Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata

dankutza te rog sa nu-ti faci inima rea din cauza mea, mai ales ca esti si tu insarcinata si nu vreau sub nici o forma sa iti afectezi sarcina. asa a fost sa fie, parca acum am suferit mai putin ca la prima pierdere, pt. ca a fost mai mica sarcina.
la prima abia la 12 sapt. am aflat ca se oprise din evol. insa acum de-abia facusem testul de sarcina si la 5-6 zile dupa mi-au aparut petele maronii, deci mi s-a taiat macaroana rapid, nici nu prea am avut timp sa ma bucur.
tu ai grija de tine si asteptam vesti bune.

Lumi ma bucur ca Alexa e mai bine. cat despre pisici, apreciez ca nu le-ai lasat de izbeliste, insa chestia asta e cu 2 taisuri. daca vecinii vor vedea ca le primesti, tot o sa-ti aduca si altii... si nu cred ca vrei sa te pricopsesti cu asa multe.

noi mai avem 2 pisici, pe una mi-a promis cineva ca o ia (sper sa se tina de cuvant) si o sa ramanem cu motanul, daca n-o sa gasim pe cineva sa-l ia si pe el. oricum Sandra le cam chinuie desi eu ii explic cum sa se poarte cu ele. motanul e mai ingaduitor, insa pisica, Fulgusor, a zgariat-o pe frunte

monis vacanta placuta. unde mergeti acum?

Licu mai crosetezi? nu cred ca mai ai timp si pt. asa ceva. am gasit acasa la mama o carte "Croseta de aur", ma gandeam ca poate te intereseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna!

Va scriu repede ca sunt la serviciu.

LA MULTI ANI NA_BO!

Lumi ai mare dreptate...asa e ma stresez vazind lumea din jur ce zice si pe alti copii...desi am zis ca nu o sa mai compar pe Mihai cu alti copii...ca nu sunt 2 copii la fel...dar vad ca un dracusor mic nu imi da pace...

Ramonika

Monis vacanta placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Raluci,scuze, cred ca nu am citit postarile tale...multumesc ca mi-ai zis de boala respectivaSi la Remus cuma fost,a avut si pe fundulet,sau doar pe maini si picioare?
Da,ne-am intalnit cu Many si Vladut, si tare regret ca ne-am imbolnavit si nu am putut sa ne mai vedem cu ei....

Dankutza , sa va fie de bine vacanta!

Ramonika,s-a elucidat misterul pisoilor! Sunt ai unei vecine,ei au fost plecati de acasa,si cred ca i-au furat niste copii(cei doi pe care i-am vazut aruncand pisoii),probabil parintii nu i-au lasat sa-i pastreze,si i-au adus din zona din care i-au luat. Ma bucur ca i-am luat, ca era dupa ploaie,si era totul ud,iar noaptea a plouat din nou.
Aseara vecina isi cauta pisoii,doar ca noi plecam de acasa,si i-am spus sa vina astazi dupa ei. Problema este ca Alexa a inceput sa planga,ca sunt pisoii ei....Sunt atat de frumosi si jucausi,pana si noua ne pare rau,intr-un fel

Licu,din fericire nu se lasa cu ochisori, pt ca tocmai ce am scapat de perioada cu t.....
Vad ca va distrati frumos pe la plaja

Ali,asa ma stresam eu cu mancatul,si acum imi pare rau. Acum mananca bine,si totul a ramas in urma....
Incearca sa nu te mai gandesti ca altii fac,gandeste-te ca inca nu e pregatit,si lasa-l in pace. Stai linistita, ca nu va pleca la facultate cu pampersul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Cat a dormit Pinky an reusit sa incarc niste poze din Antalya. Sa vad cand am timp sa incarc si filmulete.


https://picasaweb.google.com/102033086594026986450/Turkey2012?authkey=Gv1sRgCO6DrPLyltOlOQ#


Ramox ma intrebai daca am intrat in vacanta. Da, de pe 27 iunie pana pe 27 august. Am 2 luni de trandavit si ce bine e. Nu stiu ei cum ma intorc eu in septembrie.

Ramonik m-a afectat ce ti s-a intamplat pt ca am citit cu sufletul al gura pagina cu pagina, sperand sa spui ca la eco a fost bine. Eu speram ca e bine pt ca nu am incredere in beta. M-am invatat minte. Fac beta doar pt confirmarea sarcinii si nicidecum pt a a vedea daca evolueaza. M-am pacalit cu Pinky si am plans toata sarbatoarea de PAsti si cand colo ea crestea bine mersi.


Azi am fost la Reef Aquarium Herastrau. E fain. Costa 27 lei pt adulti nimic pt copii pana in 3 ani. Oricum nu ne-a luat bani nici Andrei care are 4 ani jumatate. De dimineata am fost numai noi si a fost bine pt ca au chirait copii de numa pe la pestisori. Pinky a fost cu gura pana la urechi toata vizita. A mangaiat pestii prin geam si a vorbit cu ei. AM vazut tot felul de pestisori mai mari si mai mici dar nu-i stiu pe nume. Erau si rechinasi pui si pisici de mare, arici de mare, piranhia si caluti de mare. Am facut poze, sa vad cand ma lasa sa-le incarc.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata!!

Ramonika, nu am mai pus mana pe croseta de vreo 2 luni cred.. Nici timp si nici tragere de inima nu mai am.. Interesanta cartea ta, dar nu la cat mai crosetez in ultimul timp nu are rost sa iti pierzi timpul sa mi-o scanezi si sa imi trimiti. Multam de oferta

Dankutza, frumoase poze, Cezara a petrecut imparateste in vacanta! Deja ai 10sapt? ce frumos! Cand ai dpn?

Lumi, cam pe cand a inceput sa manance Alexa mai binisor? pana cand a tinut-o doar cu laptic? Si la mine e Dragos asa.. si tot ma imbarbatez ca nu sunt singura...dar mi-ar prinde bine sa stiu cam cat sa mai rabd..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Licu,nu stiu cat te ajuta/consoleaza, dar Alexa a inceput sa manance pe la 1 an si 2 luni(si atunci putin si greu tare)....pana atunci, au mai fost "accidente" cand manca 50-100 grame de ceva, in rest....doua lingurite si gata... Nici nu vreau sa-mi mai amintesc cum gateam si cate 3 feluri de mancare, poate-poate mananca, apoi borcanelele pe care am aruncat o gramada de bani(a naibii,din alea manca mai mult decat din mancarea mea, care mie mi se parea de 100 de ori mai buna!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ramonika,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Magda, gata vacanta la mare? cum a fost?

Gata vacanta, revenim cu poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna seara,

Am fost la eco.

Mi-am vazut minunea. Este foarte miscacios. Facea tube, se rostogolea, dadea din manute si din picioruse si-a ghemuit piciorusele la piept. Este foarte bine format. Manute, picioruse, degetele. Inca sunt uimita cat de bine poate fi format si are doar 3,6 cm. Este un omulet in miniatura. Cezara mi-a spus ca e crede ca e putica pt ca e prea bine format. Ba inca ar fi mai mare cu 2-3 zile decat este in realitate.
DPN-ul ar fi 10 februarie, dar cred eu ca va fi ori la sf lui ianuarie, ori in primele zile alea lui februarie. As vrea 3 februarie, sa fie cadou pt mamaie si tataie pt 40 de ani de casatorie.


10+

Mergi la inceput