Ponta a plagiat!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui Candy
Mie, sincer, mi se rupe de plagiatul lui Ponta, sunt chestii infinit mai grave, cum ar fi batjocura din banii publici, economia subterana care a ajuns la cote fabuloase, dezastrul din Sanatate, etc. Mi-e absolut indiferent cine e primul ministru, atata vreme cat vad ca se schimba ceva in bine, nu sunt in niciun partid politic, nici eu, nici familia mea, n-am interese economice, afaceri cu statul sau mai stiu eu ce - si ca mine sunt destui.



Exact asa gandesc si eu, Candy!

Intrebarea e: ce cataclism politic trebuie sa se intample ca batjocura generalizata sa se termine, economia subterana sa fie eliminata iar cetateanul si banii sai (taxele platite la buget) sa capete respectul cuvenit?


Un cataclism politic care sa aduca la conducere pe altcineva decat cei care aplica din prima zi masurile pe care le condamnau la ceilalti ?

Uite ca mie nu mi se rupe de plagiatul lui Ponta. Il consider la fel de grav ca si plagiatele lui Mang sau Kovesi. Iar faptul ca unora li se rupe este una din cauzele pentru care lucrurile nu merg bine in tara asta. Pentru ca hotii ajung in pozitii cheie si fraierii au pretentia ca ei sa joace cinstit. Ori asta e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Intrebarea e: ce cataclism politic trebuie sa se intample ca batjocura generalizata sa se termine, economia subterana sa fie eliminata iar cetateanul si banii sai (taxele platite la buget) sa capete respectul cuvenit?


Parerea mea: sa functioneze justitia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Evident ca e "politic". De asta scriu toate publicatiile despre noi:

Washington Post
Chicago Tribune
Fox News
Associated Press
Daily Telegraph
Herald Sun
CBS News
The Herald
CNBC
Bloomberg
Frankfurter Allgemeine Zeitung
Magyar Nemzet
NEWS.ru
POLIT.ru
Reuters
El Pais
El mundo
The Guardian

si mai sint ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui Candy
Mie, sincer, mi se rupe de plagiatul lui Ponta, sunt chestii infinit mai grave, cum ar fi batjocura din banii publici, economia subterana care a ajuns la cote fabuloase, dezastrul din Sanatate, etc. Mi-e absolut indiferent cine e primul ministru, atata vreme cat vad ca se schimba ceva in bine, nu sunt in niciun partid politic, nici eu, nici familia mea, n-am interese economice, afaceri cu statul sau mai stiu eu ce - si ca mine sunt destui.



Exact asa gandesc si eu, Candy!

Intrebarea e: ce cataclism politic trebuie sa se intample ca batjocura generalizata sa se termine, economia subterana sa fie eliminata iar cetateanul si banii sai (taxele platite la buget) sa capete respectul cuvenit?


Un cataclism politic care sa aduca la conducere pe altcineva decat cei care aplica din prima zi masurile pe care le condamnau la ceilalti ?

Uite ca mie nu mi se rupe de plagiatul lui Ponta. Il consider la fel de grav ca si plagiatele lui Mang sau Kovesi. Iar faptul ca unora li se rupe este una din cauzele pentru care lucrurile nu merg bine in tara asta. Pentru ca hotii ajung in pozitii cheie si fraierii au pretentia ca ei sa joace cinstit. Ori asta e imposibil.

Va contraziceti!
Am deschis mai mult subiecte despre cum se face politica, despre regionalizare si subsidiaritate, etc.. si nimeni nu a fost interesat(a).
Cand a fost vorba sa se arunce cu zoaie in unii sau altii sectiunea politica s-a animat.
Daca lumea ar fi interesata de politicii ar comenta, ar pune intrebari sa afle ce trebuie facut si de ce nu se intampla nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Nici eu nu cred ca trebuie iertata orice fapta condamnabila,fie ea plagiat sau furt de alta natura. Si apropo de hoti, sunt de acord ca in principal din cauza lor suntem unde suntem. Si mai ales din cauza hotilor cu acte in regula, "curati" astfel in fata justitiei. Nu cred ca exista om politic important care sa nu fie implicat in vreo firma care a facut afaceri cu statul. Este corect sa ne indigneze si plagiatul, dar cand apare un politician care si-a construit ditai casa cu bani "de la parinti", mie asta mi se pare o alta versiune a "matusii Tamara". Dar cand apare un politician de frunte care "nu stie" cat a costat vila lui si cate camere are? Dar unul care isi doneaza casa fiicei ca sa ia alta de la stat? Dar cand seful ANAF isi subevalueaza casa?
Plagiatul ala s-o dovedi, nu s-o dovedi, vom vedea. Dar pe ceilalti nu-i dovedeste nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asta e ca trebuie sa plateasca toti, fie ei ascunsi sub PDL sau PSD sau PNL sau UDMR samd.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Dar pe ceilalti nu-i dovedeste nimeni.


