Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Uitati ce am primit pe email, e vorba de un demers pe langa Avocatul Poporului

"este un demers al lui Robert Turcescu lansat pe facebook
cred ca este de luat in seama
eu am transmis deja petitia
transmiteti textul de mai jos, la cele 2 adrese de mail



----- Forwarded Message -----

To: "avcatulpoporului2012@yahoo.com" <avcatulpoporului2012@yahoo.com>
Sent: Wednesday, July 4, 2012 6:00 PM
Subject: Fw: petitie





----- Forwarded Message -----

To: "avp@avp.ro" <avp@avp.ro>
Sent: Wednesday, July 4, 2012 6:00 PM
Subject: petitie



In atentia Avocatului Poporului

Avind in vedere atributiile institutiei pe care o conduceti si pe care o reprezentati, intre care se numara si posibilitatea de a sesiza Curtea Constitutionala; cu privire la neconstitutionalitatea legilor si a ordonantelor, va solicit, in calitate de cetatean al Romaniei, sa adresati acestei institutii emiterea unui punct de vedere in legatura cu Ordonanta de Urgenta a Guvernului numarul 38 pentru modificarea Legii 47 din 1992, emisa in data de 04.07.2012, prin care a fost retrasa Curtii Constitutionale abilitatea de a aviza hotaririle Parlamentului.

Nume prenume
profesie "

Eu trimit email acum (am sters adresa persoanei care mi-a trimis emailul pentru a-i proteja identitatea). Daca va intereseaza demersul, anuntati-va si prietenii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Am trimis si eu. Cred ca ar avea un impact mai mare daca astfel de cereri s-ar depune la registratura. Sau daca s-ar face o miscare ca miscarea papioanelor in fata sediului Avocatului Poporului (sediul central e pe Eugen Carada, vizavi de Banca Nationala).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Am trimis si eu mail, catre ambele adrese. Astept confirmarea.

Iar pagina de FB unde se gaseste informatia respectiva e aici:
http://www.facebook.com/pages/Robert-Turcescu/241767609169043

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Turturica, nu cred ca vom primi confirmare, ca nu are cum sa ne confirme la toti. Adresa de pe yahoo este pentru contorizarea emailurilor si cealalta este a Avocatului Poporului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Diaspora voteaza la referendum ?


Da, conform legilor actuale. Dar nu se stie. Printr-o pocnitura din degete se poate interzice sau pune suficiente conditii pentru a impiedica acest lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Chiar nu il poate opri nimeni pe Deceneus din aceasta campanie de dez informare cu care bate campii tot mai des,tot mai grav...?
Amesteca adevaruri cu minciuni crase,si e clar ca are foooooooarte mult timp si pasiune pentru asta....O fi avand un scop?

Om fi noi multe femei aici dar nu chiar asa de proaste ca sa ne aburesti in felul asta,mai mare preot.

Democratic sau nedemocratic?

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Democratic: mai intai cautam o majoritate, apoi schimbam regulamentul, iti suspendam nick-ul si banam accesul si apoi poti sa ne contesti. Acordul tau nu e necesar, e consultativ. De ieri !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:

Democratic: mai intai cautam o majoritate, apoi schimbam regulamentul, iti suspendam nick-ul si banam accesul si apoi poti sa ne contesti. Acordul tau nu e necesar, e consultativ. De ieri !


Ma gandesc ca daca as aplica asa ceva - whauu ce furtuna ar fi.
Oare de ce nu exista asa ceva si in viata reala?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

@AdiS - nu e vorba de nici o intoarcere la metode vechi, pentru ca ele au functionat nonstop. Le-a aplicat si PDL-ul asa cum le aplica USL-ul, La vremea respectiva PDL-istii jubilau si spuneau "ce le-a facut!", "bine le-a faut!", "ai vazut cum le-a tras-o?".


Metoda de baza folosita de USL = comunisti este FRICA. Dupa frica vin resemnarea si fofilarea ca sa iti poti duce viata mai departe.

Mie una a inceput sa imi fie frica. Voua? Aceasta frica (cu susoteala si ridicare din umeri cu trimitere din ochi mai sus) incepuse sa isi arate mugurii perioada domniei lui Adrian Nastase. In perioada PNL-PDL frica aceasta nu a mai fost simtita, vorbind si comentand la liber, in schimb ne-a durut buzunarul. Acum frica revine in forta si este aplaudata. Concluzia fiind ca decat sa ne doara buzunarul mai bine traim in frica ca avem deja experienta cu ea: cum ar fi sa nu mai scriem pe aici ca nu se stie cand ne articuleaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

O sa scriu mesajul asta la fiecare subiect, ca poate e lumea care nu il vede.

Cam asta ne asteapta:

Liderul eurodeputatilor crestin-democrati germani va initia procedura de suspendare a României din Consiliul European pentru „lipsa standardelor minime functionarii statului de drept."

Esti multumit Domnule Ponta???


Mergi la inceput