Ponta a plagiat!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

mai copii, aici vorbim de furtul lui ponta, chiar trebuie sa va spuneti poezia cu Base peste tot?

glimmer si Deceneus, ce parere aveti despre furtul lui Ponta? Scurt si la obiect, va rugam

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Desi nu inteleg pentru ce sunt "somata" astfel, mi-am exprimat deja parerea la subiect, dar rezum pe scurt: am zis clar, toti cei care au furat sa plece, indiferent ce au furat, indiferent cum ii cheama. Uau, cati ar trebui sa plece de acolo, daca s-ar face "curatenie generala" pe bune...

Edit: "poezia" cu Basescu mi s-a parut ca rimeaza bine cu tobleroanele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Si eu am sustinut ca teza lui Ponta ar trebui verificata de o universitate de prestigiu din occident, nu de o institutie politizata din Romania, pentru ca institutile din Romania nu au credibilitate.
Dar r fi nedrept ca lucrarea lui Ponta sa fie verificata si a Codrutei nu. Ar intra la discriminare. Asa ca ar fi necesara o lege, prin care sa fie verificate doctoratele tuturor functionarilor de rang inalt si a unversitarilor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Si eu am sustinut ca teza lui Ponta ar trebui verificata de o universitate de prestigiu din occident, nu de o institutie politizata din Romania, pentru ca institutile din Romania nu au credibilitate.
Dar r fi nedrept ca lucrarea lui Ponta sa fie verificata si a Codrutei nu. Ar intra la discriminare. Asa ca ar fi necesara o lege, prin care sa fie verificate doctoratele tuturor functionarilor de rang inalt si a unversitarilor.


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Daca gasesti tu destui parlamentari de la putere care sa-si doreasca atat de mult asta incat sa propune legea si sa o voteze esti grozav !

Eu personal cred ca nu exista, pentru ca Mang&Ponta nu sunt decat varful aisbergului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Sa ne mai mieram ca Ponta pe langa ca e hot mai e si mincinos?

"Cristian Hatu, expert în Educa#539;ie, spune c#259; nu este ilegal s#259; faci doctorat f#259;r#259; s#259; ai masteratul,

Citi#355;i mai mult: LOVITUR#258; DE TEATRU: Premierul Victor Ponta #537;i-a falsificat CV-ul. A min#355;it c#259; #351;i-a f#259;cut masteratul la Catania - Partide > EVZ.ro http://www.evz.ro/detalii/stiri/victor-ponta-a-mintit-ca-si-a-facut-masteratul-la-catania-990345.html#ixzz1zf4y0agl
EVZ.ro "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Sa ne mai mieram ca Ponta pe langa ca e hot mai e si mincinos?

"Cristian Hatu, expert în Educa#539;ie, spune c#259; nu este ilegal s#259; faci doctorat f#259;r#259; s#259; ai masteratul,

Citi#355;i mai mult: LOVITUR#258; DE TEATRU: Premierul Victor Ponta #537;i-a falsificat CV-ul. A min#355;it c#259; #351;i-a f#259;cut masteratul la Catania - Partide > EVZ.ro http://www.evz.ro/detalii/stiri/victor-ponta-a-mintit-ca-si-a-facut-masteratul-la-catania-990345.html#ixzz1zf4y0agl
EVZ.ro "

Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze



ai dreak mincinosi, mai era una care si*a scris in cv-ul cu care s-a prezentat la alegerile europarlamentare, nu mai tin minte cum ochema...zicea ca a urmat 2 ani de training la James Madison University, laa fel ca s in cazul Ponta oficialii institutiei respective nu au gasit nimic despre ea in baza lor de date....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

O sa scriu mesajul asta la fiecare subiect, ca poate e lumea care nu il vede.

Cam asta ne asteapta:

Liderul eurodeputatilor crestin-democrati germani va initia procedura de suspendare a României din Consiliul European pentru „lipsa standardelor minime functionarii statului de drept."

Esti multumit Domnule Ponta???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Se redeschide bursa pariurilor, a plagiat sau n-a plagiat?!

www.romanialibera.ro/actualitate/educatie/plagiat-ponta-teza-de-doctorat-a-premierului-la-comisia-de-etica-270204.html" target="_blank">In urma analizei tezei de doctorat de astazi, comisia va decide:

1. a citat fara sa foloseasca "", intrucat in 2003 nu existau prevederi exprese, deci este perfect legal (varianta cea mai optimista)
2. nu au competenta necesara sa se pronunte
3. lipsa de qvorum
4. comisia este desfiintata in timpul dezbaterilor
5. alta varianta care dovedeste ca Ponta nu a plagiat!

Eu mizez pe varianta 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Update:
Am pierdut pariul de azi, nu a fost varianta 2, se indreapta cu pasi vertiginosi spre varianta 1:

"In sedinta din 11 iulie 2012, Comisia de Etica a Universitatii din Bucuresti s-a reunit avand doua teme pe ordinea de zi:
1. Definitivarea Regulamentului de organziare si functionare a Comisiei de Etica
2. Auto-sesizarea Universitatii din Bucuresti in cazul acuzatiilor de plagiat aduse dr. Victor Ponta.
Astfel, a fost definitivat Regulamentul de organizare si functionare a Comisiei de Etica care va fi validat in Sedinta Senatului Universitatii din Bucuresti, din data de 18 iulie 2012."

Deci azi au muncit sa faca un regulament unde sa poata strecura exceptii speciale pentru a putea verifica si da concluziile potrivite in cazul lui Ponta!

Edit: de rasul curcilor:
In cursul saptamanii trecute, Universitatea Bucuresti a cerut Facultatii de sociologie sa ii fie pus la dispozitie un soft care sa analizeze plagiatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Exista astfel de softuri.

Mergi la inceput