Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Nu vedeti ca reactioneaza mult prea slab pt. cum ii sta lui in fire?
Pai pana acum, il punea pe Ponta sa-l urce in spate fara lift la Parlament de 10 ori pana la ultimul etaj! Si pe Crinutu sa-l coboare!


Eu tot sper ca inca nu a scos artileria. Sper!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

"sa nu ne'ndepartam, sa recapitulam": ia sa ne amintim ce s-a intamplat cand Basescu a ajuns presedinte si PD=ul majoritar in parlament? Au fost schimbati cumva procurorii de la DNA si de la ANI si 'facut pierdut' printre altele dosarul "Flota"? hmmm ...
Dar desigur, asta nu e o scuza pt USL, e doar o confirmare ca sunt toti la fel. Tot ce face USL-ul acum a fost facut si de cei dinainte. Cu diferenta aia au facut-o dupa alegeri, cand "se reasezau" posturile si atributiunile si mai in timp, in 2-3 saptamani, nu in 2-3 zile.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Laura, citezi din Rodica Stanoiu ( aka Sanda din Dosarele Securitatii). Am auzit-o aseara pe Realitatea spunand exact acelasi lucru. Daca tu ai vazut dovezi in sensul asta poate ni le reamintesti si noua, celor ce spui ca am uitat povestea. Pana atunci, madame Stanoiu ramane doar o nemernica ce s-a trezit ministru al justitiei si a vrut s-o casapeasca pentru totdeauna. Poate ar trebui sa faci niste cercetari pe Google. El cu siguranta isi aduce aminte de distinsa doamna Sanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Pontac a schimbat sefii de la statistica.

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-12711781-doi-vicepresedinti-insse-fost-schimbati-din-functie-presedintele-statisticii-vergil-voineagu-ramas-post.htm


Si uitati-va ce mult muncesc astia. Parca erau platiti din banii nostri, nu?
http://www.youtube.com/watch?v=OAA5yxikHgg&feature=player_embedded#!







"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Asta pare pregatirea terenului pentru schimbarea conditiilor de desfasurare a referendumului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

"sa nu ne'ndepartam, sa recapitulam": ia sa ne amintim ce s-a intamplat cand Basescu a ajuns presedinte si PD=ul majoritar in parlament? Au fost schimbati cumva procurorii de la DNA si de la ANI si 'facut pierdut' printre altele dosarul "Flota"? hmmm ...
Dar desigur, asta nu e o scuza pt USL, e doar o confirmare ca sunt toti la fel. Tot ce face USL-ul acum a fost facut si de cei dinainte. Cu diferenta aia au facut-o dupa alegeri, cand "se reasezau" posturile si atributiunile si mai in timp, in 2-3 saptamani, nu in 2-3 zile.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Laura, citezi din Rodica Stanoiu ( aka Sanda din Dosarele Securitatii). Am auzit-o aseara pe Realitatea spunand exact acelasi lucru. Daca tu ai vazut dovezi in sensul asta poate ni le reamintesti si noua, celor ce spui ca am uitat povestea. Pana atunci, madame Stanoiu ramane doar o nemernica ce s-a trezit ministru al justitiei si a vrut s-o casapeasca pentru totdeauna. Poate ar trebui sa faci niste cercetari pe Google. El cu siguranta isi aduce aminte de distinsa doamna Sanda


Pana la urma, conteaza cine zice toate astea? Tot din "cercetari pe Google" se poate vedea ca sunt multi care spun acelasi lucru. Si pana la urma, nu conteaza cine le spune, ci daca sunt adevarate. Adica guvernarea trecuta nu a facut schimbari la DNA si la ANI? Mai puteti continua cercetarea ca sa aflati cine este de fapt seful ANI, un tip taman bun sa se ocupe cu integritatea. Clar, aduce un plus de credibilitate deciziilor institutiei.
Ca tot s-a vorbit de CCR, cine a "impodobit-o" cu atributii in plus, dupa ce si-a impus acolo o majoritate, tocmai pentru a ingreuna o eventuala procedura de suspendare? Cred ca tot cei care au modificat de curand si legea referendumului, astfel incat sa devina practic imposibil ca un presedinte sa mai poata fi dat jos prin referendum. Acestea nu sunt forme ale abuzului? De ce sa nu fie anulate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

www.romanialeaks.org/2010/12/wikileaks-romania-despre-dosarul-flota.html" target="_blank">WikiLeaks Romania: Despre dosarul "Flota": dovada ca Basescu e implicat!

