Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

nu am alaptat exclusiv, cam 75% de la mine si 25% praf, am calculat prin ianuarie; si eu mai mult m-am muls si le-am dat din biberon decat direct la san. Ema era prea lenesa si Eva cam micuta si nu stiam cat mananca si am preferat sa-i pun in biberon
pana pe la 4 luni le-am dat Lactana si de atunci le dau Aptamil, care e mai bun la gust, mai dulceag; Lactara era mai sarat/acrisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Catalina, multa sanatate va doresc la toti 4, banuiesc ca esti pe maini bune care stiu ce fac !

eu am probleme cu netul si nici nu apuc sa citesc si ma seaca ...

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
17+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Vaaai super carut! se face din doua unu daca ai nevoie si se pot pune scaunele in orce pozitie.

Cine nu a luat carut inca, e o oferta BUNA de luat in considerare sa stiti.

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35


pentru cine mai e interesat de carucior, am descoperit albumul de la link....

https://picasaweb.google.com/104944570944927331091/CaruciorGemeniBebeConfortHighTrekTwinClub#5759325815190846178

mami de gemenasi



2+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Buna fetelor
Aseara am avut probleme cu netul si nu am mai putut posta,,
Brighit, Anne va multumesc.
Da, stiu ca m-am grabit cu eco, dar dupa cum va spuneam dr pleaca in co,,sapt viit m-a "pasat" la un coleg..
Am facut 2 teste,unul digital care imi arata >5sapt..
Am insistat sa repet beta,dar a zis nuu nu e nevoie.. iar fara trimitere ciuciu analize,,,
Astept astept si sper ca va fi bine.
Adriana, Yasmy va multumesc

Catalina, nastere usoara si sa vina bb sanatosi

poopici fetele si sa avem un week linistit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

Buna dim fetele. Va multumesc pt urari si pt ca sunteti aproape de noi. Ieri pe seara cred ca am pierdut si o parte de dop asa ca m-am bagat la pat sa nu cumva sa imi vina sa nasc mai aproape de marti miercuri. Toate cele bune va doresc sarcini la termen si bebei sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neata. Noi suntem in plina curatenie Abia astept sa fie totul curat si aranjat.

Catalina, se apropie momentul cel mare. Ai emotii? Cum te simti? Dar sotul? Se invarte stingher pe langa tine? Te pupam si iti tinem pumnii sa fiti toti 4 bine

+ 26 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinaexl spune:

anne emotiile cresc si sotul vine deabea maine ca nu am gasit bilet de avion mai repede si la pret cat de cat convenabil asa ca il astept si pe el cu nerabdare sa imi dea forte noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna ziua fetelor
eu am scapat de starile de voma..se pare ca facusem indigestie..dar nu m-am simtit f ok zilele astea...contrcatii destul de dese, uneori si dureroase de abia trec cu nospa si scobutil. ma chinuie si insomniile
ma enerveaza ca mi-a iesit infectie urinara cu stafilococ auriu, pana cum nu a iesit nimic si acum pe ultima suta de metri...asta e..fac tratament
sper sa rezistam inca 3 saptamani
catalina multa bafta, sa decurga totul bine si sa fiti sanatosi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

irip: exact aceeasi senzatie o avema si eu si anume ca vom ramane vesnic asa: nedormiti, nespalati si cu nervii praf. cand auzeam (si inca cand mai aud) unele mamici ca ai lor dormeau noaptea, imi venea sa ma strang de gat ca pitigoiul. ai mei inca mai maninca noaptea si acum insa e relax fata de ce a fost. depinde de puii tai cat va dura perioada asta mai grea, insa ce pot eu sa spun acum, la un an si 4 luni ai copiilor, este ca daca as fi stiut, nu m-as fi luptat atat sa-i fac indepemdenti. ca m-am luptat si nu mi-a iesit.acum la voi cred ca sunt colicii de vina. vor trece pe la maxim 4-5 luni, veti avea vreo 3-4 luni mai bune si apoi vor incepe dintii. la mine fata e mai bunuta, a dormit mereu in patutul ei. baiatul insa....vai si jale. toata iarna ne-a urlat de la el din patut si am facut carari pan la el si ianpoi, ca sotul meu tot asa zicea ca sa nu-l invatam cu narav. pana la urma, disperata dupa cateva luni de nesomn, l-am luat in pat la noi. si s-a asternut linistea si lanoi.
important este sa stii ca vor trece lunile acestea. incearca sa dormi ziua cand dormi ziua cand dorm si ei (si eu ma enervam cand auzeams faturi din astea, ca nu pteam dormi la comanda-acum, cum se culca ei, hop si eu si dorm macar juma de ora).
te las ca oracaie musiu fabian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Monas sa stii ca mai prind curaj cand citesc din experientele voastre. eu sunt mai pregatita psihic pt aceste episoade si asta pt k vb cu mamici, citesc de pe forumuri, etc, dar sotul mai are pana intelege ca asta este traseul din viata fiecarui parinte. acum pt k ma doare spatele si mainile am trecut la leganatul baiatului pe picioare. nu stiu daca e bine ca fac asa, dar el se simte bine. testez si eu ce se poate k sa le fie bine

Mergi la inceput