Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatza!
Anna, concediu relaxant sa aveti, sa va intoarceti odihniti iar fetele sa se acomodeze usor!

Anne, pe unde umbli? De fapt eu sper ca nu umbli ci esti in curs de imprietenire cu patul. Da un semnca esti ok.

Pup gaska, weekend frumos

( chiuliti la greu)


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Daca tot vorbesc de una singura, sa va dau o veste buna.
A scris balanta pe topicul sau, FIV IN EUROPA, este mamica fericita a doi baietei minunati. Sa le traiasca si sa le aduca numai bucurii!



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

buna. Noi suntem in cta. Maine avem botezul nepotelei. Drumul a fost ok, am stat cu scaunul dat pe nspate, acasa am AC deci nu ma incing de caldura si in rest suntem ok.
Va pupam si vorbim luni. Weeke-end placut

+ 26 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetele a nascut balanta!am citit la alt topic la babutele ei
FELICITARI BALANTA SA FITI SANATOSI SI FERICITI O MERITAI MAMICO

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

balanta felicitari, sa va traiasca baieteii, sa fiti sanatosi cu totii
tamys nastere usoara maine
eu abia astept ziua de marti,,,ca sa scap de stresul asta sa ajung la 36 sapt..apoi sa vina bebelusii cand vor dori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Neata fetelor!
Multumesc in numele lui Tamys pt urari,la ora aceasta este deja in operatie.Diseara aflu mai multe detalii si va tin la curent.
Balanta,mamica eroina,ai reusit!Sa-ti traiasca minunile si sa fiti sanatosi cu totii!
Pupici tuturor!

mamica fericita de printisor ANDREAS-MADALIN si de printesuca BIANCA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Urez si eu, cu putina intarziere:

ANABEL, BALANTA si TAMYS, la multi ani cu sanatate bebelushilor vostri! Le doresc numai bine si pofta de mancare , iar voua, mamicilor si taticilor, va doresc sa aveti putere si rabdare, dar si multe nopti linistite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Te astepam cu vesti despre Tamys, Miruna ! si multumim

Brigit, parca tu ziceai ca nu-i vei scoate f mult la plimbare ca oricum va fi si iarna si ai curte, uite ce carucior am gasit, daca nu-l stiai deja (zice ca e de la 6luni-36 luni), foarte convenabil la pret si ca motilitate. Eu l-am vazut live la kika si parea f simpatic. Twin Swift 2012 inglesina
http://www.inglesina.ro/eshop/product.php?id_product=161



--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
20+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Buna fetelor , va citesc de ceva timp, mai ales ca gasesc foarte multe informatii extrem de utile pentru gemenasi. Sunt si eu o viitoare mamica de gemeni, sper cu ajutorul lui Doamne-Doamne sa ajungem cu bine pana la capat, si am o intrebare pt voi. Eu pana si in ziua de azi iau utrogestan 800 mg pe zi, dar am citit pe net ca doar in primul trimestru se ia utrogestan, eu sunt deja la inceputul celui de-al doilea...voi pana cand ati luat, daca ati luat?


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatzaa!
Anne, sa va traiasca micuta crestina!
Tu esti o curajoasa, eu nu am mai stat in fund din aprilie, dupa cerclaj, in masina doar pe bancheta din spate, si oricum nu fac drumuri mai mari de 50km.

Ralu, tot de la inglesina am in vedere DOmino twin, asta e de la 0+. Inca mai pritocesc la variante. Asta 6+ e mai usurel si sigur l-as folosi mai mult dupa decat domino-ul, care e mai greu. Insa tre sa ma gandesc bine, eu cred ca pana la urma e inevitabil sa cumparam si carutul nr 2, pt cand cresc mai mari si ne trebuie ceva mai usor de manevrat. Tot am incercat sa gasesc un carut care sa impace necesitatile pana la vreo 2ani, de la nastere. Nu prea exista asa ceva...

Yasmi, sper ca te simti mai bine, esti acolo ;)


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput