Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Si apropo de haine,deja sunt multe care ma jeneaza la burtica iar de oras am asa de putine care imi mai vin si nu m-am ingrasat mult,am 53 de kg.Deci trebuie neaparat sa merg la cumparaturi

16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Bubulina,ca de obicei esti o simpatica cu postarile tale.Le ador ! Felicitari si pt.schimbarea saptamanii.Maine fac si eu 20 de saptamani.
Azi am aflat din intamplare ca doctora mea va fi plecata in Israel exact in saptamana cand ma programase pe mine pt.cezariana.Si m-am pus eu pe calculat saptamanile...Daca m-ar opera la 37 de saptamani,ar fi ok? Voi ce ziceti? Ca daca stau s-o astept sa se intoarca,as depasi deja 38 de sapt si in cazul meu nu stiu daca e indicat.O sa stau de vorba si cu ea si o sa hotaram ce e mai bine.
Maine dupa amiaza sunt la morfofetala.Am emotii mari !Nici nu va imaginati ! Si e si ziua fetitei mele,Delia.Implineste 6 ani.E o domnisoara in toata regula si eu sunt foarte mandra de ea.
Va pup fetelor si tineti-mi pumnii maine.Doamne ajuta !

Alina 19+ mami de Delia ( 5 ani si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Alina, wow, tinem pumnii si asteptam cu sufletul la gura vestile de la tine, sa nu care cumva sa nu te prezinti aici cu stirile la zi, ca sa ne crape inima pana stim ce si cum!! Plus curiozitatea, daaaa?
O sa fie o zi pliiiiina de emotii pentru voi, mai ales ca asta e cea mai importanta eco din sarcina!Doamne-ajuta, iti dai seama? maine ai sansa sa ii vezi toate giumbuluscurile, dansul, papat, strambat, strans pumnuletz, e-hheeeei, mare minune o sa vezi maine, ce zi fericita!! Toate o aateptam!pai mai ceva cadou pentru ziua Deliei nici ca se putea!!sa iti traiasca, sa fie cuminte, sa creasca mare sanatoasa, norocoasa, iubita -si sa aiba parte numai de oameni buni!!

Eu azi am citit ca la 20 de sapt bebele are niste super abilitati si am murit de ras, e dulce rau!: se prinde cu mainile de picioare, sta picior peste picior, doarme 20-21 de ore din 24 si cand papa se misca de 200 de ori:), ii cresc sprancenele si un pic de par de acum si incepe sa puna manutzele si sa isi pipaie teritoriul.Cica pentru ei e cea mai minunata perioada, ca au spatiu cat au ei chef si profita de asta de zor:), nu sunt deloc inghesuiti..

gata, ca eu cum stiti, scriiiiiu de nu mai termin.
So: Alina, o zi minunata maine, pupa bobocica pentru cei 6 ani, -"La multi ani!", mangaie bebele si da-i intalnire pentru maine, spune-i sa se dichiseasca si sa nu cumva sa adoarma si sa nu se prezinte la timp la intalneala, ok?
Astept vestile, cu drag!
Seara frumoasa si noapte linistita.Trimite si emotiile la culcare!

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Alina, tot eu, ca am uitat sa iti scriu ceva:

Ref cezariana, hai sa vedem ce spun fetele ok?
Avand in vedere ca intr-o sarcina normala mergi pana la 40 sapt, de ce vrei tu sa il grabesti pe bebe? daca sta numai o saptamana dr ta in CO, atunci de ce nu o faci la 39?Ti s-a spus ca e posibil sa vina mai devreme, sau? Eu cred ca mai bine il lasi linistit (chiar daca inghesuit) la tine in burtica, decat sa il grabesti sa apara, numai pentru concediul doctorei.Vorbeste si cu ea si vezi ce spune, ea cand si-a programat cezarienele nu s-a uitat si in calendarul personal? ca banuiesc ca nu esti singura viitoare mamica pe care o pune pe foc..
Vorbeste cu ea si eu zic sa lasi bebele linistit daca e ok si mai pote astepta, decat sa il grabesti pentru ca dna dr a uitat ce a programat.. Think about.
Eu am o prietena care a facut cezariana, din intamplare, cu alt dr decat cu cel care trebuia si nici nu zici ca a fost vreodata operata, deja acolo e numai o dunga ca si cum ai tras o linie cu creionul, si e operata de 6 sapt. Asa ca nu stii niciodata.

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Vad ca ati scris nu gluma si nu am apucat sa citesc tot, doar asa pe sarite.