Citat:
Iata cele doua documente in care apare numele lui Traian Basescu:

* primul document reprezinta nota prin care Ministrul Transporturilor din vremea respectiva isi pune acordul pentru infiintarea unei companii mixte formata din Petromin S.A. si Klaveness din Norvegia, si formarea unui Consiliu de Administratie, unde apare numele Traian Basescu, alaturi de Virgil Toarchina, directorul adjunct al Petromin S.A.

* al doilea document provine de la Parchetul National Anticoruptie, din noiembrie 2002, in care scrie faptul ca “probele administrate in dosarul penal nr. 20/P/2002 al Parchetului National Anticoruptie, privind afacerea C.N.M. Petromin S.A. Constanta – Klaveness Norvegia, releva pierderea ilegala a proprietatii de catre C.N.M. Petromin S.A. Constanta a celor 16 nave maritime angajate in relatii cu parteneri norvegieni, estimandu-se un prejudiciu de 300.000.000 USD. Datele din dosar atesta implicarea si a domnului Basescu Traian, ministru al transporturilor. Implicarea domnului Basescu Traian apare inca din 1991 cand a semnat impreuna cu inculpatul Marinescu Calin Dragomir o scrisoare de intentie incheiata cu unul dintre departamentele din cadrul Torvald Klaveness Group Norvegia, Klaveness Chartering.”



Contine si doua link-uri la fisere PDF, dupa care urmeaza comentariu.

Citat:
Ce ati vazut nu sunt simple acte. Pai sa va spun cu ce se ocupa preseidntele nostru iubit. În documentul care apare primul în documentul PDF si în foto se poate vedea clar cum ministrul Transporturilor, Traian Basescu, e de acord cu înfiintarea unei firme de profil + se numeste singur în Consiliul de Administratie al acestei firme. Mai apoi... actualul presedinte se ocupa cu o smecherie - navele maritime românesti sub pavilion românesc luau credite grase de la banci, apoi aceste nave erau trecute sub alte pavilioane, ceea ce facea ca acele credite initiale luate în numele navei erau platite de statul român - pe sistem suveica, iar banii intrau în niste buzunare lungi.
Lucrurile sunt cât se poate de reale si au fost consemnate în adresa Parchetului National Anticoruptie catre Comisia Prezidentiala care verifica dosarele ministrilor înainte ca acestia sa fie trimisi în judecata (vezi doc. de mai jos).




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Glimmer, eu zic ca dand unei institutii ( care vegheaza la respectarea legii fundamentale a tarii ) atributii care sa-i intareasca sarcina principala nu e la fel cu a lua de la o institutie exact acele atributii care ii defineau rolul.Au transformat CC in simplu spectator ( al unui spectacol sinsitru fie vorba intre noi).

Cat priveste Google si internetul in general, cred ca prezumtia de nevinovatie ar trebui sa existe intotdeauna. D-na Stanoiu e dovedita in instanta ca fiind Sanda. Basescu nu. Pana la proba contrarie e nevinovat.

Pe baiatul ala de la ANI il cheama Macovei parca. Nu e in niciun caz un model de integritate sau de altceva dar ANI s-a miscat binisor in ultimii doi ani. Sa dam Cezarului ce e al Cezarului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Glimmer, eu zic ca dand unei institutii ( care vegheaza la respectarea legii fundamentale a tarii ) atributii care sa-i intareasca sarcina principala nu e la fel cu a lua de la o institutie exact acele atributii care ii defineau rolul.Au transformat CC in simplu spectator ( al unui spectacol sinsitru fie vorba intre noi).

Cat priveste Google si internetul in general, cred ca prezumtia de nevinovatie ar trebui sa existe intotdeauna. D-na Stanoiu e dovedita in instanta ca fiind Sanda. Basescu nu. Pana la proba contrarie e nevinovat.

Pe baiatul ala de la ANI il cheama Macovei parca. Nu e in niciun caz un model de integritate sau de altceva dar ANI s-a miscat binisor in ultimii doi ani. Sa dam Cezarului ce e al Cezarului.

Daca s-a ascuns dupa imunitate cum era sa i se dovedeasca vinovatia.
Si a mai si aratat cu degetul spre A Nastase, care a profitat de imunitate pentru arestul preventiv, nu pentru proces.
Nici Presedintele SUA nu are imuntatea pe care i-a acordat-o D Morar.
Constitutia nu acorda imunitate pentru fapte penale ce nu au legatura cu exercitarea functiei de Presedinte.
Este o interpretare abuziva a Constitutiei, pentru care D Morar poate fi tras la raspundere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Cu titlu de gluma pentru Deceneu: Andrei Nastase, tu esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Eu sunt, dar adevarul nu depinde de autorul care-l afirma.


Mergi la inceput