Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui Alecsia


Si ce ar trebui sa faca, sa se ia la bataie cu ei? E mult prea domn.



Daaa, mare domn! Mare caracter! Nu am timp acum sa caut titluri de ziar si filmulete care dovedesc ce "prea domn" este Basescu, dar cei care vor sa isi aminteasca, isi amintesc foarte bine.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Cu siguranta e mai Domn decat Pontac si Crinut.



"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

http://www.gandul.info/politica/ce-a-raspuns-crin-antonescu-intrebat-daca-din-functia-de-presedinte-interimar-al-romaniei-il-va-gratia-pe-adrian-nastase-9818232

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Intrebat daca il va gratia pe Nastase din pozitia de presedinte interimar Antonescu a raspuns: "Eu refuz sa discut despre ce o sa fac sau nu o sa fac, ... daca va trebui sa indeplinesc aceasta functie, sa o exercit responsabil si discret."

Sa intelegem ca-l va gratia discret, sau responsabil ?
Oricum sa nu uitam ca va ajunge presedinte interimar al Romaniei, dupa masinatiuni politice facute cu incalcari repetate ale legilor si regulamentelor, omul care la ultimele alegeri nici macar nu a intrat in turul 2. Asta e puterea majoritatii ?




Lali, eu cred ca-l va gratia cat se poate de transparent. Adica ce-ar mai insemna gratierea lui Nastase fata de ce au facut toata saptamana? Doar cireasa de pe tort. Sa ne amintim: 1.au schimbat avocatul poporului; 2. au schimbat presedintii de camere 3. au limitat atributiile CC prin Ordonanta de Guvern(!!!) 4. au depus cererea de suspendare a presedintelui 5. modifica legea referendumului 6 ne reduc pe toti la tacere.

Gratierea lui Nastase e doar o bagatela. Nu uitati ca Voicu ne zambea suav si relaxat din Parlament ieri. Un infractor adus inapoi acolo in plus sau in minus, nu va mai fi pentru nimeni o problema.

Poate ca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Nastase va fi gratiat si va reveni la putere. O sa pozeze in victima si va candida. O sa vedeti.





"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Daca se refera strict la cifre, posibil sa aiba dreptate. Adica da, probabil salariul mediu pe economie acu 8 ani era vreo 200 de euro si acu e cam 400. Doar ca in 8 ani inflatia, preturile si in general costul vietii s-a marit de cat? 5-7-10 ori?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Nu, inflatia a fost subunitara in ultimii ani. Nu stiu exact de cand, dar cu siguranta in ultimii 10 ani am avut inflatie sub 10% pe an.

Crede-ma indicatorii economici sunt seci si nu mint.

Ca e criza economica mondiala nu poate contesta nimeni. Au scazut veniturile peste tot si traiul de zi cu zi e mult mai greu. Deasemenea planurile facute de familii si firme inainte de criza s-au transformat in castele de nisip.

Insa nu e Basescu de vina pentru criza economica mondiala.
Evident ca, la nivelul Romaniei se putea gestiona mult mai bine.

Edit: Tu crezi ca ambasadorul Americii falsifica in discursul lui niste date publice doar ca sa tina cu Basescu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Daca se refera strict la cifre, posibil sa aiba dreptate. Adica da, probabil salariul mediu pe economie acu 8 ani era vreo 200 de euro si acu e cam 400. Doar ca in 8 ani inflatia, preturile si in general costul vietii s-a marit de cat? 5-7-10 ori?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Nu, inflatia a fost subunitara in ultimii ani. Nu stiu exact de cand, dar cu siguranta in ultimii 10 ani am avut inflatie sub 10% pe an.

Crede-ma indicatorii economici sunt seci si nu mint.

Ca e criza economica mondiala nu poate contesta nimeni. Au scazut veniturile peste tot si traiul de zi cu zi e mult mai greu. Deasemenea planurile facute de familii si firme inainte de criza s-au transformat in castele de nisip.

Insa nu e Basescu de vina pentru criza economica mondiala.
Evident ca, la nivelul Romaniei se putea gestiona mult mai bine.