Maine maeg si eu cu rezultatele de DT la ginecolog sa vedem ce zice. Dr. care mi-a facut eco mi-a zis ca el nu mai recomanda si alte investigatii pana la urmatoare eco. Dar sa vedem.
In rest am lipsit motivat. Luni seara fetita a cazut in fund si s-a lovit destul de rau. La spital s-a vazut o vertreba deplasa asa ca a bagat-o in gips si internata pana azi sub observatie. Maine mergem cu ea sa ii facem si un RMN sa vadem daca e totul in regula. Eu am niste picioare super umflate si sunt obosita. Sta sotul seara asta cu ea ca sa pot dormii si eu.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui A.C

Bubulina,ca de obicei esti o simpatica cu postarile tale.Le ador ! Felicitari si pt.schimbarea saptamanii.Maine fac si eu 20 de saptamani.
Azi am aflat din intamplare ca doctora mea va fi plecata in Israel exact in saptamana cand ma programase pe mine pt.cezariana.Si m-am pus eu pe calculat saptamanile...Daca m-ar opera la 37 de saptamani,ar fi ok? Voi ce ziceti? Ca daca stau s-o astept sa se intoarca,as depasi deja 38 de sapt si in cazul meu nu stiu daca e indicat.O sa stau de vorba si cu ea si o sa hotaram ce e mai bine.
Maine dupa amiaza sunt la morfofetala.Am emotii mari !Nici nu va imaginati ! Si e si ziua fetitei mele,Delia.Implineste 6 ani.E o domnisoara in toata regula si eu sunt foarte mandra de ea.
Va pup fetelor si tineti-mi pumnii maine.Doamne ajuta !

Alina 19+ mami de Delia ( 5 ani si 11 luni)



Hello!!

Bafta maine laeco. Si eu zic sa lasi bebelecat maimult la caldurica, cu cat e mai aproape de termen cu atat mai bine.Iar latine nu cred sa fe probleme cu cezariana veche.eu stiam ca dupa 3-4 ani te lasa sa nasti natural...

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

pt burtici

Onutz, sunt bine.


Nimic nou la mine. Incerc sa ma bucur de viata si sa acord atentie la celelalte lucuri din viata mea, si sa nu ma mai gandesc la planul bebe. Cand va vrea sa vina, atunci sa fie.
In schimb, ma bucur de "perioada de sarcina" prin voi , emotiile voastre parca sunt si ale mele. Ma bucura vestile bune, ma intristeaza cele rele. Sunt alaturi de voi, virtual



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Nicoleta, imi pare tare tare rau sa aud asa vesti, Doamne-ajuta sa fie ok analizele si fetita sa se refaca repede..Adevarul este ca aceste cazaturi in fund sunt extrem de dureroase, am o prietena carte a cazut in fund, pe noada, cand era prin clasele primare si chiar si acum, dupa atata amar de ani o supara, din cand in cand si mai ales cand e frig..
Sper, sper din suflet sa fie bine.
Tu incearca si sa te odihnesti, dar si sa te linistesti..Si bebele si fetita iti simt amaraciunea, asa ca trage de tine cum poti si fruntea sus! Are sa fie bine!

Denny, sunt convinsa ca puiul tau sta cumintel si isi asteapta randul catre tine...
Vom vedea intr-o zi mesajul tau cu "voi fi mamica, feteleeeeee!" sunt sigura ca ne vom bucura cu toate de clipa aceea!Ramai alaturi de noi, urmeaza-ti drumul, nu iti pierde increderea si nici credinta..Doamne-ajuta!Stii ca te iubim, nu?

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Multumesc mult,fetelor pt.urari si sfaturi.Eu am fost la 2 dr si ambii mi-au spus ca neaparat cezariana tura asta.Si dr meu pleaca pe 29 oct si se intoarce pe 4 nov.Iar mie mi-a zis ca pana pe 7 trebuie sa fiu operata.Dar daca in timpul cat e ea plecata se rupe apa sau incep contractiile?Ce naiba fac?ca celalalt dr nu mai opereaza fara asta a mea,care pleaca o sapt.Offf,abia astept sa vb cu ea sa ma linisteasca ca se aseara numai la asta ma gandesc.
Voi ajunge tarziu acasa ca abia la 16 intru la eco...Sper sa fie bine din toate punctele de vedere.Va pup!

Alina 19+ mami de Delia ( 5 ani si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Si sa schimbam si semnaturile !!!
Azi implinim 20 de saptamani iar Delicioasa mea face 6 ani.

http://www.youtube.com/watch?v=JmcHO1RFnR0 Sper sa mearga filmuletul.

Alina 20+ mami de Delia ( 6 ani)

Mergi la inceput