Ponta a plagiat!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai,cine au fost membrii comisiei de doctorat?Atunci cand i-a fost acordat titlul de doctor,cei care au fost in comisie la sustinerea tezei de doctorat ce erau?Muncitori necalificati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

A cazut (Ponta) - categoric. Devine interesanta viata politica. Antonescu - s-a dat la fund. Baiat istet.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Unde scrie asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Este o opinie.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ok....da` atunci cand i s-a acordat titlul de doctor nu i-a citit nimeni lucrarea?

Intreb si eu,poate ma lumineaza cineva.
P.s...adevarul e ca situatia e aiurea rau....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Plagiat sau nu, culmea e ca tocmai asupra presedintelui comisiei care trebuia sa se pronunte asupra plagiatului - Miclea - planeaza o acuzatie similara:

http://www.cotidianul.ro/mircea-miclea-acuzat-el-insusi-de-plagiat-da-verdictul-in-cazul-doctoratului-lui-ponta-187312/

Prin urmare, ce autoritate morala are??? Ca sa nu mai vorbim de faptul ca a fost ministru in guvernul Boc si membru PDL, deci e obiectiv, nu gluma! N-ar fi fost normal sa fie in comisie oameni neutri dpv politic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bine punctat,Candy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Candy, in definitiv si la urma urmei, daca vrei poti sa te convingi si singura ca e plagiat, nu e mare lucru de verificat, trebuie sa compari lucrarea lui cu cea plagiata. Si inteleg ca sint 85 de pagini de copy-paste, deci trebuie sa fie oarecum evident.

Deci nu ai nevoie de nici o comisie, mie mi se pare ca lucrurile ar trebui sa fie clare ca lumina zilei.

Sint curioasa, e publica teza lu' Ponta?

ca de ex, teza mea de doctorat obtinuta in strainatate, e publica, oricine o poate accesa si citi ]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Candy

Plagiat sau nu, culmea e ca tocmai asupra presedintelui comisiei care trebuia sa se pronunte asupra plagiatului - Miclea - planeaza o acuzatie similara:

http://www.cotidianul.ro/mircea-miclea-acuzat-el-insusi-de-plagiat-da-verdictul-in-cazul-doctoratului-lui-ponta-187312/

Prin urmare, ce autoritate morala are??? Ca sa nu mai vorbim de faptul ca a fost ministru in guvernul Boc si membru PDL, deci e obiectiv, nu gluma! N-ar fi fost normal sa fie in comisie oameni neutri dpv politic?




"potrivit Antenei 3"

articolul este preluat dupa o emisinune de la Antena 3

mai intra in discutie

vrem dovada! Ponta e dovedit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Haideti ma ....
Inalta curte de casatie e politica ( Nastase ).
Curtea Constinutionala e politica ( hotarirea Bruxelles ).
Consiliul superior de magistratura ( a aparat judecatorii ).
Comisia de etica e politica ( plagiat ).

Chiar asa .... nu va pute? nu miroase a nimic?

Mergi la inceput