Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Alina,ti-a redus indemnizatia,ti-a redus salariul....era cat pe ce cu ministrul ala care declara ca fetele din sistemul vostru nu ar trebui sa devina mamici sa te lase si fara servici....deci motive ai.

Tu intelegi exact ce scriu,mai multe nu spun ca dau din casa....




Tu intelegi a 100 oara ca si mie, ca particular, mi-a scazut venitul cu 50%????
Lasa-o jos odata cu taierile.


Daca ai fi citit ce am scris in urma cu o pagina sau doua,ai vedea ca stiu foarte bine.....dar citesti numai ce vrei,selectiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Alina.masuri de criza pentru cei mici..rechinii au ramas neatinsi.....nu au respectat hotararile judecatoresti....

Si sa stii ca ,atat timp cat vorboim cu dar daca...nu sunt certitudini,sunt doar pareri....

Esti libera sa-l votezi sa ramana....insa daca nu incercam sa schimbam ceva......nu ai de unde sa stii cum va fi...
Nu sunt nici eu de acord cu Ponta si chiar nici cu Antonescu.......dar poate apar solutii ca sa plece odata marinarul......



Madalina


Copiii gasesc de toate īn nimic. Adultii, nimic īn toate."


Uite...eu iti garantez, pe onoarea mea (ma stii, te stiu)...asa cum unii ii plang urma pasilor lui Ceausescu, asa vor plange si dupa Basescu.USL-ul va ajunge la putere-cu siguranta.Asta cred.Insa noi vom ajunge mai rau ca grecii.Si stii care va fi scuza lor? "Basescu e de vina-ne trebuie 20 de ani sa ne revenim." Iar dupa 20 de ani: "Noi am depus toate diligentele insa dezastrul provocat de Basescu a fost total."

Vom fi sclavii U.E. si atunci sa mai spui ce ai scris mai sus:" insa daca nu incercam sa schimbam ceva......nu ai de unde sa stii cum va fi...
Nu sunt nici eu de acord cu Ponta si chiar nici cu Antonescu.......dar poate apar solutii ca sa plece odata marinarul......

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Eee, si cand toata lumea sta cu ochii ca pe butelie pe vesnicul conflic Traian basesc vs USL< baietii destepti isi vad de treaba

www.evz.ro/detalii/stiri/statul-cumpara-curent-de-la-dan-voiculescu-990744.html" target="_blank">
Statul cumpara curent de la Dan Voiculescu. Grivco, īl ia preferential, la pret fix, de la Rovinari

Asta ca tot va intrebati de ce se vrea neaparat suspendarea, sa ne distraga atentia de la restul!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Eee, si cand toata lumea sta cu ochii ca pe butelie pe vesnicul conflic Traian basesc vs USL< baietii destepti isi vad de treaba

www.evz.ro/detalii/stiri/statul-cumpara-curent-de-la-dan-voiculescu-990744.html" target="_blank">
Statul cumpara curent de la Dan Voiculescu. Grivco, īl ia preferential, la pret fix, de la Rovinari

Asta ca tot va intrebati de ce se vrea neaparat suspendarea, sa ne distraga atentia de la restul!!

neaaaaaaaaah, nu stii nimic...ca sa devina ilegalitatile legale

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui eumada

ti-a redus indemnizatia,ti-a redus salariul........deci motive ai.


fetelor, pregatiti-va oalele si ulcelele, ca acusic incepe sa curga cu lapte si miere . A dosit-o Basescu asta bine, da' imediat ce o sa-l dea jos, o sa puna crinutul mana pe ea si o sa v-o imparta!

De fapt m-am prins, planul lor e sa revigoreze turismul la noi in tara, sa vezi cum navalesc strainii, daca ajunge euro la 6 lei....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Alina.masuri de criza pentru cei mici..rechinii au ramas neatinsi.....nu au respectat hotararile judecatoresti....

Si sa stii ca ,atat timp cat vorboim cu dar daca...nu sunt certitudini,sunt doar pareri....

Esti libera sa-l votezi sa ramana....insa daca nu incercam sa schimbam ceva......nu ai de unde sa stii cum va fi...
Nu sunt nici eu de acord cu Ponta si chiar nici cu Antonescu.......dar poate apar solutii ca sa plece odata marinarul......



