Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Catalina,
Ai incredere ca va fi bine. E important ca esti acolo, ca au un sistem medical bine pus la punct si sansele micutilor sunt bune deja la 31 s. Iarasi e un lucru bun ca nu s-a declansat nasterea spontan, ca au timp injectiile de maturare sa isi faca efectul.

Ma rog pentru voi, ca totul sa fie bine pt cei mici




Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irip

BUna fetelor,

CHiar voiam sa intreb mamicile cum se descurca? eu am impresia ca va fi ca acum mereu, in sensul ca nu dormim mai deloc. de la 11.30 la 5.00 facem ture prin casa. se linisteste unul incepe celalalt. sotul este nervos caci eu ii iau in brate si ei se linistesc si el crede ca ii rasfat. ziua mai dorm, dar noaptea e f dificil. cam cand se mai linistesc treburile? eu fara o a doua persoana nu m-as descurca singura. la voi cum e?
anna, as vrea sa fiunsi eu mai relaxata, dar deocamdata nu pot.


e doar o perioada, va trece!
Si noi faceam amandoi 'carari' prin casa , eu cu unul, sotul cu unul in brate in primele saptamani, noapte de noapte. Nu e in nici un caz vorba de rasfat (acu sunt rautaciaosa, stiu, dar sotul ce ar vrea? sa il tii pe el in brate si sa lasi copiii sa planga singuri in patut?). Au nevoie de tine, de apropierea de voi, de mirosul tau, de leganatul pasilor tai (asa cum au simtit cand erau in uter), au nevoie sa iti simta bratele in jurul lor, sa se simta ocrotiti si protejati.

Putere multa va doresc si crestere usoara!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalinaexl

Vesti proaste fetelor marti Sau miercuri voi naste. Ma va anunta dr maine exact cand. Fata are probleme nu mai se dezvolta in ritmul care treb si mai are Putin sa ajunga la limita unde poate ramane in urma Sau chiar sa pateasca ceva asa ca treb sa ii scoatem pe toti. Tineti-mi pumnii sa fie bine bebeii. Am facut o doza de cortizon azi si am sa mai fac una maine.


Tinem pumnii sa fie totul bine. Daca medicul spune ca asa e cel mai bine, atunci ai incredere in el. Va fi bine! Te imbratisam strans si asteptam sa ne mai dai vesti cand poti.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

gandeste ca totul va fi bine catalina si va fi :); ai deja 31s, deci nu ar treb sa fie probl cu respitatia, iar cu greutatea nu-ti face griji ca nu asta conteaza
totusi nu se cam grabesc sa-i scoata? de cat timp n-a mai luat cea mica? acum ne dam si noi cu parerea, dar medici stiu ce e mai bine

si eva mea era ramasa in urma 2-3 sapt si m-au mai tinut in spital 3 sapt ca cica sa mai ia, cand au vazut ca nu ia, si am facut 36s au zis ca le scot; eu le-as fi scos de la inceput :)

irip o sa treaca, de pe la 3 luni o sa doarma noaptea; eu zic si acm daca nu se trezesc sa nu-i trezesti tu, dar faci cum crezi ca e mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

catalina, suntem virtual, cu gand bun, alaturi de tine!
stiu ca o sa treaca si perioada asta de nesomn si vor veni altele. nu degeaba se spune ,,copii mici, griji mici; copii mari, griji mari".
spuneau mamicile gemeniste, cu state vrchi pe dc, ca s-ar plictisi cu un singur copil. sincera sa fiu asta cred si eu. nu inteleg de ce se vaita cele cu un copil. cand ma asez in pat simt ca ma dezintegrez..mijlocul, spatele, picioarele parca se adancesc intr-o mlastina. uneori, nici nu pot sa respir pt ca ma doare mana cu tot cu spate...dar ce ma vait eu atat cand voi sigur ati trecut prin asta.
balanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Catalina totul va fi bine Doamne Doamne este linga tine daca a fost si pina acum o sa fie di de acum incolo trebuie doar sa ai credinta in Dumnezeu si retul va fi happy story

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Catalina totul va fi bine. Suntem aaturi de tine

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

irip, daca e ceva ce a fost ingrozitor in primele 3 luni, cat am alaptat si nu dormeau noaptea; au fost durerile de spate, umeri, ceafa; somnul ca somnul, eu nu sunt genul care doare f mult oricum; dar durereile alea erau ingrozitoare; dar le-am rezolvat oarecum cu masaj, mergeam de 2 ori pe saptamana, incearca sa mergi ca face f bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:


pentru cine mai e interesat de carucior, am descoperit albumul de la link....

https://picasaweb.google.com/104944570944927331091/CaruciorGemeniBebeConfortHighTrekTwinClub#5759325815190846178

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

anna, tu in primele trei luni ai alaptat exclusiv sau le-ai dat si lapte praf? acum ce lapte praf le dai?

Mergi la inceput