Ponta a plagiat!

Ponta a plagiat! | Autor: histamina

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

asa mi se pare o bula lipsita de sens toata isteria cu plagiatul/neplagiatul.....
mult mai tragica mi se pare sentinta de 2 ani cu suspendare in cazul lui Huidu . tragica pentru victime.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Da, era cazul pentru un subiect nou, cel vechi avea prea multe pagini

Nu numai ca a plagiat, dar dupa cum era de asteptat, domnul ministru e din ce in ce mai penibil in declaratii

www.hotnews.ro/stiri-esential-12654651-liviu-pop-aceasta-asa-numita-comisie-miclea-nu-are-nicio-atributie.htm" target="_blank">Aceasta asa-numita comisie Miclea nu are nicio atributie

Citat:
"Aceasta comisie - asa-numita comisie Miclea - nu are nicio atributie", a declarat vineri ministrul interimar al Educatiei, Liviu Pop, intr-o interventie telefonica la Realitatea TV, dupa ce Consiliul general al CNATDCU a decis ca premierul Victor Ponta a plagiat in lucrarea sa de doctorat.

"Nu cred ca dupa o discutie de o ora sau de doua ore acest consiliu poate sa decida", a spus Pop.

De asemenea, Pop a sustinut ca verdictul in acest caz a fost unul orchestrat.

"Tinde catre o chestiune politica... Regizarea e facuta din alta parte, din alta zona, de cineva care este si el acuzat de plagiat si ma opresc aici", a spus Pop.

El a insistat ca ca singurul in masura sa emita decizii oficiale in cazul unor acuzatii de plagiat este Consiliul National de Etica.

Intrebat daca acest consiliu verfica acuzatiile de plagiat in cazul Ponta, ministrul a raspuns: "Am inteles ca este o analiza si in 90 de zile se vor pronunta".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

acum ar trebui ca acei care inteleg, sa iasa in Piata Universitatii.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

asa mi se pare o bula lipsita de sens toata isteria cu plagiatul/neplagiatul.....
mult mai tragica mi se pare sentinta de 2 ani cu suspendare in cazul lui Huidu . tragica pentru victime.


Adica vrei sa spui ca pentru tara asta mai important e ca a luat suspendare Huidu decat ca a instaurat anarhia si furtul actualul guvern?
Ca submineaza orice institutie a statului care le e contra, ca incalca decizii ale CC, ca favorizeaza infractori, ca dau ordonante de urgenta pe banda (nici cum nu imi explic de unde urgenta in a muta una sau alta din institutiile statului dintr-o parte in alta!), etc., etc!!

Huidu a avut decenta si onoarea sa isi recunoasca fapta si sa isi accepte sanctiunea, ceea ce nu pot spune despre Nastase, Ponta, Marga, Pop, Corlateanu & Co.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:


Victor Ponta: Azi o voi desemna pe Ecaterina Andronescu ministru al Educatiei

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12654328-victor-ponta-azi-voi-desemna-ecaterina-andronescu-ministru-educatiei.htm

nu numai ca Ecaterina Andronescu, declarata incompatibila de ANI dar Cati Andronescu a mosit un plagiat!

http://web.archive.org/web/20100811123039/http://old.cotidianul.ro/cati_andronescu_a_mosit_un_plagiat-18638.html

cine se aseamana se aduna!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

http://www.realitatea.net/consiliul-national-de-atestare-a-titlurilor-a-avut-vineri-curentul-taiat_957654.html

:)))))))

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Poate legal se gaseste o portita sa nu se ia in considerare acest verdict, dar moral, deja Ponta e compromis!
13-0 a fost rezultatul votului! Nici macar un singur sustinator n-a avut in randul celor prezenti la dezbateri!

Iar dl. ministru Pop a mers personal acolo si a incercat sa le opreasca sedinta celor 13, pe motiv ca NU au voie sa dezbata asa ceva!! Mai evident de atat, zau ca nu stiu ce poate fi!

Si totusi, daca iesim sa facem un sondaj in strada, cel putin jumatate sunt convinsi ca a fost lucratura lu' Basescu la mijloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

www.realitatea.net/consiliul-de-atestare-face-apel-la-solidarizarea-lumii-academice_957658.html" target="_blank">
Membrii CNATDCU au anuntat, vineri, ca fac un apel la solidarizare catre întreaga lume academica, cu privire la dizolvarea Consiliului pe criterii politice, în urma analizei tezei de doctorat a premierului Victor Ponta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Poate legal se gaseste o portita sa nu se ia in considerare acest verdict, dar moral, deja Ponta e compromis!
13-0 a fost rezultatul votului! Nici macar un singur sustinator n-a avut in randul celor prezenti la dezbateri!

Iar dl. ministru Pop a mers personal acolo si a incercat sa le opreasca sedinta celor 13, pe motiv ca NU au voie sa dezbata asa ceva!! Mai evident de atat, zau ca nu stiu ce poate fi!

Si totusi, daca iesim sa facem un sondaj in strada, cel putin jumatate sunt convinsi ca a fost lucratura lu' Basescu la mijloc


Asta ce inseamna dupa tine......ca aia sunt......mai sa fie ce popor mai e si poporul nostru.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

O sa iasa cu scantei.
Deja Ponta a fost intrebat la Buxelles.
Raspuns: despre problemele de acasa rapund acasa.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput