Ponta a plagiat!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

nu cred ca e nevoie de softuri pt un plagiat ordinar de tip copy paste.
Si niste ghilimele lipsa nu au cum sa justifice 85 de pagini luate de-a japca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
Exista astfel de softuri.


Normal ca exista, dar alea sunt sunt pentru a depista cazurile fine de plagiat! La un plagiat atat de grosolan, la ce ai nevoie de un soft?! Desi recunosc, e obositor sa citesti 80 de pagini la dublu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

No comment la http://www.kmkz.ro/opinii/editorial/ponta-nu-se-sinucide/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Cine va spunea ca doar Comisia de Etica a Universitatii poate decide daca este sau nu plagiat ca acolo sunt oameni competeniti nu ca cei de la CNATDCU , unde sunt chimisti si alte cele.

Iata aici componenta Comisiei de Etica.
Pre#351;edintele Comisiei de Etic#259; din cadrul Universit#259;#355;ii este prof. dr. Marian Popescu, de la Facultatea de Jurnalism #351;i #350;tiin#355;ele Comunic#259;rii. Ceilal#355;i membri sunt prof. dr. Ionel Lazanu (Facultatea de Fizic#259;), prof. dr. Cristian M#259;run#355;eanu (Facultatea de Geologie #351;i Geofizic#259;), prof. dr. Vasile Preda (Facultatea de Matematic#259; #351;i Informatic#259;), prof. dr. Tudor Ro#351;u (Facultatea de Chimie), prof. dr. Dumitru Sandu (Facultatea de Sociologie #351;i Asisten#355;#259; Social#259;), prof dr. Anca Sārbu (Facultatea de Biologie), prof. dr. Sterea Tache (Facultatea de Teologie Ortodox#259;) #351;i prof. dr. Liliana Zaharia (Facultatea de Geografie).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Cred ca este o mica neintelegere procedurala.
Comisia de etica da doar decizia, insa aceasta decizie este luata pe baza rapoartelor de la subcomisii de specialitate. Pt Ponta va exista o subcomisie doar de specialitate juridica si aceasta va intocmi un raport care va fi inaintat comisiei si in baza raportului comisia va delibera si va da verdictul.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

La unii puterea face buba la cap!
Adica se face o tumoare de impertinenta care acopera discernamantul si implicit ratiunea!
Ponta asta chiar crede ca va fi spalat cu Vanish?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Premierul Victor Ponta este acuzat ca mai are un master fals, dupa ce s-a dovedit ca si cel din Catania era, de fapt, un curs de perfectionare.

Editia romaneasca a enciclopediei "Who's Who" arata ca Ponta avea, in anul 2004, un master la Oxford. Pe de alta parte, reprezentantii universitatii spun ca prim-ministrul a urmat doar un curs de vara, dezvaluie Adevarul.


http://www.ziare.com/victor-ponta/plagiat/ponta-inca-un-master-fals-1178433



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Premierul Victor Ponta este acuzat ca mai are un master fals, dupa ce s-a dovedit ca si cel din Catania era, de fapt, un curs de perfectionare.

Editia romaneasca a enciclopediei "Who's Who" arata ca Ponta avea, in anul 2004, un master la Oxford. Pe de alta parte, reprezentantii universitatii spun ca prim-ministrul a urmat doar un curs de vara, dezvaluie Adevarul.


http://www.ziare.com/victor-ponta/plagiat/ponta-inca-un-master-fals-1178433






Hmmm, nu cred ca ma mai surprinde informatia.
Premierul se pare ca ar trebui sa aiba un "master" in ...dezinformare.
Faptul ca ai frecventat niste cursuri de vara, pe care platesti niste bani nu iti confera dreptul de a le intitula ca "post graduate degree" numai ca sunt facute la universitati de prestigiu si suna bine in CV ca ai "calcat" pe la Oxford.Sau alte institutii de acelasi calibru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In Romania suna bine - "dottore"

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

In spatele masterelor facute pe bune la universitati tari din strainatate se ascunde foarte multa munca. Uneori esti departe de familie si te apasa si psihic aceasta perioada si pierzi nopti sa redactezi lucrari pe bune, nu ai voie sa le copiezi. Dar Ponta nu are cum sa stie acest lucru.
In Romania, oricine s-a plimbat un pic pe diversi bani prin diverse campusuri isi trece in Cv acest lucru, dar le mai si schimba titulatura. Si, din simple cursuri, devin master samd. :Pentru prostirea fraierilor care voteaza.

Mergi la inceput