Bobocei de sept-oct 2012 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

buna dimineata, fetelor!
la multi ani celor ce poarta numele Petru, Petrica!
Azi este ziua nasului nostru asa ca dupa amiaza mergem la petrecere.
Anidaz, ai dreptate aa ar fi trebuit sa fac, sa cer imediat fisele, insa din cauza hormonilor am reactii intarziate. Insa voi rezolva problema foarte repede.
Stela, ce noroc ca ai cu un medic cu capul pe umeri. Din pacate aceasta dr a mea nici nu cunoaste legea si are si pretentii sa primeasca de fiecare data cate o atentie.Abia astept sa merg sa-mi ridic fisele si sa-i fac perdaful de rigoare.
Andreea , multumim pentru pontul cu reducerile la Carrefour, duminica merg si eu.
Pup, am o urgenta, revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata fetelor,

Hai ca am patit si eu ca Andreea. Am scris ditamai mesajul si din cauza unei erori trebuie sa o iau de la capat!

Luni dimineata ziceam ca merg sa platesc niste facturi si apoi revin. Si n-am mai revenit! Am avut un necaz in familie si din cauza asta nu prea mi-a mai ars de forum. Dar acum am recuperat tot ce ati scris. Evident ca multe nu le mai tin minte, dar macar asa ce pot si eu

Andreea, merci de pontul cu Carrefour. O sa merg si eu diseara. Spune-mi te rog ceva: eu am inteles ca reducerea se aplica la casa. asta inseamna ca la raft nu e semnalizat nimic? Adica la raft e pretul intreg si la acel pret se da 50%? Pentru toate textilele? Sa nu am surpriza sa ajung la casa si sa ma trezesc ca unele au pret intreg...

Ieri am fost la Kiabi. Am inteles ca se inchid si de aceea au reduceri de 50%. Am intrat initial sa-mi iau un sutien ca nu le mai suport pe ale mele, ma strang de nu mai pot si mi-am luat intr-adevar un sutien si in rest am umplut cosul cu haine de
bebe . Sotul deja nu mai putea saracu, s-a dus in masina la un moment dat si mi-a zis sa-l chem cand termin - adica in vreo 2 ore . Vorba lui: doar el si bodyguardul erau pe-acolo barbati, in rest plin de femei
Am zis ca nu vreau sa iau multe hainute, ca nu stiu bebe cat de mare va fi, dar am facut cumparaturi cu cap (zic eu!). Adica, nu am luat nimic de nou nascut, am luat doar pentru 3-6-9-12 luni, in ideea ca daca e mai mare bebe la inceput, decat sa nu-i vina cele mici, macar cele mari tot o sa-i vina la un moment dat.
si erau asa multe...., cand am ajuns acasa am zis ca maine vreau sa merg din nou. As lua in nestire diverse pentru bebe, asa de drag imi este.
La casa am dat vreo 300 lei si credeti-ma ca am luat vreo 20-30 de articole. Ca idee, tricourile erau la 9,95 (cele simple), apoi majoritatea la 15-22 lei (costumase din acelea grosute cu maneca lunga, pantalonas si ciorapel, din astea am luat cele mai multe), apoi pantalonasi, cateva puloverele, o hainuta grosuta de iarna, manusi de iarna (vai ce haioase sunt!!!nu am rezistat sa nu iau o pereche). Am luat si 2 jucarioare. Mi-a luat mie ceva timp sa ma prind ce sunt. Pe la 14 lei erau. Una este o jucarioara de care prinzi suzeta si alta are prinsa o bucatica de plastic, este din aceea pe care sa o molfaie bebe cand il rod gingiile. Si practic cat roade la jucarie sau cat are suzeta in gurita se joaca si cu jucaria aceea. Am mai luat un set de 3 bavetele la 14 lei. Aveau si huse pentru saltea, unele impermeabile, dar cum inca nu am luat salteaua, nu stiam ce masura sa iau husa.
Parca as mai merge intr-o zi! Dar fara sot, sa nu mai stau stresata ca asteapta dupa mine.

Revin si cu altele.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madanan spune:

Corinuka, asa m-am gandit si eu ca medicul de fam imi elibereaza conc. medical. Sa nu mai spun ca nici nu mi-a scos fisa, nu m-a cantarit, nu mi-a luat tensiunea, greutate, etc. Cred ca ma mut de la ea.

gravired [23]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

hahaha olivette si eu am stat ieri vreo 2 ceasuri in kiabi ...si am de gand sa ma-ntorc, mi-au placut si mie o gramada de hainute de pe acolo..nu stiu daca as reusi sa ma opresc din cumparat...
mie sotul mi-a zis clar ca ma duce si ma lasa acolo si vine dupa mine peste cateva ore ..si de regula cand mergem in we la cumparaturi ma pierde la raionul de bebe...
la carrefour sunt banere la rafturi pe care scrie 50% reducere...si la pretul de raft primesti la casa reducerea..

