, UDMR-ul voteaza fiecare cum vrea(nu e greu de inteles cum), UNPR-ul se aude ca ar fi facut front comun cu Ponta in schimbul locurilor in parlament. Asa ca... ce a mai ramas?
De ce sa nu votam si pentru parlamentari, ca asa as vrea sa zboare si astia. Toti, sa nu mai ramana unu. De ce sa nu-si piarda si ei mandatul daca pleca de la un partid la altul?
_

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Nu fiti asa de siguri ca pleaca, eu stiu destui, inclusiv pensionari, fosti liberali inca, ce vor merge sigur la referendum ca sa voteze ramanerea lui Base. Cu atat mai mult cu cat vor fi alegeri si vom avea un parlament cu o configuratie inca necunoscuta, eu zic ca presedintele trebuia sa mai ramana pana la incheierea mandatului. Graba asta o fi provocata de: dosare, de privatizari sau de incertitudinea rezultatului din toamna - localele n-au iesit chiar cum anticipa USL- sau de toate trei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ponta intrebat de ce l-a evitat pe presedinte acum raspunde ca nu vrea ca Basescu sa-l atraga pe el si guvernul in bataliile proprii.

Adica Ponta si Guvernul nu sunt implicati pana-n gat ?

Cat de prosti ne crede ?


Edit: UNPR-ul a batut palma cu USL-ul cerand mai multe mandate de parlamentari la alegeri, intr-o alianta viitoare. UNPR-ul alaturi de care USL-ul nu voia sa mearga nici la consultari la Cotroceni, numindu-i "tradatori". E, acum sunt buni.

Politicienii astia (si nu exclud aici PDL-ul) ling unde au scuipat cu o viteza uimitoare. Si apoi mai au si tupeul unor discursuri moralizatoare. Bleah !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Mdea ... cam naspa ...

Cit de penibili sint la vot.
Gesticuleaza si arata bilele alea ostentativ.
Sa vada aia de la partid ca ei se supun ....
Se uita altii in urne sa vada ce au votat.
Scirbos ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia
... Graba asta o fi provocata de: dosare, de privatizari sau de incertitudinea rezultatului din toamna - localele n-au iesit chiar cum anticipa USL- sau de toate trei ?



olympia, parerea mea e ca elementul declansator a fost arestarea lui Nastase, in ciuda tuturor tentativelor disperate de a-l tine in afara inchisorii. Cred ca si-au dat seama ca justitia totusi incepe sa isi miste rotitele si nu le-a placut ce se preconiza, vezi graba imediata a lui Voiculescu de a-si da demisia ca sa evite judecarea, etc, etc.

Eu cred ca Ponta si crinutzul sint doar pioni in tot jocul asta si nu le vad un viitor politic, mai sumbri mi se par cei care sint in spatele lor si care ne pregatesc ani de "liniste".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Mdea ... cam naspa ...

Cit de penibili sint la vot.
Gesticuleaza si arata bilele alea ostentativ.
Sa vada aia de la partid ca ei se supun ....
Se uita altii in urne sa vada ce au votat.
Scirbos ...


Il vad pe Hrebenciuc in prima linie, nu cumva sa-i scape ceva de la urne. Asa imi dau seama cat de avizi de putere sunt si mai ales, ca in spatele micutului Ponta si ai lui, stau greii: Nastase, Hrebenciuc, Iliescu si altii. Inca mai cred ca dupa ce vor ajunge la putere, vor iesi si astia in fata, deocamdata mai stau putin ascunsi.
_

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

A votat si dl Voicu
Votul s-a incheiat. Rezultatul e previzibil din punctul meu de vedere.
_

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput