Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12697378-ani-sesizeaza-cni-dupa-comisia-juridica-din-camera-deputatilor-respins-revocarea-deputatilor-sergiu-andon-florin-paslaru.htm

Parlamentarii au avut timp ieri sa mai opuna unei hotarari judecatoresti definitive.

Daca nici asta nu e imixtiune in justitie atunci nu stiu ce e ...



Daca judecatorii nu vor baga bine de seama vor pierde MAI MULT DECAT VOM PIERDE NOI!
Din cauza unor indivizi santajabili care ar fi trebuit sa fie inlaturati, Justitia nu a reusit sa se intareasca asa cum ar fi trebuit sa o faca o putere autentica si intransigenta in Stat!
Diminuandu-si puterea si credibilitatea si-au taiat singuri craca de sub picioare!Eu chiar nu-i inteleg privind la ce favoruri au acces fata de alti bugetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eumada, dar care e miza in cazul deputatilor Sergiu Andon si Florin Pislaru. Acestia au fost declarati incompatibili de ANI, au contestat in justitie iar justitia a dat o hotarare definitiva in favoarea ANI.

Ieri Comisia Juridica a Camerei deputatilor a respins hotararea de punere in executare a hotararii instantei.

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12697378-ani-sesizeaza-cni-dupa-comisia-juridica-din-camera-deputatilor-respins-revocarea-deputatilor-sergiu-andon-florin-paslaru.htm

Care e miza ?
Sa apere doi deputati cu nume mult mai putin sonore decat A.Nastase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Eu.Nu cred ca sunt asa de tolomaci ca sa faca greseala asta.Care e miza\?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Oho, nu cred ca poti fi atat de naiva. Cum care e miza? Miza e ca indiferent ce faci si cine te judeca si te condamna in tara asta inca exista posibilitatea sa se dea unii de trei ori peste cap si sa te scape. Misto, nu?

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Aproape ca sunt sigur ca va aparea o solicitare de gratiere si aceasta va fi acordata de C. Antonescu. Va spune ca si acest proces este unul politic si justitia este corupta.
Cine tine pariul?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


eu as zice ca daca face asta CA si PNListi care il sustin sunt mai dobitoci decat par (prin prisma acestei aliante), natural si normal ar fi ca PDS is PNL sa fie in opozitie, ei au o alianta pentru accesul la putere, pana acum balanta e dezechilibrata in avantajul PSD, in momentul in care PNL prin CA a echilibrat balanta (punandu-l al -lea om in stat) logic ar fi ca PNL sa pluseze si sa nu mai puna botul la urmatoarea solicitare a PSDului...natural ar fi sa se incaiere intre ei...

ps. probabil se va cauta un "patat" in randul PNLlului cu care sa se obtina gratierea printr-un eventual santaj...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Care e miza, ati intrebat?
Pai baiatul asta - A.N - sta la racoare pentru ca a strans bani pentru partid. Sa ne amintim pentru ce a fost condamnat ca doar s-a intamplat acum cateva zile. Ori ei toti ar putea deveni la un moment dat un A.Nastase daca se trezeste un nebun de judecator sa-i condamne sau un kamikaze de procuror sa caute mai bine prin afacerile lor. Asa ca nu e mai bine sa inchidem noi pliscul baietilor aia cu robe? Nu chiat tuturor. Pe avocati ii lasam ca mai sunt buni pentru a avea o aparare de ochii lumii.

Ma simt mica, mica si fara putere. Si nu stiu ce e de facut. Nu poti invinge mafia cu mainile goale si din pozitia de neica nimeni. De un lucru sunt sigura. Voi fi alaturi de presedinte. Atat cat pot. Macar dorm linistita stiind ca n-am fost indiferenta la tot ce se intampla. In rest, D-zeu cu mila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

mrenescu ai readus in atentie un lucru important. Dosarul in care a fost condamnat Nastase este pentru finantarea ilegala a campaniei electorale.

Cred ca ii ia cu fiori pe toti, pentru ca, la putere sau in opozitie toti s-ar balbai daca ar fi luati la intrebari pe aceasta tema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

si eu voi vota contra suspendarii.

poate e mai bine ca USL-ul face circul asta acum, pt.ca vor mai pierde din voturi la toamna, din pacate nu cred ca vor pierde destule voturi incat sa nu castige alegerile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Auch, te-am votat mrenescu pt. primul paragraf, pt. al doilea am o intrebare ca sa ma lamuresc: care presedinte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

b.nica, daca la mesajul meu faceai referire, pai atunci e vorba despre presedintele in functie. De Traian Basescu. Ca sa n-avem vorbe la proces. Si imi si motivez opinia: poti numi macar o prevedere din Constitutia Romaniei pe care a incalcat-o ca sa se justifice suspendarea? Eu n-am fost de acord cu multe lucruri pe care le-a spus sau le-a facut. Dar tare mi-e ca a avut dreptate aseara: nu el e tinta. Suspendarea lui e doar o etapa. Tinta e de fapt incalecarea fara drept de replica a justitiei care de-abia se urnise ( vezi condamnarile din ultimul an, nu doar pe cea a lui Nastase). Dar nu exista temei legal pentru suspendare. Dupa el cine le mai sta in cale? Cred ca nimic.Pe asta se bazeaza opinia mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Eu voi vota contra suspensarii presedintelui ... si asta datorita USL-ului.

Problema e alta , mie nu imi place cum decurg lucrurile in tara, nu suport ideea unui guvern condus de un mascarici care face ce ii place, modifica tot prin ordonante de urgenta ca sa isi atinga scopurile. Pe mine una ma ingrozeste acest lucru si ma intreb cu disperare : nu este nimic de facut pentru a opri aceste evenimente decat sa ma uit neputincioasa de la televizor cum mai marii nostrii isi fac de cap ???


In strada!!!

Mergi la inceput