_
26+ David Gabriel Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

mada nashpa medic ai si tu! parca apar tot mai multi care nu stau bine la etajul superior...eu am mai zis, parca ar da din buzunarul lor, parca ne-ar face o favoare...
pe mine ma consulta de fiecare data, o data/luna...cand i-am zis ca vreau in prenatal de la 30s mi-a zis sa-i duc recomandare de la gine, ca "legea spune" ca se intra abia la 32s...ei bine, "legea nu spune" asa si am sa i-o duc s-o citeasca...dar in general e intelegatoare...sper!

_
26+ David Gabriel Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

I'm back!

Anidaz, spuneai de o farmacie online. eu va recomand cu toata caldura Farmacia Tei. Se poate comanda si online pentru cine vrea https://comenzi.farmaciatei.ro/. Cred ca sunt cea mai ieftina farmacie din Bucuresti si tot timpul e coada la ei, chiar daca au 4 case. Langa aceasta farmacie este Farmacia Bebe Tei, la fel de ieftina si cu o multime de lucruri pentru bebe si mamica, inclusiv carucioare, scaune auto.
Am si eu programat sa ajung la Bebe Tei in concediu. Momentan merg lunar la Farmacia Tei ca sa-mi iau ce am nevoie. Ca idee, la farmacia de langa mine Oscilococcinum costa 20 lei, la Tei este 10 lei. La fel si Elevitul este cu 10 lei mai ieftin. Eu pe astea le stiu ca le iau frecvent. Dar credeti-ma ca toate sunt mai ieftine la ei.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Buna gravidutelor!

Vaaaaiii, pai weekend-ul asta fac un drum in carrefour si la kiabi. Saptamana viitoare mergem in ikea, atunci sa te tii... Vreau sa iau patut si cos pt bebe (m-ati convins cu cosul sa-l pun sa doarma in el in primele luni, ca sa se simta mai ocrotit) si o masa de infasat Deci sunt super entuziasmata

Olivette, eu nu mai tin minte, cursurile la filantropia erau pe 2 iulie sau pe 3 iulie?? La 5 in amfiteatru? Scuze, am o memorie fenomenala, ar fi trebuit sa-mi notez si eu pe un biletel informatia

Fetelor, medicii astia sunt fenomenali, cele care inca va "luptati" pt prenatal, va urez multa forta de convingere, rabdare si bafta!

Felicitari tuturor burticilor care au schimbat saptamana! Am schimbat-o si noi ieri, am intrat in sapt 30, tre sa modific si semnatura.

Azi e ultima zi la birou, de saptamana viitoare suntem liberi!!!

Apropo, Kytana, am incercat cu zatul de cafea si intr-adevar lasa pielea foarte fina de acum sotul nu mai arunca zatul de cafea. Eu il amestec cu cateva picaturi de ulei de masline ca sa nu mai simt ca e asa abraziv si masez pielea cu o chestie d-aia din lemn speciala pt masaj anticelulitic Si mi-am luat de la mega image un ulei de migdale dulci (12 lei), care cica e foarte bun atat pentru bebe cat si pt femei insarcinate si previne aparitia vergeturilor. Aseara mi-am aruncat toate cosmeticele cu parabeni din casa si am de gand sa fiu un pic mai bio de acum inainte.

V-am si mai revin cu impresii!

fericita 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olivette

Evident ca multe nu le mai tin minte, dar macar asa ce pot si eu

Andreea, merci de pontul cu Carrefour. O sa merg si eu diseara. Spune-mi te rog ceva: eu am inteles ca reducerea se aplica la casa. asta inseamna ca la raft nu e semnalizat nimic? Adica la raft e pretul intreg si la acel pret se da 50%? Pentru toate textilele? Sa nu am surpriza sa ajung la casa si sa ma trezesc ca unele au pret intreg...



La casa se aplica reducerea.Si produsele care la raft sunt reduse,la casa ti le mai reduce odata.

ANDREEA 28+ cu
http://lbdf.lilypie.com/poBpp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nu_mai_stiu

Citat:
citat din mesajul lui Olivette

Evident ca multe nu le mai tin minte, dar macar asa ce pot si eu

Andreea, merci de pontul cu Carrefour. O sa merg si eu diseara. Spune-mi te rog ceva: eu am inteles ca reducerea se aplica la casa. asta inseamna ca la raft nu e semnalizat nimic? Adica la raft e pretul intreg si la acel pret se da 50%? Pentru toate textilele? Sa nu am surpriza sa ajung la casa si sa ma trezesc ca unele au pret intreg...



La casa se aplica reducerea.Si produsele care la raft sunt reduse,la casa ti le mai reduce odata.


Super, atunci

fericita 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Wow, deci s-ar putea sa primesc de 2 ori reducere. Super! Merci, Andreea.

Stela, de pe 3 incep, la ora 5 in amfiteatrul spitalului. Ne vedem acolo. Tu esti in grupul de pa Facebook? ca ne putem recunoaste dupa pozele de acolo

Cum ramane cu intalnirea? Vrea cineva sa ne vedem maine?

28+

Mergi la inceput