buburuze de primavara(mart-apr2013)!!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Daniela, cel amai bine ar fi sa mergi fuguta la dr.

14+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Fetele pe mine nu ma doare burta in schimb mi se misca muschii si este chiar vizibil. E clar ca nu e bebe deocamdata dar probabil mi se mareste burtica. Oricum deja e destul de maricica. De cand am ramas insarcinata parca m-am balonat. Cert e ca am burtica vizibila.

8+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Daniela bine ai venit. Ceva-ul ala de la sfarsitul lunii trecute a fost normal cantitativ? Daca a fost mult mai putin e posibil chiar sa fi insarcinata in 2 luni iar petele acelea sa fie de la implantare.

8+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Daniela o analiza de sange BetaHcg ti-ar spune cel mai sigur in cate sapt de sarcina esti.

8+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielanita spune:

multumesc pt raspunsuri!a fost mai putin decat de obiei!si nu stiam sigur care perioada sa ai spun dr. cand ma va intreba de ultima menstruatie!oricum ai voi spune de amandoua!
multumesc inca o data ! sper sa fie bine bebelu cat de mare o fi el!
danielanita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buburuzelor ce faceti?
Neata.
Eu am facut beta ieri si a iesit 374, progele 171, deci suntem pe drumul bun.Tot de aseara am inceput si clexanul, ustura un pic di doare dupa aia dar e suportabil, probabil pana ma invat cu el.
Voi cat utrogestan puneti? Doctorita mi-a zis 200 dar eu pun 200 dimineata si 200 seara.
Voi cum va simtiti, la mine de la raceala am inceput sa am flegme si mi se face atat de greata cand tusesc ca imi vine sa vomit si ametesc foarte tare atunci pe moment.
Sper sa fim bine.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Katy legat de burtica vizibila la mine deja e vizibila ca eu sunt un pic mai grasuta la burtica, am colacei asa ca nu o sa imi dau seama cand creste. Ce descrii tu acolo e frumos, ieri la control era o femeie insarcinata in 8 luni si statea pe scaun iar flacaul ei asa de frumos se juca, nu avea stare deloc, se vedea prin tricou cum se misca dintr-o parte in alta, a fost o senzatie atat de frumoasa, abia astept sa ajungem si noi pana acolo.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Mihaela, felicitari pt Beta! F grasa!
Mie tot 200 mi-a dat sa iau oral seara. Cica vaginal poate da iritatii sau produce infectii.

14+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

ce sa mai zic ? o las in boii ei si ma duc cu eco de saptamana viitoare. oricum mare lucru infara de carnetul de gravida nu imi face fiindca nu mai este nimc compensat pentru gravide - suplimentele gen Materna au fost excluse din lista inca de acum 2 ani. sper doar sa nu mai am nevoie de Duphaston ca am inteles , tot citind articole medicale ca pe termen lung poate da dereglari hormonale nou nascutului si chiar unele boli grave.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

si eu m-am rotunjit. devine din ce in ce mai greu sa ascund sarcina chiar daca am doar 2 luni. astept sa treaca timpul ca sa meg la eco si sa ma linistesc. Greata e prietenul / inamicul nr 1. E bine ca avem greturi ca asta inseamna ca hormonii isi fac treaba. Pe de alta parte ma oboseste ingrozitor. Aseara am facut 2 feluri de mancare si pana la urma era sa lesin in bucatarie din cauza mirosurilor. Noroc ca am un sot minunat care ma ajuta la fiecare pas. Fara el as fi pierduta.

Mergi la inceput