Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Pai realitatea tocmai a revenit la actionariat Vantu ( fiica si fiul ), Elan pastrand doar 9% - deci o alta facatura iar RTV e a lui Sebastian Ghita ( PSD trademark)

Asa ca nu e de mirare

E de mirare ca suntem asa de prosti( eu prima!), ca le facem rating!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Cum mey??? Atunci pentru ce sa mai existe judecatori, tribunale si justitie? Avem toti bani si relatii si nu mai exista nimic mai presus de asta. Si gata.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Nu-ti doresc sa ai de-a face cu justitia asta....dreptatea umbla cu capu` spart si tre` sa ai nervi de otel.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Eu.Nu cred ca sunt asa de tolomaci ca sa faca greseala asta.Care e miza\?



Oho, nu cred ca poti fi atat de naiva. Cum care e miza? Miza e ca indiferent ce faci si cine te judeca si te condamna in tara asta inca exista posibilitatea sa se dea unii de trei ori peste cap si sa te scape. Misto, nu?

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Nu vad relevanta.Izbindu-ma de justitia asta DE NEVOIE...SI INCA DE ANUL TRECUT.....VAD DOAR CA E CHIOARA,OARBA SI PLINA DE ..nu zic mai mult ca ma inrosesc....cine pe cine scapa?Cat va fi lumea si pamantul,ori ai bani,ori ai relatii cat casa,ori amandoua altfel esti mort.Mancat de viu.Si asta e inca din vremea lu`PDl.....



Oare? Nu cumva de mai mult timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Ia uitati ca parca este o declaratie de autodemascare din secolul trecut:http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12699852-ultima-ora-documentul-usl-depus-parlament-prin-care-cere-suspendarea-lui-traian-basescu.htm
Idioti, parca se aratau ei cu degetul!


Stiu ca mai sunt juristi pe-aici, imi explica si mie vreunul care din chestiile insirate acolo reprezinta incalcarea constitutiei? Ca eu m-am uitat in mare pe document, dar am vazut doar opinii ale lui Basescu in diferite momente ale "dictaturii" lui, dar nimic concret.

Pentru mine de exemplu un motiv de incalcare GRAVA al constitutiei ar fi fost daca Curtea Constitutionala declara ca prim ministrul era reprezentantul Romaniei in CE, iar basescu ignora tot, se mandata singur, mergea acolo si semna acte in numele romaniei, fara ca el sa fie reprezentantul ei legal (orice asemanare cu situatii reale e pura intamplare )
Declaratiile politice....pai hai sa fim seriosi, ar trebui demisi toti de sus pana jos pentru decalratii mincinoase mult mai grave!!

Deci, ne vedem la vot, sau in piata, la alegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Aoleu, o sa ajung dintre toate televiziunile particulare sa ma uit doar la B1 si la otv pt. ca atat relitatea tv cat si romania tv au schimbat asa de repede directia ca m-a luat greata!


Acuma inteleg si eu de ce a plecat Vintu asa de linistit la inchisoare si de ce zimbea malefic Nastase, stiau ei ce stiau. N-or sa stea prea mult pe acolo, vine Crinutzu' si ii rezolva.

Si intre timp noi chibitam degeaba pe forumuri, cind clar nu le pasa de noi, iar suspendarea lui Basescu e doar virful icebergului, miza cea mare e clar obstructionarea justitiei. Si le reuseste de minune.

Nu stiu de altii, dar eu nu vad alta solutie decit www.romanialibera.ro/opinii/editorial/cum-ii-oprim-269127.html" target="_blank">iesirea in strada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Cu riscul sa par schizo mai intreb o data..."dar halatul...cat e halatul"?

http://www.ziare.com/social/salariu/guvernul-majoreaza-salariile-bugetarilor-cu-8-la-suta-din-august-1176840

Parca era vorba de 1 iunie.

