Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Poate cineva sa jure ca Pdl-ul a facut ,pe banii nostri ceva pentru binele nostru?

Ei au starnit vantul,acu` sa culeaga furtuna.

Madalina


Urmand logica se cheama ca se vor ingropa cu USL de gat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Mai,da` Basescu al tau de ce nu si-a dat demisia atunci cand a promis?Ca doar si el a jurat pe toate posturile...ha,aud?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Mai, dar tu alt argument ai?
Asta si: da' PDL nu a furat?

E de ajuns. Sa intre la puscarie toti care merita si toti care au zis ca isi dau demisia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalia05


Cand vom avea economie prospera, bugetarii vor fi bine platiti, toti, nu numai privilegiatii PSD-PNL

Cine se mai preocupa acum de economia tarii? Azi au spus ca e in scadere fata de oct.-nov. 2011!
Sa-mi spuna cineva pe aici (mai ales acei fani incinsi si de-o parte si de alta), ce partid parlamentar a venic cu propuneri concrete de crestere a economiei?
Dar bugetarii, dai si lupta sa-si apere partidul preferat( Steaua sau Dinamo)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Eu voi vota contra suspensarii presedintelui ... si asta datorita USL-ului.

Problema e alta , mie nu imi place cum decurg lucrurile in tara, nu suport ideea unui guvern condus de un mascarici care face ce ii place, modifica tot prin ordonante de urgenta ca sa isi atinga scopurile. Pe mine una ma ingrozeste acest lucru si ma intreb cu disperare : nu este nimic de facut pentru a opri aceste evenimente decat sa ma uit neputincioasa de la televizor cum mai marii nostrii isi fac de cap ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Ma bag si eu in discutie pentru ca n-am mai fost atat de scarbita de mult.

Guvernul sa ocupa sa gatuiasca impreuna cu "fratele" Parlamentul pe garantul Constitutiei ( CC). Asemenea incalcari grave n-am mai vazut demult...de pe vremea lui A. Nastase. Dar e bine ca "baietii lui" ni le reamintesc.

Il suspenda pe presedinte...pai e de bine, nu zbiera lumea ca nu-l mai vrea? Ca un nu stiu cum? Ca e un nu stiu ce? Dar ce ne ramane in schimb? Sa analizam putin, tot pe pasi, asa cum si-a facut USL planul:

- presedintele e suspendat ( o parte din popor este in extaz. O parte! Cealalta e in panica pentru ca isi da seama care e pasul 2)
- Crin Antonescu devine presedinte. E drept, interimar. Dar ce poate face in aceasta calitate? Pai poate semna un decret de gratiere al unui domn care tocmai si-a retras cererea de suspendare a pedepsei - A Nastase.
-mai departe? D-zeu cu mila, refuz sa ma gandesc pentru ca mi se face parul maciuca!

Asa ca da, si eu voi merge la miting ( in orice piata din Bucurestiul asta. Vreau sa traiesc democratic nu intr-un stat mafiot)

Iar la suspendare voi fi alaturi de Presedinte. Actualul Presedinte, pentru ca mie nu-mi trebuie un adormit la Cotroceni!

Ne-au calcat in picioare. Ia sa vezi cum ii calcam si noi pe ei. Cel tarziu in noiembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Sunt convinsa ca aici pe forumuri, acea categorie sociala care este ca o nuca tare in gura "politicienilor" de acum, din cauza ca este mai deschisa la informatie fata de babalacii pensionari pe care se bazau asa de mult, cu fixuri aterosclerotice si care din cauza restrictiilor sunt pe cale de disparitie, fata de etnia cu tendinte nomade, usor de convins cu bani putini, dar care acum din cauza saraciei de pe aici si-a cam luat zborul, situatia nemaifiind favorabila matrapazlacurilor lor, va gasi calea ca sa impuna alte reguli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Aproape ca sunt sigur ca va aparea o solicitare de gratiere si aceasta va fi acordata de C. Antonescu. Va spune ca si acest proces este unul politic si justitia este corupta.
Cine tine pariul?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Presedintele Universitatii din Catania zice ca Victoras al nostru nu a facut niciun master pe acolo cum ne aburea intr-o perioada.
Plagiator si mincinos. Defilati plini de entuziasm sub steagul lui !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu.Nu cred ca sunt asa de tolomaci ca sa faca greseala asta.Care e miza\?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Aproape ca sunt sigur ca va aparea o solicitare de gratiere si aceasta va fi acordata de C. Antonescu. Va spune ca si acest proces este unul politic si justitia este corupta.
Cine tine pariul?


Daca ai dreptate,si tind sa cred ca ai,ar fi dovada a cat de mizerabili sunt USL-istii.Cat de capabili sunt ca,pt. interesele lor, sa distruga un intreg popor si sa-l arunce in anarhie.Totul pt. un singur om,totul pt. o ambitie.Oare atat de slabi suntem?

Mergi la inceput