Edit: Tu crezi ca ambasadorul Americii falsifica in discursul lui niste date publice doar ca sa tina cu Basescu ?




unde am zis eu ceva de Basescu? de ce simti asa tare nevoie sa il aperi?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alecsia

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui Alecsia


Si ce ar trebui sa faca, sa se ia la bataie cu ei? E mult prea domn.



Daaa, mare domn! Mare caracter! Nu am timp acum sa caut titluri de ziar si filmulete care dovedesc ce "prea domn" este Basescu, dar cei care vor sa isi aminteasca, isi amintesc foarte bine.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Cu siguranta e mai Domn decat Pontac si Crinut.



"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

sigur, sigur ...



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu sincer nu cred ca sunt atat de nebuni sau de siguri pe ei ca sa-si asume acest gest, de a-l gratia pe Nastase.

Cred, mai degraba ca vor pune un procuror general si un procuror DNA cu instructiuni clare de non combat in anumite cazuri. Inclusiv Nastase are un recurs in anulare in septembrie sau octombrie. O gratiere a lui e un fel de mila, nu-i elimina sentinta ci doar pedeapsa. Pe cand recursul in anulare il spala cu Ariel destul de bine. Marius sau alti juristi, am dreptate ?

Si sa ne amintim la ultimele alegeri Voiculescu si Vantu s-au pozitionat clar si public in spatele contracandidatului lui Basescu. Intre timp dosarele lor in justitie au avansat binisor. Mie un procuror non combat mi se pare mai sigur pentru ca tine la orice instanta si hataraste ce recursuri sa (nu) faca. Asa ca si acolo interesele sunt clare.

Presedintele, interimar sau nu va numi acesti procurori.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Daca se refera strict la cifre, posibil sa aiba dreptate. Adica da, probabil salariul mediu pe economie acu 8 ani era vreo 200 de euro si acu e cam 400. Doar ca in 8 ani inflatia, preturile si in general costul vietii s-a marit de cat? 5-7-10 ori?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Nu, inflatia a fost subunitara in ultimii ani. Nu stiu exact de cand, dar cu siguranta in ultimii 10 ani am avut inflatie sub 10% pe an.

Crede-ma indicatorii economici sunt seci si nu mint.

Ca e criza economica mondiala nu poate contesta nimeni. Au scazut veniturile peste tot si traiul de zi cu zi e mult mai greu. Deasemenea planurile facute de familii si firme inainte de criza s-au transformat in castele de nisip.

Insa nu e Basescu de vina pentru criza economica mondiala.
Evident ca, la nivelul Romaniei se putea gestiona mult mai bine.

Edit: Tu crezi ca ambasadorul Americii falsifica in discursul lui niste date publice doar ca sa tina cu Basescu ?




unde am zis eu ceva de Basescu? de ce simti asa tare nevoie sa il aperi?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Nu vreau sa-l apar pentru ceea ce a facut gresit, ci doar pentru ceea ce nu a facut. Ideea asta vehiculata (nu de tine) ca Basescu e de vina pentru criza economica mi se pare absolut gresita.

Dar da, ai dreptate, tu nu ai spus nimic direct de Basescu.
Si totusi, de ce ar prezenta ambasadorul Americii date gresite ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

"sa nu ne'ndepartam, sa recapitulam": ia sa ne amintim ce s-a intamplat cand Basescu a ajuns presedinte si PD=ul majoritar in parlament? Au fost schimbati cumva procurorii de la DNA si de la ANI si 'facut pierdut' printre altele dosarul "Flota"? hmmm ...
Dar desigur, asta nu e o scuza pt USL, e doar o confirmare ca sunt toti la fel. Tot ce face USL-ul acum a fost facut si de cei dinainte. Cu diferenta aia au facut-o dupa alegeri, cand "se reasezau" posturile si atributiunile si mai in timp, in 2-3 saptamani, nu in 2-3 zile.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Laura de acord cu tine, numai ca pe langa asta, ulterior au pus cativa corupti la frigare si procesul era in desfasurare si lista lunga si pesti i mari abia urmau. Acu' daca se ordona 'pe loc repaus' crezi ca-l va relua cineva in viitoriul apropiat?

Mergi la inceput