Ponta a plagiat!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Lali, trebuie sa avem grija sa nu se inchida aceasta portita ! Mai depinde si de noi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Rusinos. Ponta, acest plagiator dovedit se dovedeste si fara caracter. DUpa ce a declarat ziarului El Pais ca demisioneaza daca se doveste ca a plagiat, acum spune: Nici vorba!
Un bolsevic!
Daca romanii accepta aceste mizerii in lant de la Primul Ministru al tarii, e doar vina lor ca seteaza standardul moral atat de jos.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

...ca sa nu mai vorbesc despre mocirla in care a cazut asa zisul PNL ... acceptand complice aceasta mizerie.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si Basescu a zis ca demisioneaza si nu a facut-o....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada


Lali aici are dreptate Marius...in general nu poti fi acuzat de plagiat daca ai copiat o lege care in fond e lege deci nu poate fi modificata .....
De aia inca nu se aventureaza nimeni decat la discutii ca o fi ca o pati......si de cand CTP ,ala care se pricepe la toate e luat ca baza in afirmatii?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Da' cand iei cu copy-paste fara macar sa citesti, cum mai e?? tot citate din legi?

Citat:

Cel mai ridicol aspect este insa altul. In cartea aparuta in 2010 sub semnatura lui Victor Ponta a fost preluat copy-paste un fragment in care se face referire la dictatorul chilian Augusto Pinochet ca si cand acesta ar mai fi fost inca in viata, desi el era decedat de 4 ani.

"Indiferent de soarta actuala a generalului Pinochet semnificatiile istorice si juridice ale cazului sunt incontestabile(...)De asemenea, fostul dictator din Chile ar putea fi judecat in lipsa la Paris", scrie in cartea aparuta in 2010, ceea ce demonstreaza fara dubiu ca cei doi autori ai lucrarii, Victor Ponta si Daniela Coman, nici macar nu s-au obosit sa citeasca si sa actualizeze ceea ce au preluat.
- sursa google

Din al treilea plagiat al lui Victor Ponta!
Si hai sa fim seriosi, presupunand prin absurd ca nu a plagiat, daca scri 85 de pagini DOAR DE LEGI, care mai e valoarea acelui doctorat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Poate fi schimbat titlul subiectului in "osanale pentru pdl si basescu"?

Si al tuturor subiectelor legate de politica?Ar fi mai usor,zic eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

" Mai draga " Mirela, acum ne conduce "bunul simt", asta daca nu cumva ai uitat :) ( desi nu mai este nici macar de zambit).

Iar dupa parerea unora, romanii se impart DOAR in doua categorii, cei care voteaza cu acest "bun simt" si cei care voteaza cu "ragaiala" ( preluare antena 3), altii nu exista, dar ne-am obisnuit cu jignirile, ca deh bunul simt este mai presus de toate, si nici nu stim noi in ce consta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Poate fi schimbat titlul subiectului in "osanale pentru pdl si basescu"?



Hodoronc tronc, zdrang in buba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Poate fi schimbat titlul subiectului in "osanale pentru pdl si basescu"?

Si al tuturor subiectelor legate de politica?Ar fi mai usor,zic eu.


Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Poate ne arati si osanalele din subiect !
Ca eu nu vad decat critici la adresa plagiatului.

Da' poate de la tine s vede ca tot ce nu e cu noi e cu ailalti...


Edit: Si inca ceva, pe mine nu ma intereseaza daca Ponta a plagiat sau nu cat ma intereseaza ca, odata ridicata cortina de pe un colt din aceste practici oribile din invatamantul superior sa se faca ceva.

Daca Ponta sau Mang ar fi spus ceva de genul: "Mi-am facut lucrarea asa pentru ca asa erau cerintele, hai sa vedem ce e putred in sistem si sa nu se mai intample asta, sa nu mai existe suspiciuni" se intra intr-o discutie constructiva. Se lua taurul de coarne si, poate sistemul se schimba inspre binele copiilor nostri din care o parte vor ajunge studenti aici in Romania.

Ponta sau Mang vor fi istorie probabil, cand unii din copiii nostri vor ajunge studenti, dar un sistem ca cel actual se va perverti de tot in acest timp. Exista si profesori si studenti/doctoranzi buni, nu zic nu, dar vor fi sufocati de multimea diplomelor pe banda si a doctoratelor copy/paste.

Ca sa nu mai vorbim ca nu de mult diplomele de la noi sunt recunoscute in UE. Daca ne dam cu stangul in dreptul si nu ne facem curatenie in propria ograda s-ar putea sa ne cerceteze altii mai in amanunt:
http://www.adevarul.ro/actualitate/eveniment/Scandalul_plagiatului_decredibilizeaza_diplomele_romanesti_si_ar_putea_pune_in_pericol_echivalea_lor_in_strainatate_0_727727433.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Lali, nu dau like ci spun public ca mesajul tau reprezinta esenta acestei discutii. Impostori gen Ponta scuza mediocritatea care a napadit sistemul de invatamant romanesc, oameni care au invatat pe bune, care au facut un doctorat muncind din greu sunt aruncati in derizoriu , munca tuturor este aruncata la gunoi ca nu conteaza cat muncesti prin scoala ci doar cum te descurci dupa, probabil numarandu-se banii din cont ca si criteriu principal.
Pentru mine este halucinant sa vad ca exista scuze pentru asa ceva la nivelul societatii romanesti atat de mandra de scoala ei candva.

Mergi la inceput