Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Chiar nu il poate opri nimeni pe Deceneus din aceasta campanie de dez informare cu care bate campii tot mai des,tot mai grav...?
Amesteca adevaruri cu minciuni crase,si e clar ca are foooooooarte mult timp si pasiune pentru asta....O fi avand un scop?

Om fi noi multe femei aici dar nu chiar asa de proaste ca sa ne aburesti in felul asta,mai mare preot.

Democratic sau nedemocratic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Iata cine vrea sa ne conduca :
http://ro.stiri.yahoo.com/victor-ponta-%C8%99i-a-falsificat-%C8%99i-cv-ul--n-a-f%C4%83cut-masteratul-%C3%AEn-italia-.html




"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Chiar nu il poate opri nimeni pe Deceneus din aceasta campanie de dez informare cu care bate campii tot mai des,tot mai grav...?
Amesteca adevaruri cu minciuni crase,si e clar ca are foooooooarte mult timp si pasiune pentru asta....O fi avand un scop?

Om fi noi multe femei aici dar nu chiar asa de proaste ca sa ne aburesti in felul asta,mai mare preot.

Democratic sau nedemocratic?

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Democratic: mai intai cautam o majoritate, apoi schimbam regulamentul, iti suspendam nick-ul si banam accesul si apoi poti sa ne contesti. Acordul tau nu e necesar, e consultativ. De ieri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Foarte interesant discursul ambasadorului SUA, in direct la tvr1

Sa-l fi vazut pe mr. Copy Paste ce se mai scarpina si foia..



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb

Foarte interesant discursul ambasadorului SUA, in direct la tvr1

Sa-l fi vazut pe mr. Copy Paste ce se mai scarpina si foia..



ce-a zis ambasadorul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

hai c-am gasit online. Mi-a placut partea asta:

"Iar romanii incep sa constientizeze ca aceste institutii nu apartin unui anumit partid politic, ci poporului roman, si vor lupta sa le apere."

sper sa aiba dreptate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:


Diaspora voteaza la referendum ?

Ca ma gandesc ca ar fi un risc cam mare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

lali, daca nu se schimba legile intre timp (ca in ziua de azi nu mai poti fii sigur de nimic), da, diaspora voteaza, eu am votat si la referendumul trecut. 3 ore cu masina ca sa pun o stampila, dar cine e de vina ca stau asa de departe de ambasada romaniei?
Sa mai mentionez ca in Elvetia lumea voteaza prin posta si nu ii acuza nimeni de fraudare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

" Purtatorul de cuvānt al Guvernului, Andrei Zaharescu, afirma, referitor la modificarea legii Curtii Constitutionale prin ordonanta; de urgenta;, ca; Executivul "poate simtii nevoia sa; modifice urgent, īn orice clipa;, orice crede necesar la acel moment"."

Deci conform celor de mai sus , daca guvernul simte nevoia sa interzica alegerile , le va interzice.
Azi vorbeam cu sora mea si cu parintii si imi spuneau ca le este frica ca in viitor nu vor mai exista alegeri , ca va fi exact ca pe timpul lui Ceausescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Chiar nu il poate opri nimeni pe Deceneus din aceasta campanie de dez informare cu care bate campii tot mai des,tot mai grav...?
Amesteca adevaruri cu minciuni crase,si e clar ca are foooooooarte mult timp si pasiune pentru asta....O fi avand un scop?

Om fi noi multe femei aici dar nu chiar asa de proaste ca sa ne aburesti in felul asta,mai mare preot.

Democratic sau nedemocratic?




Democratic: mai intai cautam o majoritate, apoi schimbam regulamentul, iti suspendam nick-ul si banam accesul si apoi poti sa ne contesti. Acordul tau nu e necesar, e consultativ. De ieri !


Ai reale calitati de politician roman, adica din cei mosteniti de la fostul regim!


Mergi la inceput