Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, mersi ca ai trimis ploaia si pe la mine, in sfarsit atmosfera e respirabila!

La somn nu ma mai bag ca iar ma intorc la noapte de pe o parte pe alta!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

am fost la eco
totul e ok, amandoi au in jur de 2300 g...sa mai stea macar o sapt si e f bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Neatza. Cu toata ploaia si racoarea, eu tot n-am putut sa dorm f bine aseara. Iar dimineata, ma urc pe cantar si SOC: in 3 zile am luat 2 kg Sa ma ia cu lesin si nimic altceva. Cum e posibil? Sambata am indraznit sa mananc un sadwish cu cartofi, duminica am indraznit sa mananc 2 papanasi iar ieri am mancat 5 felii de paine neagra in rest mananc numai iaurturi si fructe cat cuprinde pt ca nu pot manca altceva. Mananc f mult pepene, stiu ca este dulce dar serios: 2 kg in 3 zile? Mananc pepene de 2 saptamani si nu am iesit niciodata din grafic. Ma gandeam ca in 2 luni jumate cat mai am pana la nastere nu mai am cum sa ajung la 35 de kg, dar in ritmul asta am sa depasesc 35 Transpir ca o scroafa, beau apa cat cuprinde (apa minerala caci am tensiunea mica si mi s-a sugerat sa beau apa minerala), ieri am facut un pic de efort fizic si dimineata primesc bata in cap . In ce hal sunt de deprimata

yasmi, nu sunt atat de suparata incat sa nu te felicit pt greutatea buna a flacailor tai. Bravo

+ 26 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

hai anne, nu fi suparata, probabil ai retinut apa
eu azi sunt happy, dupa ce ieri am fost suparata si n-am mancat nimic pana la 18 cand am mancat o salata de rosii cu branza, si azi am reusit sa scad sub 62 :); am 61.7; fetele mai au putin si fac 8 luni si eu am deja mai putin decat aveam inainte de sarcina, dar tinta e sub 60, ca sa nu zic 57-58 :); vreau sa ma fac iar buna rau :)

felicitari pt bebei yasmi

oare de ce s-a suparat asa tare balanta si anabel, de nu ne mai saluta si nu ne mai zic ce fac
eu va citesc ca mi0e drag de voi si parca deja mi-e dor de un bebe mic, desi fetele n-au decat 8 luni; si inca sunt f obosita ca nu reusesc sa dorm....inconstienta ca ma gandesc sa mai fac, dar sa vedem totusi peste vre0un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna
anne hai nu fi suparata..eu cred ca doar ai retinut lichid. legat de sexul bebelusilor noi nu prea stim exact ce vor fi...un dr. zice 2 fete..altul baiat si fata..sanatosi sa fie
eu am luat pana acum...azi, 35 sapt...14 kg
anna eu nu prea stiu cat sunt de ok greutatile copiilor, dr. zice ca e bine
stiu ca balanta zicea ca nu prea are dispozitie sa posteze dar speram sa ne mai dea de veste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatzaa!
Eu mi-am schimbat cu totul bioritmul, spre dimineata ce apuc si eu cateva ore mai bune de somn. Ma bucur insa ca e mai racoare afara.

Anne, stai linistita cu kg, sigur e retentie de apa cum zice anna. Eu am inceput sa iau un kil saptamanal, deja sunt la +12. Si eu am de asemenea un regim de la care nu ar trebui sa se depuna, mananc rosii, ardei, branza, pepene nu mai mult de 2 felii. Dulce nu, paine integrala. La control cand mergi?

Yasmi, sa stai cumintica, sunteti fff bine deja. Ai emotii cand te gandesti ca in curand le vei vedea fetisoarele?

Anna, felicitari pt kg pierdute! Faci si sport?




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

ANNE MARY, hai ca ma enervezi! Acuma pe tine asta te streseaza? Cate kg te vei ingrasa pana la final? Las' ca ai tot timpul din lume sa slabesti dupa nastere! Nu te stresa tu ptr. asta!!! Sa vezi ce talie de viespe vei avea dupa ce vor incepe sa misune prin toata casa si tu nu vei mai avea timp sa-ti pui un minut fundul jos .

ANNA A, si eu acuma am tot 61 kg si vreau sa ajung la 58-59 kg. Dar parca nu mai am nervi si de o vreme, mai exact de 3 luni de zile, nu mai sunt chiar asa stricta cand vine vorba de mancare si nici de sport nu prea mai am vreme. Important este ca nu m-am ingrasat la loc. Tu ce inaltime ai? Eu am 1,64 m.

BRIGIT, pomeneai de conditie fizica...Tin minte ca dupa ce am revenit din maternitate si faceam ture prin casa sus-jos, ma simteam ca si cand as fi participat la maraton . Mai mult decat atat, muschii picioarelor erau atat de moi si asa atarna carnea pe mine, incat mi se parea ca n-o sa mai fiu niciodata ca lumea. Dar cam in 2 luni, mi-am revenit aproape complet. Asa ca don't worry, e doar o perioada!

YASMI, sunt f. bune greutatile! Eu am nascut la 34 sapt. si 5 zile si au avut 2300 gr. si 1800 gr. Doamne ajuta sa poti rezista pana la 37 sapt. Noi te incurajam si suntem alaturi de tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

brigit am mai multe emotii ca sa stea macar inca o sapt
azi noapte ma cam sacaia burta si eram asa stresata...daca se rupe apa, daca incep contracti, mai eram si singura
acum sunt ok...am luat gynipralul si sunt ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

mmamaruta multumesc din suflet pt incurajari...chiar ma ajuta alte experiente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

stai linistita yasmi, 2300 sunt greutati f bune, la mine Ema a avut 2450 si Eva 1500, asa ca nu-ti fa griji...si se pare ca am una desteapta, cea mica, si una frumoasa ...hahahahhahah

mmammarutza, eu am cam 1,65-1.67, cred ca mai degrama 1,65
din pacate nu mai fac sport, incepusem sa fac Pialtes acasa dar m-am lenevit de la caldurile astea si lipsa de somn; dar dupa sapt viit cand plec in Grecia, promit sa incep iar; eventual sa merg la sala de 2 ori/sapt; nu sunt o fana a sportului, dar mi s-a pus pata sa revin pe la 60 max, sa nu mai zic 58; vreau sa intru in toate hanele mele de acum cativa ani :)
cand am ramas insarcinata aveam cam 63; cred ca am ajuns la un 80 - 82 pana am nascut, aveam 80 cand m-au internat si nu cred ca am luat f mult in cele 2 sapt in spital; dupa cele 3 luni de alaptat ajunsesem la 67, cred ca a fost multa apa; si de atunci ma chinui sa ajung la 60 sau mai jos


Mergi la inceput