Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Si care ar fi progresele Mickyyy? Zi-mi si mie 3 lucruri facute bine de Base.


1. libertatea presei: poti sa injuri pe oricine oriunde, dovata Antena3 & Co. Asta nu se intampla pe vremea lu' Nastase
2. libertatea justitiei: e lasata sa isi vada de treaba (stiu, aici o sa-mi vi cu lectia copy-paste antene ca nu e asa), nume grele de la mai toate partidele politice au dosare si condamnari in diverse stadii
3. a impiedicat Romania sa ajunga in situatia Spaniei si a Greciei, prin masuri nepopulare, dar strict necesare.




Mickyyy o sa te contrazic....astea sunt fix discursul pe care-l avea Boc....nu e ceva real,nu ai de unde sa stii ce s-ar fi intamplat.....
Plus ca as avea o intrebare..de ce parlamentarilor si aparatului guvernamental,(consilierii consilierilor)nu le-au scazut veniturile si nici bugetul?De ce nu s-a facut la toti la fel?Pentru ca "vor egalitate,dar nu pentru catei."Normal ar fi fost sa le lase un salariu mediu(nu minim0 si parlamentarilor,sa le reduca din cheltuielile de cazare...din benzina pentru masini.......

Nu s-a intamplat nimic..s-a intamplat doar la nivel mic,unde ceiucare abia se descurcau s-au vazut in situatia de a nu mai avea cu ce sa-si hraneasca copilasii...
Hai sa discutam fara rosii...ce spui tu e aceeasi propaganda pe care o facea Boc si compania.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Aici, eu una, cred ca au gresit.
Din cauza asta s-au pe tobogan in jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Mickyy acei care se bucura la 40 de lei(sesizez dispretul din postarea ta) sunt oameni care au si ei dreptul sa traiasca.Chiar cu inflatia,inseamna o paine in plus pentru un batran....


Ghici ce: printre aia care se bucura de 40 de lei in plus la pensie si voteaza usl-ul cu 2 maini e si mama!! Care sigur nu e muritor de foame, si de la care am pretentii!! Asa ca aici nu e vorba de dispret, ci de dezamagire, ca niste oameni care se bucura de un beneficiu mic pe termen scut, vor avea de tras mult mai multe pe termen lung, ca sa nu mai zic si ca distrug viitorul acestei tari!!


uite ca se devalorizeaza leul si degeaba le-a crescut pensia cu 40 de lei ca tot nu pot sa isi permita mai mult. ba dimpotriva. o sa primeasca bani pe de-o parte niste banuti sa le scoata ochii si o sa le ia pe de alta parte prin devalorizarea leului si scumpiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

My_Lady, eu, din pacate, nu am simtit niciodata ca am castigat ceva, ca cetatean, de pe urma vreunei batalii politice, indiferent cine a iesit victorios. Nici acum nu simt altceva. In schimb, am inteles de ce se bat intre ei ca sa castige puterea si sunt nevoita sa asist la toate astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

My_Lady, eu, din pacate, nu am simtit niciodata ca am castigat ceva, ca cetatean, de pe urma vreunei batalii politice, indiferent cine a iesit victorios. Nici acum nu simt altceva. In schimb, am inteles de ce se bat intre ei ca sa castige puterea si sunt nevoita sa asist la toate astea.


Ok, nu avem de castigat mai mult.

Si daca tot nu avem nimic de castigat, la ce am vota?Asa de dragul schimbarii?Ca Ponta are carisma si Crin ochii albastri?

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Alina,ti-a redus indemnizatia,ti-a redus salariul....era cat pe ce cu ministrul ala care declara ca fetele din sistemul vostru nu ar trebui sa devina mamici sa te lase si fara servici....deci motive ai.

Tu intelegi exact ce scriu,mai multe nu spun ca dau din casa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

My_Lady, eu, din pacate, nu am simtit niciodata ca am castigat ceva, ca cetatean, de pe urma vreunei batalii politice, indiferent cine a iesit victorios. Nici acum nu simt altceva. In schimb, am inteles de ce se bat intre ei ca sa castige puterea si sunt nevoita sa asist la toate astea.


Ok, nu avem de castigat mai mult.

Si daca tot nu avem nimic de castigat, la ce am vota?Asa de dragul schimbarii?Ca Ponta are carisma si Crin ochii albastri?



Pai, eu, de exemplu, n-as vota nicicum, dar daca majoritatii de acum ii iese pasienta, se lasa cu referendum. Si acolo va fi ... fiecare pentru el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Alina,ti-a redus indemnizatia,ti-a redus salariul....era cat pe ce cu ministrul ala care declara ca fetele din sistemul vostru nu ar trebui sa devina mamici sa te lase si fara servici....deci motive ai.

Tu intelegi exact ce scriu,mai multe nu spun ca dau din casa....

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Se numesc masuri de criza Mada.Masuri care s-au luat si in celelalte tari!Adica tu vrei sa-mi sugerezi ca daca era USL-ul la putere, aceste masuri nu se luau?Ma faci sa rad...si eu..care nu fac politica tot am inteles ca nu era posibil altfel!

Si...lasa taierile...si-mi de C.A. si V.P. cat si de USL in speta... ce au in plus inafara de barbologie?Promisiuni? De ce as vota eu demisia lu' "dracu' " ca sa il aleg pe "tac-su' "- vorbind asa in hiperbole, fara a se considera jignire folosirea celor doua cuvinte!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Alina,ti-a redus indemnizatia,ti-a redus salariul....era cat pe ce cu ministrul ala care declara ca fetele din sistemul vostru nu ar trebui sa devina mamici sa te lase si fara servici....deci motive ai.

Tu intelegi exact ce scriu,mai multe nu spun ca dau din casa....

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Tu intelegi a 100 oara ca si mie, ca particular, mi-a scazut venitul cu 50%????
Lasa-o jos odata cu taierile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

ti-a redus indemnizatia,ti-a redus salariul........deci motive ai.


fetelor, pregatiti-va oalele si ulcelele, ca acusic incepe sa curga cu lapte si miere . A dosit-o Basescu asta bine, da' imediat ce o sa-l dea jos, o sa puna crinutul mana pe ea si o sa v-o imparta!

De fapt m-am prins, planul lor e sa revigoreze turismul la noi in tara, sa vezi cum navalesc strainii, daca ajunge euro la 6 lei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Alina.masuri de criza pentru cei mici..rechinii au ramas neatinsi.....nu au respectat hotararile judecatoresti....

Si sa stii ca ,atat timp cat vorboim cu dar daca...nu sunt certitudini,sunt doar pareri....

Esti libera sa-l votezi sa ramana....insa daca nu incercam sa schimbam ceva......nu ai de unde sa stii cum va fi...
Nu sunt nici eu de acord cu Ponta si chiar nici cu Antonescu.......dar poate apar solutii ca sa plece odata marinarul......



Mergi la inceput