Ei uite ca exact in ultima luna justitia a facut primii pasi timizi.
I-a condamnat pe Nastase, Vintu, ala de la Rafo Onesti, Boldea, Apostu.

Dar exact din cauza asta nu demisioneaza Ponta cu tot plagiatul lui cu tot, cu toate ca toata Europa si lumea i-o cere, cu toata bilbiala de la Bruxelles, cu incalcarea constitutiei: ca nu urmeze si ei!!! Ca vin in curind "pestii" cei mari!!!

Ca sa poata Voiculescu sa-si dea demisia, ca sa existe un Grajdan sa-l scoata basma curata pe Nastase, de aia au furat Monitorul oficial, ca sa poata publica tot ce le trece prin cap cu statut de ordonanta/lege.
De aia se tine de scaun si sta ca paduchele in frunte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Eu ma refeream la hotii "cu acte in regula", cei pe care nu ii dovedeste nimeni si care sunt mai multi si foarte importanti.
In plus, mi-as dori sa se echlibreze un pic balanta si cu niste condamnari ale unor membri importanti din PDL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui Candy
Mie, sincer, mi se rupe de plagiatul lui Ponta, sunt chestii infinit mai grave, cum ar fi batjocura din banii publici, economia subterana care a ajuns la cote fabuloase, dezastrul din Sanatate, etc. Mi-e absolut indiferent cine e primul ministru, atata vreme cat vad ca se schimba ceva in bine, nu sunt in niciun partid politic, nici eu, nici familia mea, n-am interese economice, afaceri cu statul sau mai stiu eu ce - si ca mine sunt destui.



Exact asa gandesc si eu, Candy!

Intrebarea e: ce cataclism politic trebuie sa se intample ca batjocura generalizata sa se termine, economia subterana sa fie eliminata iar cetateanul si banii sai (taxele platite la buget) sa capete respectul cuvenit?


Un cataclism politic care sa aduca la conducere pe altcineva decat cei care aplica din prima zi masurile pe care le condamnau la ceilalti ?

Uite ca mie nu mi se rupe de plagiatul lui Ponta. Il consider la fel de grav ca si plagiatele lui Mang sau Kovesi. Iar faptul ca unora li se rupe este una din cauzele pentru care lucrurile nu merg bine in tara asta. Pentru ca hotii ajung in pozitii cheie si fraierii au pretentia ca ei sa joace cinstit. Ori asta e imposibil.

Va contraziceti!Am deschis mai mult subiecte despre cum se face politica, despre regionalizare si subsidiaritate, etc.. si nimeni nu a fost interesat(a).
Cand a fost vorba sa se arunce cu zoaie in unii sau altii sectiunea politica s-a animat.
Daca lumea ar fi interesata de politicii ar comenta, ar pune intrebari sa afle ce trebuie facut si de ce nu se intampla nimic.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


M-ai citat tocmai pe mine care la cel putin unul din cele doua subiecte am contribuit. Poate n-oi fi scris exact ce voiai tu sa citesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Candy

Mie, sincer, mi se rupe de plagiatul lui Ponta, sunt chestii infinit mai grave, cum ar fi batjocura din banii publici, economia subterana care a ajuns la cote fabuloase, dezastrul din Sanatate, etc. Mi-e absolut indiferent cine e primul ministru, atata vreme cat vad ca se schimba ceva in bine, nu sunt in niciun partid politic, nici eu, nici familia mea, n-am interese economice, afaceri cu statul sau mai stiu eu ce - si ca mine sunt destui.



Ba tocmai faptul ca unora li se rupe de plagiatul asta e una din cauzele pentru care lucrurile nu merg in tara asta.

Nu e primul plagiat al unui om politic, in Germania au fost cazuri asemanatoare, nici macar plagiaturi ordinare cum e cazul de aici, insa ministri nemti acuzati au avut onoarea sa isi dea demisia si sa renunte la titlurile de doctori, n-au cerut comitzii si comitete, n-au schimbat monitoare oficiale numai ca sa nu fie investigati, n-au acuzat persecutii politice, si-au asumat fapta.

Crezi ca unui om fara onoare care se ascunde in spatele unor scuze jenante ii pasa de (citez) "batjocura din banii publici, economia subterana care a ajuns la cote fabuloase, dezastrul din Sanatate, etc. "? Nu, draga mea, iti spun eu de ce ii pasa, ii pasa de averile lui si ale celor asemeni lui, ii pasa de afacerile lor ilicite si ca nu cumva sa indrazneasca cineva sa isi bage nasul in minarerile lor.

Asa ca da, poti sa stai resemnata si sa zici ca nu-ti pasa, sau poti sa deschizi un document - doua (am dat chiar eu un link cu exemple de pagini din teza lui de doctorat) si sa te convingi singura de fapt. Nu ai nevoie de comisii, nu ai nevoie de revista Nature, ai nevoie de ochi care vor sa vada.

Si de o constiinta careia sa ii pese ca un furt e un furt si trebuie sanctionat.

Mergi la inceput