Ponta a plagiat!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Scuze pentru editarea mesajului anterior, dar nu am vrut sa apara doua mesaje ale mele unul dupa altul.

Da, Marina, ma supara derizoriul in care se ajunge cu acest subiect, faptul ca dezbatem daca 13,33 egal 13 sau 14 in loc sa se discute despre consecintele fenomenului, pentru ca e un fenomen, fara indoiala.

Dar sa spui ca daca 13,33=14 Ponta nu a plagiat si daca 13,33=13 a plagiat este aiurea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Parerea mea este ca trebuie sa ne indignam la fel de toate abuzurile, nu numai de ale unora. Pentru ca ele cresc in progresie. Odata ce precedentii si-au permis niste abuzuri, cei care au venit dupa ei i-au depasit. Si in guvernarea anterioara u fost abuzuri, legate de politizare in special, care nu se mai intalnisera pana la ei, si nu am vazut atata indignare. Acum vedem iarasi lucruri in premiera, dar ele isi au radacina in toti anii trecuti si in toate guvernarile trecute. Vedem cum Guvernul modifica, peste noapte, o comisie pentru ca nu-i convine. Va mai amintiti, de exemplu, ceva mai din trecut, gen "nu mai calc la TVR1 cat va fi "cutare" presedinte"? Dupa care s-a schimbat directorul. Hai sa ne mai amintim si schimbarea statutului unor functionari din functiile de conducere pentru a putea fi inlocuiti deindata. Hai sa ne amintim si batalia pentru numirea membrilor Curtii Constitutionale. Problema aici nu este numai despre plagiat, dovedit sau nu, ci despre multe abuzuri care se aduna, de la o guvernare la alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ai o remarca buna. Abuzurile cresc in progresie. Din nefericire personal constat o data cu venirea USL la putere o reluare atat de transanta a abuzurilor si ilegalitatilor precum si muguri de actiuni usor de clasificat de tip dictatura incat nu mai este nimic de spus.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ar mai fi de spus ca daca acum cand merg pe burta pana la alegeri isi permit atatea mizerii, imi inchipui ce ne asteapta dupa aceea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Buna intrebare cu mentiunea daca vor castiga.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

A ispravit venerabila comisie de analizat teza de doctorat a Laurei Codruta Kovesi asupra careia planau suspiciuni mult inainte de-a se declansa scandalul "dottore"?
Daca da, care e verdictul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

A ispravit venerabila comisie de analizat teza de doctorat a Laurei Codruta Kovesi asupra careia planau suspiciuni mult inainte de-a se declansa scandalul "dottore"?
Daca da, care e verdictul?


De Kovesi n-au avut timp

Mai multe (dovezi etc.) despre plagiatul lui Kovesi aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu, din cate am inteles, in cazul Kovesi era vorba de definitii ale unor fapte, nu de pagini intregi. Dar, desigur, daca e plagiat, trebuie sa se ia masurile normale, de retragere a titlului de doctorat si probabil de demitere/demisie din functia publica.

Inca o data, nu numele este important, ca nu mi se pare mai grav ca a plagiat primul ministru, procurorul general sau ministrul invatamantului. Faceti voi clasamentul, daca asta e esential.

Insa musamalizarea, ascunderea mizeriei sub pres este incalificabila.

Si da, abuzurile acoperite cu alte abuzuri sunt un pericol real.
Problema este ca toti critica abuzurile din opozitie si le folosesc cu brio cat sunt la putere.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali


Insa musamalizarea, ascunderea mizeriei sub pres este incalificabila.





Documentele in cazul Kovesi au fost trimise la CNTADCU cu mult inainte de "cazul Ponta", dar cum totul actioneaza la comanda politica, cazul Kovesi a fost musamalizat, iar cazul Ponta preluat si judecat i-me-diat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
De Kovesi n-au avut timp
Mai multe (dovezi etc.) despre plagiatul lui Kovesi aici.


Clar, e plagiat cum laude!
Astept rabdatoare ca venerabila comisie sa-si faca timp si pentru lucrarea baschetbalistei, nu de alta, dar daca e bal, bal sa fie.

Lali spui ca "ai inteles c-ar fi..." - arunca un ochi pe linkul pus de copiloi, acolo vezi in oglinda opera Kovesiana si textul original. Nici vorba de copiere de definitii, daca madama a preluat pana si concluzia "personala".......

Mergi la inceput