Actiunea "Suspendation"

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalia05

Voi cei care luati apararea USLului, chiar puteti spune cu mana pe inima si privindu-ne in ochi ca nu se urmareste subordonarea justitiei pentru a-si proteja infractorii?


Poate spune cineva cu mana pe inima ca oricare dintre cei care se bat acolo pe banii nostri, se bat pentru binele nostru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Categoric nu.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Eu dimpotriva, zic categoric da, nu toti, dar doresc sa cred ca o parte din ei au motivatii patriotice. Resping fara menajamente idei de tipul toti politicienii sunt corupti, toti sunt nehaliti, etc. Daca ar fi fost "nu", democratia si partidele in lume se duceau de mult dracului si aveam, nu stiu ce...dictatura, matriarhat, habar n-am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

De cand l-am vazut pe Hrebe din nou la televizor, nu mai am nicio indoiala ca in tara asta schimbare=restaurare pesede.
In 1990, minerii erau aplaudati pentru nebuniile pe care le faceau, putini si-au dat seama atunci cat va costa romania acele gesturi.
Acum, la fel, aplaudati fericiti cand in institutii importante ale statului roman ajuns intre timp cu chiu cu vai in UE se intra cu buldozerul agitand steagul schimbarii.
Nu veti primi majorari de salarii sau , daca le veti primi, nu va vor mai ajuta pentru ca, intre timp, masurile politice in forta luate de majoritate, vor apasa greu asupra mediului economic. In caz ca ati uitat, lumea civilizata este inca in criza profunda.
Hrebe nu se bate pentru popor, el se bate pentru dreptul de a baga mana cat mai adanc in banii publici.
Mai grav, plagiatul dosit al lui Ponta va avea urmari grave in sistemul de invatamant, si asa corupt si slab.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Poate cineva sa jure ca Pdl-ul a facut ,pe banii nostri ceva pentru binele nostru?

Ei au starnit vantul,acu` sa culeaga furtuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Invatamantul "a fost slabit" in vremea Pdl-ului.Au vrut sa imite occidentul si au facut o varza...iar profesorii...multi dintre ei muncesc pe nimic.Unde e motivarea?

Din partea mea...isi merita soarta.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Poate cineva sa jure ca Pdl-ul a facut ,pe banii nostri ceva pentru binele nostru?

Ei au starnit vantul,acu` sa culeaga furtuna.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Eu, da. De-a lungul anilor au avut mai multe masuri, actiuni, legi bune.

Ca au avut si multe proaste, iar e adevarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalia05

Eu dimpotriva, zic categoric da, nu toti, dar doresc sa cred ca o parte din ei au motivatii patriotice. Resping fara menajamente idei de tipul toti politicienii sunt corupti, toti sunt nehaliti, etc. Daca ar fi fost "nu", democratia si partidele in lume se duceau de mult dracului si aveam, nu stiu ce...dictatura, matriarhat, habar n-am


Intrebarea mea nu se referea la toata lumea, ci la tara noastra. Si eu as vrea sa sa resping nihilismul care ma incearca, dar prea i-am vazut pe toti "la lucru".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Eumada, lucrezi in invatamant?

Dimpotriva, au incercat sa-l repuna pe un fagas normal pentru ca au patruns toate nulitatile in sistem si nivelul elevilor a scazut sub orice limita. In nici o tara din lume personalul didactic nu este foarte bine platit, salariile de la stat trebuie raportate la salariul mediu pe economie.

Cand vom avea economie prospera, bugetarii vor fi bine platiti, toti, nu numai privilegiatii PSD-PNL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Nu am nicio indoiala ca se va merge pana la capat. Presedintele Romaniei va fi suspendat pentru a doua oara pe motive puerile, si de data asta probabil ca natiunea imbatata de emotie il va demite prin referendum.
UE nu va lua masuri, asa cum nu a luat nici in cazul Ungariei vecine unde Orban isi face de cap in entuziasmul populatiei.
Asa se intampla mereu cand criza economica tulbura bunastarea artificiala a oamenilor. Principiile sunt azvarlite la gunoi, dar va exista desigur si un moment de trezire dupa petrecere.

Mergi la inceput