Micky, din partea mea ne vedem si, si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Am citit si eu documentul, si am avut o revelatie - Constitutia poate fi modificata la initiativa a 500.000 oameni simpli din popor nu ne gasim atatia sa formulam ceva suficient de inteligent incat sa nu mai permita sa se intample asa ceva?

"ARTICOLUL 150
(1) Revizuirea Constitutiei poate fi initiata de Presedintele Romāniei la propunerea Guvernului, de cel putin o patrime din numarul deputatilor sau al senatorilor, precum si de cel putin 500.000 de cetateni cu drept de vot.
(2) Cetatenii care initiaza revizuirea Constitutiei trebuie sa provina din cel putin jumatate din judetele tarii, iar īn fiecare din aceste judete sau īn municipiul Bucuresti trebuie ss fie īnregistrate cel putin 20.000 de semnaturi īn sprijinul acestei initiative."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Cum mey??? Atunci pentru ce sa mai existe judecatori, tribunale si justitie? Avem toti bani si relatii si nu mai exista nimic mai presus de asta. Si gata.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Nu-ti doresc sa ai de-a face cu justitia asta....dreptatea umbla cu capu` spart si tre` sa ai nervi de otel.....


Mai ce legatura are asta??? Pentru curiozitatea ta chiar am de-aface. Ar fi bine daca s-ar dori desfiintarea justitiei, prin absurd, se doreste subordonarea ei. Fa un efort si sesizeaza diferenta si incearca sa-ti anticipezi consecintele.


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Eu cred ca Nastase nu va fi gratiat. Gratierea inseamna totusi asumarea condamnarii. Sa nu uitam ca avocatii lui Nastase au depus o www.romanialibera.ro/actualitate/justitie/contestatia-in-anulare-a-lui-adrian-nastase-va-fi-judecata-in-septembrie-269291.html" target="_blank">cerere de contestatie in anulare care se va judeca in septembrie. Daca il gratiaza, ramane cu onoarea "nereperata" dar daca daca se admite contestatia in anulare poate iesi proaspat spalat din toata chestia asta.

Interesant mi se pare ca termenul initial de judecata era octombrie, avocatii au cerut o devansare si se judeca in septembrie. La timp chiar si pentru alegeri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

preluat de pe Facebook

Elisabeta Arsene
Ela Simona
CEEA CE NU VEDETI LA TELEVIZIUNI , VA SPUN EU : Azi dimineata;, la ora 8.00, toti ofiterii SRI, atāt din structura centrala;, cāt si din teritoriu, au fost convocati de urgenta; la sedii– chiar si cei care se aflau īn concediu – printr-un Ordin semnat de catre PESEDISTUL George Cristian Maior, directorul SRI. Toti sefii unittilor SRI din tara; au primit īnca; de sāmbata;, ora 10.00, o Circulara; de la centru, prin care, sub pretextul starii de urgenta;, li se cerea sa īsi convoace subalternii. Ajunsi azi-dimineata la serviciu, acestia aveau sa constate cu stupoare ca sunt, īncepānd din acel moment, PENSIONARI. Astfel, nu mai putin de 500 de ofiteri superiori ai Serviciului Romān de Informatii, sub presiune si amenintri ca, daca nu semneaza, vor fi dati afara PE LOC si li se vor īntocmi dosare penale pentru te miri ce, au semnat cererile de pensionare. Deja 27 de cadre ale Serviciului, cu grade de maior si colonel, m-au contactat azi , telefonic. Ei mi-au relatat ca „epurarea" initiata de seful SRI se face fara; acceptul CSAT si ca doar trei segmente – īnsa cele mai importante (cunoscatorii īsi vor da seama de gravitatea fara precedent a situatiei!) – au fost distruse azi: 1. Directia de aparare a Constitutiei, 2. Directia anticoruptie, 3. Directia informatii clasificate. IATA , CEEA CE AM ANTICIPAT, S-A INTAMPLAT

Mergi la inceput