Madalina


Copiii gasesc de toate īn nimic. Adultii, nimic īn toate."


Eu m-am saturat de schimbat " ca poate" va face altul altceva. Vreau sa vad ce are de gand Ponta, nu sa votez o schimbare, doar asa, sa fie o schimbare. Ca tot ne schimbam de 22 de ani si tot incercam nu stim nici noi ce si n-am ajuns niciunde. Concret, ce face Ponta cu Crin, ca n-am inteles si n-am vazut nimic pana acum? Nimic in afara de haos. Sa plece "marinaru'" sa vina cine? Hotul si chiulangiul? Merci, nu!
Altceva mai bun avem?


"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Pot mari pensiile si salariile fara grija acum la cum a sarit euro. Imprumuturile si datoriile sunt in euro, salariile in lei.

Din pacate, facturile la cele mai multe servicii (telefonie, energie) sunt in euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alecsia


Sa plece marinaru' sa vina cine? Hotul si chiulangiul? Merci, nu!
Altceva mai bun avem?



Nu, nu prea.
Intrebarea asta mi-o pun si eu de ceva vreme.
Din pacate nu am gasit si un raspuns.
Dar, ca si tine, ca multi, as vrea ceva mai bun decat ce exista acum "pe piata", indiferent de culoarea politica.
Un om integru, cinstit, destept etc
Cred ca avem prea multe pretentii.
Parca cautam o specie disparuta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Alina.masuri de criza pentru cei mici..rechinii au ramas neatinsi.....nu au respectat hotararile judecatoresti....

Si sa stii ca ,atat timp cat vorboim cu dar daca...nu sunt certitudini,sunt doar pareri....

Esti libera sa-l votezi sa ramana....insa daca nu incercam sa schimbam ceva......nu ai de unde sa stii cum va fi...
Nu sunt nici eu de acord cu Ponta si chiar nici cu Antonescu.......dar poate apar solutii ca sa plece odata marinarul......



Madalina


Copiii gasesc de toate īn nimic. Adultii, nimic īn toate."


Uite...eu iti garantez, pe onoarea mea (ma stii, te stiu)...asa cum unii ii plang urma pasilor lui Ceausescu, asa vor plange si dupa Basescu.USL-ul va ajunge la putere-cu siguranta.Asta cred.Insa noi vom ajunge mai rau ca grecii.Si stii care va fi scuza lor? "Basescu e de vina-ne trebuie 20 de ani sa ne revenim." Iar dupa 20 de ani: "Noi am depus toate diligentele insa dezastrul provocat de Basescu a fost total."

Vom fi sclavii U.E. si atunci sa mai spui ce ai scris mai sus:" insa daca nu incercam sa schimbam ceva......nu ai de unde sa stii cum va fi...
Nu sunt nici eu de acord cu Ponta si chiar nici cu Antonescu.......dar poate apar solutii ca sa plece odata marinarul......

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Sa fii sigura ca asa va fi. O sa-i regrete lumea si pe Boc si pe Basescu. Pai se compara Boc cu Ponta? Clujenii stiu mai bine despre ce vorbesc. Toti au ras de el ba ca e mic ba ca e prost, dar o sa-l regretam cu totii atunci cand vom ajunge mai rau ca grecii.
USL-ului ii mai trebuie un mandat sa fure ce a mai ramas si sa-si asigure un trai linistit( a se intelege musamalizarea hotiilor lor). Apoi se pot retrage linistiti, ca la averile lor nu le mai trebuie Romania. In urma lor potopul, sa se bata prostii cap in cap.

_

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Firys spune:

Eumada, eu vad ca tot iei in derizoriu meseria lui Basescu,cea de marinar.
In afara de faptul ca eu nu vad nimic scandalos in aceasta meserie, cred ca e de notorietate faptul ca Basescu a fost capitan de cursa lunga, nu e tocmai ceva usor de facut, si e nevoie de ceva carte pentru asta,din cate stiu eu.Nu e corect sa luam in derizoriu meseria unui om!

Mergi la inceput