Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Hai mai ca aseara eu am vazut ca la mititng strigau jos Basescu....ha ha...ba chiar erau tineri care strigau....restu` erati dupa colt,asteptand sa se elibereze piata?Ziceau ca au fost in iarna si acum vor relua protestul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Hai mai ca aseara eu am vazut ca la mititng strigau jos Basescu....ha ha...ba chiar erau tineri care strigau....restu` erati dupa colt,asteptand sa se elibereze piata?Ziceau ca au fost in iarna si acum vor relua protestul...

Madalina


Copiii gasesc de toate īn nimic. Adultii, nimic īn toate."


Iar te-ai uitat la Antena 3? Unde ii prezentau pe aia de la Universitate ca fiind 100.000 oameni?
Fa-ti un bine si scoate postul din grila.

Da .. au fost cam 100-150 pers care strigau jos USL, PDL, Basescu. Jos toata lumea.

Uite-te insa ce era la Victoriei.
Vezi ca am pus dincolo un link.
Hai ca-l pun si aici, ca sa nu mai cauti:
http://www.piticu.ro/protestul-ghilimelelor-din-piata-victoriei-3-iulie.html
Cam ce cautau pe acolo Stere Gulea, Liiceanu, Teodor Paleologu, MRU, Mihail Neamtu ...?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

http://www.gandul.info/politica/ce-a-raspuns-crin-antonescu-intrebat-daca-din-functia-de-presedinte-interimar-al-romaniei-il-va-gratia-pe-adrian-nastase-9818232

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

poate aveti rabdare macar sa va uitati un pic la filmulet, mai ales cele care sustineti USL-ul.

"Cine conduce de fapt Romānia: Dan Voiculescu a prefatat toate miscarile USL catre suspendarea lui Traian Basescu (VIDEO)"



Si unde-i surpriza? Eu sunt acum convinsa ca totul a fost planificat in detaliu de mult timp. Trist este ca au planificat la asa mare arta doar acapararea puterii, nu si ce vor face pt tara mai departe.




Surpriza pt. cine? Poate pt. fraieri ca noi!
Sunt din ce in ce mai convinsa ca Basescu stia si face parte din plan in cunostinta de cauza!
Nu vedeti ca reactioneaza mult prea slab pt. cum ii sta lui in fire?
Pai pana acum, il punea pe Ponta sa-l urce in spate fara lift la Parlament de 10 ori pana la ultimul etaj! Si pe Crinutu sa-l coboare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

poate aveti rabdare macar sa va uitati un pic la filmulet, mai ales cele care sustineti USL-ul.

"Cine conduce de fapt Romānia: Dan Voiculescu a prefatat toate miscarile USL catre suspendarea lui Traian Basescu (VIDEO)"



Si unde-i surpriza? Eu sunt acum convinsa ca totul a fost planificat in detaliu de mult timp. Trist este ca au planificat la asa mare arta doar acapararea puterii, nu si ce vor face pt tara mai departe.




Surpriza pt. cine? Poate pt. fraieri ca noi!
Sunt din ce in ce mai convinsa ca Basescu stia si facea parte din plan!
Nu vedeti ca nu reactioneaza decat mult prea slab pt. cum ii sta lui in fire?
Pai pana acum, il punea pe Ponta sa-l urce in spate fara lift la Parlament de 10 ori pana la ultimul etaj! Si pe Crinutu sa-l coboare!


Si ce ar trebui sa faca, sa se ia la bataie cu ei? E mult prea domn.



"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

b.nica, ce ar trebui sa faca Basescu? A ripostat, le-a cerut ferm sa inceteze. USL isi vede linistit de ale lui. Le-a spus ca e ilegal ce fac pentru ca tot ce-i reproseaza sunt doar declaratii. USL o tine in continuare pe-a lui. Europa tipa. USL ramane impasibil. Diseara a planificat modificarea legii referendumului. Rezultat? Intr-o saptamana statul de drept e mozolit in laturile lor. Ce ar putea sa faca Basescu? Sa-i ia la bataie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Alecsia, nu ai inteles ca lui Basescu ii convine sa se faca un Referendum si poate ca nu i-ar displace chiar sa fie suspendat: mai castiga un mandat consecutiv si toate pacatele cad numai asupra PDL-ului, iesit din uz si inlocuit cu "fata mare" a lui MRU.

Nu spunea acesta mai deunazi(citez din memorie!):"lasati tara sa vina la noi!" Wow!

Edit. De aceea ma duc la Referendum si il votez pe Basescu,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alecsia


Si ce ar trebui sa faca, sa se ia la bataie cu ei? E mult prea domn.



Daaa, mare domn! Mare caracter! Nu am timp acum sa caut titluri de ziar si filmulete care dovedesc ce "prea domn" este Basescu, dar cei care vor sa isi aminteasca, isi amintesc foarte bine.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

http://www.gandul.info/politica/ce-a-raspuns-crin-antonescu-intrebat-daca-din-functia-de-presedinte-interimar-al-romaniei-il-va-gratia-pe-adrian-nastase-9818232

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Intrebat daca il va gratia pe Nastase din pozitia de presedinte interimar Antonescu a raspuns: "Eu refuz sa discut despre ce o sa fac sau nu o sa fac, ... daca va trebui sa indeplinesc aceasta functie, sa o exercit responsabil si discret."

Sa intelegem ca-l va gratia discret, sau responsabil ?

Oricum sa nu uitam ca va ajunge presedinte interimar al Romaniei, dupa masinatiuni politice facute cu incalcari repetate ale legilor si regulamentelor, omul care la ultimele alegeri nici macar nu a intrat in turul 2. Asta e puterea majoritatii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Alecsia, nu ai inteles ca lui Basescu ii convine sa se faca un Referendum si poate ca nu i-ar displace chiar sa fie suspendat: mai castiga un mandat consecutiv si toate pacatele cad numai asupra PDL-ului, iesit din uz si inlocuit cu "fata mare" a lui MRU.

Edit. De aceea ma duc la Referendum si il votez pe Basescu,!


A zis clar ca nu mai candideaza si se retrage din viata politica. Dar e normal sa fie suparat ca e matrasit pe nedrept. Orice presedinte ar fi suparat in locul lui. Atata timp cat lumea l-a votat, atunci sa termine mandatul. Ce va urma dupa, ramane sa stabilim tot prin vot, nu asa cum vrea Crinut sa se autoalega presedinte si sa faca ce vrea. Poporul ar trebui sa hotarasca nu o sleata de mafioti.



"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput