Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo
si uite consecintele incep sa apara...
http://www.adevarul.ro/adevarul_europa/Romania-amenintata_cu_suspendarea_din UE


A aparut aceasta informatie la TV? La Antena3? Daca nu, atunci nu exista.
In concluzie, putem dormi linistiti din Bucuresti pana in cel mai indepartat colt din tara.

edit: un enter ca se latise pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui AdiS

Citat:
citat din mesajul lui almo
si uite consecintele incep sa apara...
http://www.adevarul.ro/adevarul_europa/Romania-amenintata_cu_suspendarea_din_UE_0_730727332.html#


A aparut aceasta informatie la TV? La Antena3? Daca nu, atunci nu exista.
In concluzie, putem dormi linistiti din Bucuresti pana in cel mai indepartat colt din tara.

edit: un enter ca se latise pagina.


curand o sa ascultam Europa Libera ca sa aflam adevarul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

... trist!
Dar, inca o data, de ce stricam linistea USListilor?

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Chiar nu il poate opri nimeni pe Deceneus din aceasta campanie de dez informare cu care bate campii tot mai des,tot mai grav...?
Amesteca adevaruri cu minciuni crase,si e clar ca are foooooooarte mult timp si pasiune pentru asta....O fi avand un scop?

Om fi noi multe femei aici dar nu chiar asa de proaste ca sa ne aburesti in felul asta,mai mare preot.

Democratic sau nedemocratic?

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Democratic: mai intai cautam o majoritate, apoi schimbam regulamentul, iti suspendam nick-ul si banam accesul si apoi poti sa ne contesti. Acordul tau nu e necesar, e consultativ. De ieri !


Ai reale calitati de politician roman, adica din cei mosteniti de la fostul regim!


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )



Adica umor ?
Parafrazam ceea ce face USL-ul acum, in caz ca n-ai sesizat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Citat:
citat din mesajul lui AdiS

Citat:
citat din mesajul lui almo
si uite consecintele incep sa apara...
http://www.adevarul.ro/adevarul_europa/Romania-amenintata_cu_suspendarea_din_UE_0_730727332.html#


A aparut aceasta informatie la TV? La Antena3? Daca nu, atunci nu exista.
In concluzie, putem dormi linistiti din Bucuresti pana in cel mai indepartat colt din tara.

edit: un enter ca se latise pagina.


curand o sa ascultam Europa Libera ca sa aflam adevarul! Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze




Mai exista?

Sa fim seriosi..cainii latra ursul merge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Chiar nu il poate opri nimeni pe Deceneus din aceasta campanie de dez informare cu care bate campii tot mai des,tot mai grav...?
Amesteca adevaruri cu minciuni crase,si e clar ca are foooooooarte mult timp si pasiune pentru asta....O fi avand un scop?

Om fi noi multe femei aici dar nu chiar asa de proaste ca sa ne aburesti in felul asta,mai mare preot.

Democratic sau nedemocratic?




Democratic: mai intai cautam o majoritate, apoi schimbam regulamentul, iti suspendam nick-ul si banam accesul si apoi poti sa ne contesti. Acordul tau nu e necesar, e consultativ. De ieri !


Ai reale calitati de politician roman, adica din cei mosteniti de la fostul regim!





Adica umor ?
Parafrazam ceea ce face USL-ul acum, in caz ca n-ai sesizat !

Am sesizat, m-a amuzat, dar merita analizata problema democratiei.

Ceea ce face USL-ul acum este ceea ce a facut PDL-ul in guvernarea Boc si ce a facut Nastase in guvernarea lui.
Dictatura majoritatii aplicata arbitrar nu este democratie.

Democratia presupune sa se faca niste reguli stabile, care sa fie aplicate tuturor in mod egal, celor din opozitie si celor de la putere.

Ex. regulamentul forumului este democratic pe cand decizia majoritatii poate fi abuziva.

Eu am afirmat demult ca obiectivele USL sau ale PDL nu sunt si obiectivele mele, pentru ca obiectivele USL si ale PDL sunt strinct reduse al preluarea puterii pentru a profita de ea.
Eu sustin obiective care sa fie benefice pentru democratie si pentru comunitate. La lupta lor sunt spectator si chibit.

Daca n-ai observat, si la lupta celor de pe forum am aceeasi atitudine.
Cineva spunea ca nu lupta pentru a constru cariera politica a altora.
Cam la asta se reduce razboiul dintre USL si PDL.
Ei nu construiesc proceduri in baza carora sa functiooneze societatea, pentru ca proccedurile le limiteaza puterea si abuzurile.
Ei vor sa conduca cu decizii ale majoritati si incearca sa atraga si sa formeze majoritati parlamentare prin mita.

Pungile de malai si sticlele de ulei date electoratului sunt mizilic pe langa contractele acordate clientelar.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

gata, au demis/o si pe Anastase.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


160 pentru revocare
1 contra
0 anulate

Adevarul este ca PDL-ul ar fi facut bine daca o schimbau pe R Anastase. Este numai vina lor ca au sfidat bunul simt. Asta i-a costat electoral. Demiterea ei este privita ca o reparatie morala necesara.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Perfect de acord, trebuia schimbata demult, de la magaria aia cu numaratoarea de la legea pensiilor!! Era si timpul sa plece, poate intre timp invata sa si numere!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

PDL-ul este ipocrit cand afirma ca USL-ul se comporta dictatorial, dar ei cand au mentinut-o pe Anastase impotriva evidentei fraudei, au facut o demonstratie de forta.
Atunci nu s-a revoltat "societatea civila" sa apere derapajele de la democratie, dar acum cand sunt schimbati cei care au abuzat de functii, se provoaca o isterie internationala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

pai trebuia sa schimbe prin ordonanta de urgenta legea pensiilor (alaturi de roberta, desigur), nu legea de functionare a CC. noh, ca aia era urgenta & tot baiu'. eu nu vad sa se fi intamplat asa ceva.

iar "bine le-a facut, c-asa au facut si ei" e de copii sub 5 ani, fara suparare.
5 chestii imputite facute de aialalti care au meritat 7 chestii imputite facute de astilalti - raman intotdeauna 12 chestii imputite, nu se anuleaza unele pe celelate, iar pentru cei neimplicati nu dau niciodata cu plus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Mey dar eu chiar nu mai inteleg ce se intimpla.
Dupa mine sint 2 variante:
- ori a facut Pontacu' asta ceva extrem de grav pe plan extern, incit trebuie neaparat sa vina la putere ca sa-si acopere urmele
- ori treaba cu Nastase e chiar grava. Nu cred ca e numai faptul ca urmeaza si ei la rind, cu toate dosarele lor. Cred ca Nastase are dosare pt toti cei de la putere, grele de tot.

Mergi la inceput